Aile Planlaması Hormonlu spiral

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Dandinidastana2

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2011
319
163
Bayanlar hormonlu spiral i bir kac yil kullanmis olan varmi acaba.bilgi istiyorum.zaten ilk aylarda sorun cikardigi icin cogu insan benim gibi cikarttiriyor.ama ilk 6 ayi ayi atlatip sonra rahat eden varmi.kansizliktan olmeden belki bir daha denemek istiyorum.kansizlik mi basa bela hormonlu spiral mi bilemedim ikidide urkutuyor beni.simdiden tesekurler tecrubelerinizi veya yakinlarinizdan duyumlarinizi iletirseniz sevinirim

Yoğun kapamalardan ve kansız kalmamdan dolayı bende taktırdım 4 gün önce.
Ilk aylar problem olur filan diyen olmadi hiç neden olsun ki?herkesin bünyesi de farklı zaten.
Dört gündür hiç agrım bile olmadı.Hem her ay yoğun kanama geçirip anemik olmaktan iyidir deneyin sizde bence
Bu arada bir yakınim da kullanmıştı hicbir problem olmadi ondada

Tesekur ederim.yogun kanamalar beni mahvetcek

Tesekur ederim.yogun kanamalar beni mahvetcek
Valla hiç tereddüt etmeyin o zaman.
Yada ikinci bir seçenek var doktorum bana sormuştu rahmi lazerle yakma islemi.rahim disindaki kalinlasan tabakayi yani
tabiki başka çocuk düşünmüyor isen yapıyorlar Bende düşünmediğim halde ne olur ne olmaz diye onu istemedim ama oda kanamaları kesin olarak durduruyor yada hafifletiyor.spiralin yan etkilerinden korkuyorsanız bunuda düşünebilirsiniz doktorunuza bir sorun

Hic duymamistim sorayim tesekurler.ama hormonlu yu ciddi dusunmeye basladim

Yinede durumunuzdaki degisimleri ve gelismeleri bilmek isterim ilerleyen zamanlards

Şuradan takip edeyim peki kızlar pıhtılaşma sorunu olanlar bunu kullanabiliyor mu? Hapları kullanamıyoruz pıhtı atma ihtimaline karşı. Bunu da bilen varsa cevap verirse sevinirim.

Şuradan takip edeyim peki kızlar pıhtılaşma sorunu olanlar bunu kullanabiliyor mu? Hapları kullanamıyoruz pıhtı atma ihtimaline karşı. Bunu da bilen varsa cevap verirse sevinirim.
Birde pihti mi oluyormus bilemedim simdi.hap hic kullanmadim.iyi bir prof buldum gidicem.umarim kizlarim da bana cekmez.biri evlenmek uzere.simdilik adetleri duzenli ama bakalim

Taktirdim 5 gun once simdilik hatay a geldigimde eltim sagolsun yardimci oldu bende cok asabilesmistim korkudan ama anlamadim bile.kizim istemiyodu ama iyiki onu dinlememisim

8 ay kullandım çıkarttırdım ilk ay yoğun şişkinlik, ağrı ve sivilce yaptı sonra hepsi azaldı yok oldu ancak adet az geliyor ama 7-8 günde anca bitiyordu çıkarttırdım çünkü kokulu akıntı problemi yaşar oldum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…