Hormon testi sonuçlarım lütfen yardımcı olur musunuz !??pko olan var mı

Cokbilmisbayan

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
27 Mart 2023
930
322
Arkadaşlar merhabalar uyuyamadım doktor randevuma daha var sonuçlarıma bakarmışsınız ultrasonda bir şey çıkmadı hormon testi sonuçlarım kötü mü pko olan varsa yardımcı olabilir çocuk istiyorum

Eklentiler

• 3F692343-09CF-4EF5-A707-ACBC585CD7CC.png
    3F692343-09CF-4EF5-A707-ACBC585CD7CC.png
    89,6 KB · Görüntüleme: 99
  • 273022E0-CC34-4616-B128-092224206110.png
    273022E0-CC34-4616-B128-092224206110.png
    91,5 KB · Görüntüleme: 122
  • CBE7B8AF-A7EC-4BE9-947D-D773677D243A.png
    CBE7B8AF-A7EC-4BE9-947D-D773677D243A.png
    92,6 KB · Görüntüleme: 98
  • 59B1105A-E1AD-45D1-A811-D6FB8CFCD46A.png
    59B1105A-E1AD-45D1-A811-D6FB8CFCD46A.png
    97,1 KB · Görüntüleme: 95
Arkadaşlar merhabalar uyuyamadım doktor randevuma daha var sonuçlarıma bakarmışsınız ultrasonda bir şey çıkmadı hormon testi sonuçlarım kötü mü pko olan varsa yardımcı olabilir çocuk istiyorum
Bu arada adetim düzenlidir 26 veya 28 günde bir olurum sadece 3 gün sürüyor o da kilomdan kaynaklı olabilir

Bu arada adetim düzenlidir 26 veya 28 günde bir olurum sadece 3 gün sürüyor o da kilomdan kaynaklı olabilir
Prolaktin yüksek çıkmış .. doktor mutlaka ilaç verir bu değere.. pcos teshisini ultrasyon ve test sonuçlarınızı baz alarak doktor koyabilir ancak. İnşallah pcos değilsinizdir🌹🌹

Prolaktin yüksekliği tam olarak ne oluyor ve diğer değerlerim normal mi sizce ayrıca yüksek olmadı gebeliğe engell mi biraz aydınlatır mısınız teşekkürler

Prolaktin yüksekliği tam olarak ne oluyor ve diğer değerlerim normal mi sizce ayrıca yüksek olmadı gebeliğe engell mi biraz aydınlatır mısınız teşekkürler
Prolaktin süt hormonu.. evet gebeliğe engel olabiliyor yüksekliği.... benim prolaktinim 31 di geçen yıl.. doktor hemen ilaç başlattı.. o ilaçla düşüyor zaten sorun olmuyor.. diğer değerleriniz normal görünüyor tabi doktor daha iyi bilir bende kısıtlı bilgiye sahibim.. mutlaka sonucunuzu doktora gösterin🌹🌹

Ama araştırmama göre suan prolaktin için adet olamama cinsel isteksizlik memelerde süt vs gelme suvı gelmesi bunlar yoksa psikolojik uykusuzluk çok fazla aç kalma stresten kaynaklı olabiliyormuş sizde ne gibi belirtiler vardı benim dediğim gibi adetim düzenlidir yaşım 25 45kg her ay adet oluyorum düzenli 26 28 günde kesinlikle olurum o ay ilaç alımıma bağlı bazen mevsimsel 26 28 2 gün oynuyor sadece 3 gün sürüyor regl sizde nasıl belirtiler vardı

Ama araştırmama göre suan prolaktin için adet olamama cinsel isteksizlik memelerde süt vs gelme suvı gelmesi bunlar yoksa psikolojik uykusuzluk çok fazla aç kalma stresten kaynaklı olabiliyormuş sizde ne gibi belirtiler vardı benim dediğim gibi adetim düzenlidir yaşım 25 45kg her ay adet oluyorum düzenli 26 28 günde kesinlikle olurum o ay ilaç alımıma bağlı bazen mevsimsel 26 28 2 gün oynuyor sadece 3 gün sürüyor regl sizde nasıl belirtiler vardı

Bende sadece adet öncesi şiddetli gögüs ağrısı vardı ... adet dönemim 45 50 gün... bebek düşünmeye başladığımızda muayene olmuştum o zaman öğrendim prolaktinin yüksek olduğunu.. ve kpss ye hazırlandığım dönemdi stresten olabilir demişti doktorum.

Bende sadece adet öncesi şiddetli gögüs ağrısı vardı ... adet dönemim 45 50 gün... bebek düşünmeye başladığımızda muayene olmuştum o zaman öğrendim prolaktinin yüksek olduğunu.. ve kpss ye hazırlandığım dönemdi stresten olabilir demişti doktorum.
Çooook teşekkür ederim benimde işle alakalı sıkıntılarım vardı biraz fazlasıyla stresliydim ne yalan söyleyeyim birde zaten anksiyetem var diğer sonuçlarıma normal dediğinize göre strestenfir en azından birazda olsa için rahatladı çok ama çok teşekkür ederim çocuğunuz oldu mu peki

Çooook teşekkür ederim benimde işle alakalı sıkıntılarım vardı biraz fazlasıyla stresliydim ne yalan söyleyeyim birde zaten anksiyetem var diğer sonuçlarıma normal dediğinize göre strestenfir en azından birazda olsa için rahatladı çok ama çok teşekkür ederim çocuğunuz oldu mu peki

Rica ederim.🌹🌹🌹. bir ilaçla kısa sürede halledilir merak etmeyin.. doktorunuz ne dediyse uygulayın ama gebeliğe engel olmasın... ben hamile kaldım 3 ay kadar önce ama bebeğin kalp atışı hiç oluşmadı.. zorunlu kürtaj oldum.. bunun prolaktinle felan hiç ilgisi yok yanlış anlaşılma olmasın..doktor
bebeğin kromozomal bir sıkıntısı olabileceğini söyledi..

Rica ederim.. bir ilaçla kısa sürede halledilir merak etmeyin.. doktorunuz ne dediyse uygulayın ama gebeliğe engel olmasın... ben hamile kaldım 3 ay kadar önce ama bebeğin kalp atışı hiç oluşmadı.. zorunlu kürtaj oldum.. bunun prolaktinle felan hiç ilgisi yok yanlış anlaşılma olmasın..doktor
bebeğin kromozomal bir sıkıntısı olabileceğini söyledi..
Çok geçmiş olsun , üzgünüm inşallah tekrardan hamile kalır bir an önce çocuğunuzu kucağınıza alırsınız , alırız . Sağlıklı olalımda Allah’ın izni ile hayırlı evlatlara nasip olsun

Çok geçmiş olsun , üzgünüm inşallah tekrardan hamile kalır bir an önce çocuğunuzu kucağınıza alırsınız , alırız . Sağlıklı olalımda Allah’ın izni ile hayırlı evlatlara nasip olsun
Teşekkür ederim.. Allah hepimize sağlıklı hayırlı bebişler versin tez zamanda inşallah🌹🌹🌹

Merhaba
Prolaktin yani süt hormonu yüksek. Bu adet ve yumurtlama düzensizliği yapar. Ama ilaçla düşürülebilir. Bir de LH yüksek çıkmış. Sorunuzu geç gördüm ama umarım yardımcı olabilmişimdir. Lh aman aman yüksek değil ama 10 un altında olması daha iyi olur. Bu testi adet döneminde verdiniz dimi

X