Gebeliğe Hazırlık Hormon değerlerime bakar mısınız lütfen..

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Hilceysin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2017
100
75
37
Ilk basta Rabbim isteyen herkese bebis nasip etsin gecen yıl kimyasal gebelik geçirdim sonrada bir daha gebelik olusmadi bir tane kızım var bugun tekrar hormon degerlerime bakildı şu şekilde:
LH:6.82
FSH:8.55
PROLAKTIN:12
ESTRADIOL:38.10
TSH:24
Lütfen yorumlarsanız çok sevinirim AMH değerim önümüzdeki hafta belli olucak..

Ilk basta Rabbim isteyen herkese bebis nasip etsin gecen yıl kimyasal gebelik geçirdim sonrada bir daha gebelik olusmadi bir tane kızım var bugun tekrar hormon degerlerime bakildı şu şekilde:
Tsh değeriniz çok yüksek 2.5 altına inmeli benim 6 çıktı buna bike çok dedi drlar polikistik over mi var sizde

Şimdi gördüm 😄 iyi bu değer ama fsh ve lh bi tık yüksek benimde aynı değerlerin bende polikistik over var
Banada fsh ve lh yüksek geldi fsh galiba 7nin altında olması lazım.benim bildiğim kadarıyla lh fsh tan yüksek olunca polikistik oluyir swnin oyle mi..

Bugün gittiğim doktor Lh fsh dan düşük olmalı demişti sizin öyle 🌸 Fsh ideali 6 lı oranlarmış ama referansı 10 altında olmalıymış o da sanırım normal. Tsh 2,5 altında olmalı diye biliyorum. Estradiol hormonunu bilmiyorum ama benim 33 iyi demişti doktor

Lh ve FSH çok az yüksek e2 biraz düşük ama bunlar sıkıntı değil .Allah gönlünüze göre versin inşallah 🤲

Merhabalar,benimde amh hormonum 1.442cikti sizce dusukmu bu konuda bilgisi olan varmı acaba?

Bugün gittiğim doktor Lh fsh dan düşük olmalı demişti sizin öyle 🌸 Fsh ideali 6 lı oranlarmış ama referansı 10 altında olmalıymış o da sanırım normal. Tsh 2,5 altında olmalı diye biliyorum. Estradiol hormonunu bilmiyorum ama benim 33 iyi demişti doktor
Evet 7nin altinda olursa gebe kalmak kolaylaşiyormuş tsh benim1.2 yanlis yazmisim e2 icinde 38 kimisi duşük diyor Amh degerim haftaya belli olucak hayirlisi olsun rabbim verirse olucak bunlar bahane sağolasin

Evet 7nin altinda olursa gebe kalmak kolaylaşiyormuş tsh benim1.2 yanlis yazmisim e2 icinde 38 kimisi duşük diyor Amh degerim haftaya belli olucak hayirlisi olsun rabbim verirse olucak bunlar bahane sağolasin
Rica ederim ne demek. Kesinlikle katılıyorum amh ı çok düşük olup çocuğun olmaz denilip doğal yolla ikiz doğuranı bile duydum 🥰

Şimdi gördüm 😄 iyi bu değer ama fsh ve lh bi tık yüksek benimde aynı değerlerin bende polikistik over var
Merhaba. Sizde polikistik over sendromu değil di mi polikistik over var. Klomen tarzı şeyler kullandınız mı olumlu sonuç aldınız mı acaba ? Hsg çekildiniz mi ? Bana doktor klomen başlayalım dedi ama ben önce hsg çekileceğim tüplerim tıkalıysa hormon almak istemiyorum boşuna

Merhaba. Sizde polikistik over sendromu değil di mi polikistik over var. Klomen tarzı şeyler kullandınız mı olumlu sonuç aldınız mı acaba ? Hsg çekildiniz mi ? Bana doktor klomen başlayalım dedi ama ben önce hsg çekileceğim tüplerim tıkalıysa hormon almak istemiyorum boşuna
Hsg çekildim gecen ay femara başladık biz şuan da kontrole geldim boyutuna bakılacak yumurtanın polikistik over var sendrom değil

X