hormon değerlerim belirtiler neden hamile kalamıyorum?

esra1114

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2024
14
0
25
hormon değerlerim normal tsh 3.02 amh 3.45 çıktı doktor normal ama tsh için dahiliyede görülebilirsin sıkıntı yok dedi 6 aydır gebelik istiyorum olmadı bu aydan çok umutluydum ovulasyon testide yaptım adetim 2 gün geçti adet ağrısı hafif oluyor gögüslerim ağrıyor dün test yaptım gene negatif napmam lazım benim yardımcı olurmusunuz düzenli ilişkiyede girdik 2 günde 1

hormon değerlerim normal tsh 3.02 amh 3.45 çıktı doktor normal ama tsh için dahiliyede görülebilirsin sıkıntı yok dedi 6 aydır gebelik istiyorum olmadı bu aydan çok umutluydum ovulasyon testide yaptım adetim 2 gün geçti adet ağrısı hafif oluyor gögüslerim ağrıyor dün test yaptım gene negatif napmam lazım benim yardımcı olurmusunuz düzenli ilişkiyede girdik 2 günde 1
Dr normal dediyse sabırla beklemekten başka bir şey yok ama TSH bi tık yüksek
Ayrıca eşin de yılda 3 kez iyi bir doktora ve labaratuvara gitmeli

Dr normal dediyse sabırla beklemekten başka bir şey yok ama TSH bi tık yüksek
Ayrıca eşin de yılda 3 kez iyi bir doktora ve labaratuvara gitmeli
evet ama dahiliyeye gitsende olur gitmesende ki ben sordum gidimi diye araştırdım tsh sanki yüksek dedim o söylemeyecekti iyi felan dedi gebe kalmaya etkisi varmıkı yani bu ay 2 günde 1 hep beraberlik oldu gene olmadı hiç anlayamadım şimdi havuç kefir fındık felan aldım bol bol bu ay tüketcem başka ne yapayım

Canım tsh biraz yüksek olabilir sen yine de dahiliye ile görüş. Fsh, lh, estradiol, prolaktin bunlar normal mi ? Jinekolojik muayenede herhangi bir şey gözüküyor mu ?
Hepsi normalse zamana bırakmaktan başka bir çare yok. Her şey mükemmel olsa bile o ay hamilelik şansı %25 gibi bir şey. Bir nevi mucize yani.
Onun haricinde beslenmene dikkat et haftada iki gün somon tüketmeni tavsiye ederim. Koyu yapraklı sebzeler ıspanak, pazı vs. Yumurta gelişiminde önemli bol bol yemeye bak. Fındık, ceviz, çiğ badem keza.
Tabii eşin de önemli bazen sorunun kaynağı onlar olabiliyor. Folik asit kullanmadıysan da başla.

evet ama dahiliyeye gitsende olur gitmesende ki ben sordum gidimi diye araştırdım tsh sanki yüksek dedim o söylemeyecekti iyi felan dedi gebe kalmaya etkisi varmıkı yani bu ay 2 günde 1 hep beraberlik oldu gene olmadı hiç anlayamadım şimdi havuç kefir fındık felan aldım bol bol bu ay tüketcem başka ne yapayım
Biraz var ama çok yüksek olup hamile kalan da var eşinde de sorun yoksa beklemek tek çare benim 18ay sonra oldu kendiliğinden bol vitamin, sağlıklı beslenme yürüyüş çift olarak yaptık sık sık Dr gittik ve bu alanda uzmandı doktorlarımız. Bazı doktorlar umursamıyor bu konuyu

X