Hormon bozuklugu mu gebelik mi

Antepligelin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2007
196
1
38
Merhaba arkadaslar....

alti ayi askin bir süredir düzenli adet olamiyorum. Ondan önce birkac kez adetle sorunum oldu ama onun disinda bayagi bir süredir sadece birkac güün aksiyordu. Ancak suanda aylarca adet olmadigim oluyor. En son 06. Agustos da adet oldum, yani yakinda üc ay olacak. Bu üc ay icinde gebelik testi yapmadim hic cünki bundan önceki aksamalarda heveslenip yapmistim ve sonunda hayal kirikligina ugramistim. Doktora gittim muayyene etti ve dogum kontrol hapi verdi düzelmesi icin bir iki ay kullandim düzenede bindi ama cocuk sahipi olmak istedigim icin biraktim geri.

Simdi geri düzene binsin diye alayim diyorum buseferde acaba hamilemiyimdir öyle ise zararli diye düsünüyorum cünki hamilelik belirtisi olan sik idrar birakma basladi bende. Sabahlari bile 2-3 kez uykudan kalkip idrar birakmak zorunda kaliyorum ve artik agrimayada basladi. Bunun haricinde belki bir iki kez migdem bulanmistir ama bas dönmesi filan hic olmadi. Yine gebelik testi yapipda negativ görmekten korkuyorum arkadaslar bana ne önerirsiniz?

Canım hormon bozukluğuda olsa hamilede olsan mutlaka doktora gitmen gereken bir durum...İhmal etme bence...

Bu arada aylardir cok SIKINTI ve stress yasadigimida söylemeliyim bunlarda adeti geciktirme sebebi imis. Ancak kafam cok karisik.

Canım hormon bozukluğuda olsa hamilede olsan mutlaka doktora gitmen gereken bir durum...İhmal etme bence...

Canim doktora gittim zaten dedigim gibi dogum kontrol hapi verdi sadece düzene girmesi icin sonra kan filan aldi komple test yapdi ama hersey yolunda cikti. Ondan sonra 2 ay aldim haplari düzenede bindi ama cocuk sahibi olmak istedigim icin biraktim ve üc ay oldu birakali.yani simdi doktora gitsem yine haplari al neden ihmal ettin filan diyecek.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…