Hormon testime bakar mısınız ? 😣

cans16

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2022
3.371
2.810
28
Herkese merhaba yaklaşık 1 yıldır bebek deniyoruz ve hamile kalamadım . 3 yıl önce bir kez hamile kalmış ama kürtaj olmak zorunda kalmıştım.. bugün hormon testi yaptırdım sonuçlarım böyle. Peki iç açıcı değil sanırım.. doktora pazartesi gideceğim bilgisi olan varsa yorumlarsa çok sevinirim

Eklentiler

• B4BCBA3C-85F8-4B03-806A-B73488C5D587.png
    B4BCBA3C-85F8-4B03-806A-B73488C5D587.png
    158,5 KB · Görüntüleme: 85
Ben yalnızca lh konusunda bilgi sahibiyim lh ın yüksek çıkmış diğer hormonlarını bilemeyeceğim ama bence hiç boşuna canını sıkma çünkü artık her şeyin tedavisi var ilaçlarla bu rakamları düşürebiliyorlar

Benim mesela prolaktinim 28 çıkmıştı normalde 25 ve altı olması gerekiyor doktorum bir ilaç verdi çok yüksek olmadığı için iki kez kullanmamın yeterli olacağını söyledi iki kez kullandım ve diğer ay baktırdığımda 16 idi

Ben yalnızca lh konusunda bilgi sahibiyim lh ın yüksek çıkmış diğer hormonlarını bilemeyeceğim ama bence hiç boşuna canını sıkma çünkü artık her şeyin tedavisi var ilaçlarla bu rakamları düşürebiliyorlar
Sanırım polikistik overım o yüzden böyle çıktı. Ultrason görüntüsü normal demişti

Lh yüksek insülin direncin olabilir sonucların kötü değil amh baktırdın mı
İnsülin direncim vardı zaten daha önce söylediler bu sebepten lh yükselir mi 😳 amh baktırmadım hiç 26 yaşındayım daha önce hamile kaldım ama sonra 2 yıl korunduk 1 yıldır tekrar istiyoruz ama olmadı o yüzden ilk defa hormon testi yaptırdım

Doktorunuz zaten gerekli tedaviyi uygulayacaktır lh yumurtanızın çatlamasına engel olur ancak ilaçlarla bunu hallederler siz yine de her regl olduğunuzda hormonlarınıza tekrar tekrar baktırın nasıl gidiyor gelişme var mı diye

İnsülin direncim vardı zaten daha önce söylediler bu sebepten lh yükselir mi 😳 amh baktırmadım hiç 26 yaşındayım daha önce hamile kaldım ama sonra 2 yıl korunduk 1 yıldır tekrar istiyoruz ama olmadı o yüzden ilk defa hormon testi yaptırdım
Ayrıca polikistik over de insülin direnci çok önemli bu konuda da bir şeyler yapmalısınız boyunuz kilonuz nedir fazla kilonuz var mı

Ayrıca polikistik over de insülin direnci çok önemli bu konuda da bir şeyler yapmalısınız boyunuz kilonuz nedir fazla kilonuz var mı
Çok teşekkür ederim yanıtlarınız için 🙏🏻 benim sorunum burda başlıyor işte kilo 🤦🏻‍♀️ önceden hep 55-60 arası gidip gelirdim zamanla çok fazla kilo aldım 165 boyunda 77-78 kg şuan

Çok teşekkür ederim yanıtlarınız için 🙏🏻 benim sorunum burda başlıyor işte kilo 🤦🏻‍♀️ önceden hep 55-60 arası gidip gelirdim zamanla çok fazla kilo aldım 165 boyunda 77-78 kg şuan
Kilo vermek polikistik overe o kadarrrr iyi geliyor ki azmedip yapabilirsiniz sağlıklı beslenmeniz gerekiyor spor yapmanız her gün düzenli yürüyüş yapmanız gerekiyor bende de polikistik over var fazla kilom yok 165 boy 63 kiloyum ama dikkat etmeye çalışıyorum beyaz ekmeği kestim mesela tam buğday ekmek tüketiyorum pilavı vs azalttım elimden geldiğince yürüyüş yapmaya çalışıyorum bir de soğan kürü deniyorum siz de deneyin

Pkosta direnc mutlaka oluyor testte insülin direnci cikmasa bile şeker tüketimi direk etkili bir sürü yumurta var fakat gelişmemiş bekliyor çatlamiyor bu yüzden lh yüksek. Ovulasyon testi yapsaniz hep pik görürsünüz bu yüzden gebelik istiyorsaniz kaliteli yumurta oluşumu sağlanmasi lazim buda günümüzdeki tedavilerle çok iyi sonuç sağlıyor kilonuz varsa 6-7 yoksa 3-4 kilo kadar mevcut kilonun altına düsmeye çalışın şeker kesinlikle tüketmeyin. Doğal yöntemde aslanpencesi çayi çörekotu bal ve hayıt tıbbı tedavide ise usg sonucuna göre yumurta geliştirici ilaclarla başlanabilir

X