Hormon Testlerim

DIPTISDIPTIS

Guru
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2008
6.393
3.601
kızlar dün hormon testleri vs. yaptırdım. bakın 2 tanesi yüksek çıktı. bu sorun teşkil edermi:uhm:

HORMON

test adı sonuç referans
TSH.........6.004.......0,35-5,5
FT3..........3,87.........2,3-4,2
FT4..........1,12.........0,89-1,75

HEMATOLOJİ

test adı sonuç referans
LYM..........4,46........1-4

hepsini yazamadım ama bunlar:uhm:

doktorun ne dedi peki?ona sormadın mı?tsh tiroid ile ilgili ama sorun yaratır mı bilmiyorum..inş sorun yaratmaz, olsa bile mutlaka tedavisi vardır, merak etme tatlım..

pardon yaa referans aralıklarına dikkatli bakmamışım, ben de hormon testi yaptırmıştım 0.2-0.3 kadar sanırım yüksekti benim 2 değerim, doktorum sorun yok demişti, sende de 0,5 kadar bi fark var, büyük olasılık yoktur bi problem...

Vallahi artık hiç güvenim kalmadı kötü dr tecrübelerinden sonra. bu defaki dr yeniden yaptırdı bu testleri ve bu hormonun önemli bişey yapmayacağını söledi. ama emin olamadım birde sizlere sorayım dedim.a.s.

canım çok düşük guatrın var demekki yeni başlangıç hayatın boyunca ilaç içeceksin ben hergün içiyorum ama korkma yüksek değer değil bebek olmasına bir engel teşkil edeceğini sanamm ama normal değerleri getirecekdir dr lar ...

ama diğer hormon ne hormonu anlamadım...

2 düşük beni mahvetti acaba dedim bundan mı düşüyor sürekli bebeklerim ama sanırım ben çok hoplayıp zıplıyorum ondan oluyor. biraz hiperaktifimdirde bu ay tepişmek yok öle yatıcam akşama kadar :roflol:

Canim Benim çok Bi Fark Olmadiğindan Normal Bencede..sonuçta Hormon Her Zaman Değişkenlik Gösterebilir...takilma Bunlara..sen Kendine Iyi Bak Yeter...

canım tsh nin birazcık yüksek çıkması çok bir sorun teşkil etmezmiş, benim de yüksek çıktı, gebelik nedeniyle yükselmiş olabilir dediler onun altında yazdıkların var ya t3-t4 onlar normal sınırlarda olduğu için korkmana gerek yok dedi doktorum, senin de normal çıkmış onlar

bak canım bir site var doktor sitesi diye bence oraya gir üye ol hormon sonuçlarını yaz doktorlara o da sana yorumlasın çünkü ben öyle yaptım hem kendi hormon sonuçlarımı hem eşimin sonuçlarını 4 5 tane doktora sordum hepsi cevapladı hepsinormal çıktı.eğer o siteye girip bunları doktorlara sorarsan daha iyi cevap alırsın canım

canım sen gebeliğin kaçıncı haftasında yaptırmıştın:uhm:

bende genelde ordan yardım alıyorum sordum zaten önüme gelene ama daha cevap veren olmayınca didikleme ihtiyacı duydum :içelim:

dıptıscımm sen hamilemiydin yaaa en son 2. çizgi silikti ama kendi derdime düştüm unuttum valla

diptiscim benimde hic bir bilgim yok eger olsa yardimci olmayi cok isterdim canim doktorun norma dediyse korkma canim ama sen yinede kendine iyiy bak dikat et kendine :teselli::1hug:

canimcim tiorid degerlerin yuksek cikmis yani az calisiyor demektir ve hamile kalmaya engel onu biliyorum ayrica dusugede sebep verdigini biliyorum. bi sor yinede doktoruna bununla ilgili. ustune dus derim ben

Bu konuyu o kadar çok araştırdımki canım..Bebeğimi düşürmeme sebep oluyordu çünkü..TSH degeri gebelerde çok önemli bir deger..gebelerin değeri 2,5 olmalı normaldede 3 canım...Endokroloji uzmanına gitmelisin.benim ikaçla degerimi düşürdüler 125mg çıktı..bu hormon kilo vermemene gevbe kalmamana ve gebeysen düşüğe sebep olabiliyor..
Yani hafife alma lütfen...

canımm saol :1hug: fakat referans değerleri farklı bende:uhm: sanırım ölçüm değerleri farklı.

bendeki kağıtta;

tsh 6.004 sonuç olarak verilmiş ama normal değerler ulu/ml 0.35-5.5 yani 0.5 gibi bir fazlalık var.
internette araştırdığımda kimi sitede 10 kimi sitede 4 diyor. kafam allakbullak oldu. kafamçokkarıştı

doktorumada ulaşamıyorummmm!!! bu sonucun önemli olmadığını söyleyen diğer doktorumada ulamadım. ilaç falanda vermedi!! aklım karıştı yaaaa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…