Aile Planlaması Hormonlu spiral mi? Bakır spiral mi?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Antisosyalkelebek

Aman banane
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2020
1.064
1.073
Merhaba hanımlar. Hangi spirali kullanıyorsunuz acaba? Cevap verirseniz sevinirim kararsız kaldım çünkü Şimdiden teşekkürler

Bakır kullaniyorum hic memnun degilim cok agri ve kanama oluyor doktora gittim çıkar diye takdirmışsın biraz dayan dedi :KK43: çıkarmadı
Üzüldüm😔geçmiş olsun. Ben hormonlu düşünüyorum Lakin adeti azaltıp komplede kesebiliyormuş bi sıkıntısı yokmuş bu durumun ama 5 yıl adet olmamak biraz düşündürücü😌

Üzüldüm😔geçmiş olsun. Ben hormonlu düşünüyorum Lakin adeti azaltıp komplede kesebiliyormuş bi sıkıntısı yokmuş bu durumun ama 5 yıl adet olmamak biraz düşündürücü😌
Hormonlu spiral herkeste ayni seyretmiyor ,adetleri azaltiyor orasi kesin ama bunun düşündürecek hic bir tarafı yok.Çünkü bunun zarari yok.Bakirli spiral cok yogun ve uzayan adet yapiyor genel olarak .Doktorunuz size uygun olanini önerecektir.

Hormonlu spiral herkeste ayni seyretmiyor ,adetleri azaltiyor orasi kesin ama bunun düşündürecek hic bir tarafı yok.Çünkü bunun zarari yok.Bakirli spiral cok yogun ve uzayan adet yapiyor genel olarak .Doktorunuz size uygun olanini önerecektir.
Evet bi vekile rahatlık aslında halkımız adeti pia kanın dışarı atılması olarak biliyor o şekilde enpoze edilmiş gerçeğini bilsektee acabaa diyoruz :KK14:

Hanımlar merhaba. ben 10 gün önce hormonlu spiral taktırdım. Yoğun regl görüyorum muhtemelen de kansızlık yapıyor çok üşüyorum. İşe başlayacağım yoğun çalışıyorum regl sürem azalsın diye tercih ettim. Ama şu an pişmanım takıldığı andan beri ağrısı da kanaması da bitmedi. Önümüzdeki günlerde çıkarttırmak istiyorum. Yoğun adet olmak inanın bu ağrıların yanında hiç kalıyormuş. Birde takılırken çok acıdığı için doktor anestezi verdi uyudum rahme giden yol çok darmış ben biliyordum aslında ilk gebeliğimde düşük sonucu kürtaj olurken de zor olmuştum. İşlem kısa olduğu için dayanırım diye düşündüm. Allah’a şükür iki çocuğum var. Sezaryen ile dünyaya geldiler. Ablamda benimle beraber bakırdan hormonluya geçti oda yoğun regl oluyormuş o sıkıntısız anestezi olmadan taktırdı, normal yaşamına döndü. Ama onun ilk gebeliği normal doğumdu. Ablam hemşire benim işlemim olurken şahit olmuş zor yerleştirmiş ama ultrasonda yerini görmüşler sonradan kaydı mı ne yaptı bilmiyorum bana yaramadı bütün enerjimi emdi bu durum. Elimden gelse ben çıkarıp atacağım. Tabi herkesin süreci farklı işliyor.

Merhaba ben geçen Ağustos ayında normal taktırmıştım. Adetim çok oluyordu normalde ama taktirdiktan sonra daha çok oldu süresi uzadı. Kansızlık sorunum da vardı ve artık ben çok kötü oluyordum. Çıkartırdım. Sonra hormonlu taktırdım. Ever çok az adetim var ama sürekli akıntıyla kan geliyor. Lekelenme oluyor hep. Yaramıyor bence korunma olayı

X