hormon değerlerim

cansam

Evli,Mutlu,Çocuklu....
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2009
504
0
merhaba doktor bey

bende çocuk sahibi olmak istiyorum 18 aylık evliyim ve 30 yaşındayım son 5-6 aydır bebek istiyoruz fakat henüz başarılı olamadık.adetlerimde son aylarda gecikmeler yaşıyorum normalde 30-33günde bir oluyordum fakat son 3-4 aydır 35 sonra 34 40 derken aralıklar 48 güne kadar çıktı jinekolojik muaynemde birşey çıkmadı doktorum adetimin 3 günü hormon testi istedi .

hormon değerlerim şöyle; banada yardımcı olursanız sevinirim gittiğim doktor pek açıklama yapmadı yeteri kadar tatmin etmedi beni sizden ricam birde siz değerlendirirseniz sevinmirim.Şimdiden teşekkür ederim.

TSH : 1,04
FSH : 2,54
LH : 4,50
PROLAKTİN: 22,83

Son düzenleme:
Merhaba cansam,

Belirttiğiniz hormon düzeyleri normal olarak görülüyor. Eşinizin bir tüp bebek merkezinin androloji laboratuarında Kruger kriterlerine göre incelenmiş sperm sayı-hareket ve morfoloji sonuçlarını da bildirebilirseniz daha sağlıklı yönlendirebilirim. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün
Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

çok teşekkür ederim osman bey şimdi rahatladım inşallah eşimdede bi problem çıkmaz sonuçlara göre tekrar sizinle irtibata geçicem. iyi çalışmalar.

X