Hormon tahlillerim psco

hahahoho

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2022
13
5
27
Hanımlar tahlillerime bakabilir misiniz doktor hafif psco var dedi ama benim adetlerim hep düzenlidir ve kasım ayında hamile kaldım ocak ayında düşük yaptım düşüğün sebebi bu olabilir mi?

E2(estradiol). 47
FSH. 5,1
LH. 8,9
Prolaktin. 15,5

Adetin 3. Günü yapıldı.

Değer olarak pek anlamam ama bende de pcos var.Genelde adet düzenliği olarak çıkıyormuş ama sizde ki farklı sanırım.Adet döngünüz kaç gün?

Değer olarak pek anlamam ama bende de pcos var.Genelde adet düzenliği olarak çıkıyormuş ama sizde ki farklı sanırım.Adet döngünüz kaç gün?
Normalde 25 26 günde olurum adet hiç günü bile aksamaz 5 ocakta kürtaj oldum doğum kontrol hapı kullanmamı söyledi doktor 3 şubatta doğum kontrol hapı bitti sonrasında söktürücü iğne oldum 10 gün sonra söktürücü hap kullandım 6 martta adet oldum hayatımda ilk defa bu şekilde oldu

Rahim filmi çektirdim Aralık'ta ocakta kimyasal oldu Şubatta femara denedik olmadı
O kadar yabancıyım ki konuya aralıkta doğal yollarla mı kalmıştın biz korunmayı bıraktığımız gibi ben hamile kaldım 7 haftalıktı düşük yaptığımda

Pcos düşüğe sebep olmaz gebe kalmada sorun yaşattığıda oluyor hiç sorun yaşamayanda oluyor.

Hanımlar tahlillerime bakabilir misiniz doktor hafif psco var dedi ama benim adetlerim hep düzenlidir ve kasım ayında hamile kaldım ocak ayında düşük yaptım düşüğün sebebi bu olabilir mi?

E2(estradiol). 47
FSH. 5,1
LH. 8,9
Prolaktin. 15,5

Adetin 3. Günü yapıldı.
Pco her zaman adet duzensizligi yapmayabilir ama genellikle yapıyor.doktor ultrasonla bakmıştır sanırım teşhisi koyarken orda görmüş ve kan testiyle desteklemisse doğrudur teshisi diye düşünüyorum.lh FSH dan hafif yüksek zaten. Ama bunun düşükle ilgili yokdur.hamile kalabiliyorsunuz adetleriniz düzenli çok kafaya takmamaya çalışın elden geldikçe.

Pco her zaman adet duzensizligi yapmayabilir ama genellikle yapıyor.doktor ultrasonla bakmıştır sanırım teşhisi koyarken orda görmüş ve kan testiyle desteklemisse doğrudur teshisi diye düşünüyorum.lh FSH dan hafif yüksek zaten. Ama bunun düşükle ilgili yokdur.hamile kalabiliyorsunuz adetleriniz düzenli çok kafaya takmamaya çalışın elden geldikçe.
Ultrasonla baktığında hiç bu durumdan bahsetmedi rahim yumurtalıklar temiz dedi bu gün yapılan hormon testleri sonrası bu şekilde söyledi

Pcos cok sayıda yumurtanızn olması hormonların bunları yeteri kadar olgunlastırıp çatlatamaması sounucu olusuyor. Normalde en fazla 2 yumurta olusur bi adet döngüsünde ilaç vs kullanmadan. İleri seviyede olmadıgı için bişey dememiştir kist değil zaten bu adı polikistik diye sizi korkutmasın. En belirgin özelliği adet düzensizliği tüylenme ( erkek tipi) ve sivilce. Bunların hcbiri yokmus sizde kafanıza takmayın kilonuz fazlaysa kilo verin en büyük düşmanı bu demişti doktorum ki benm kilom normaldi bizde yağlanma cok olurmus. Bol yürüyüş ve su içme öneririm demişti bizim yediklerimz diğer insanlara oranla yağlanmayı daha cok artırırmış

Ultrasonla baktığında hiç bu durumdan bahsetmedi rahim yumurtalıklar temiz dedi bu gün yapılan hormon testleri sonrası bu şekilde söyledi
O zaman lh büyük olduğu için oyke söylemiş demekki hafifi seviyede siz kendinize dikkat edin sağlıklı beslenin yurusyusler yapın, kafanıza da çok takmayın stres hepsinden önemli.

Hepinize çok teşekkür ederim hanımlar biraz rahatladım sayenizde :)

O kadar yabancıyım ki konuya aralıkta doğal yollarla mı kalmıştın biz korunmayı bıraktığımız gibi ben hamile kaldım 7 haftalıktı düşük yaptığımda
Canım valla o ay eşim hastaydı hiç umudum yoktu femara kullanmıştım yine ama kimyasal olmuş takmadığım anda oldu işte kafa rahat olsa

X