hocam

E

erva15

Ziyaretçi
hocam ben 2 gun once doktora gıttım vaginal ultrason istedı çektırdım ve 1.5 cm boyunda sağ yumurtalığım normal çıktı sol yumurtalığımda ise hemorajik kist goruldu dokrorum suan ilaca gerek yok dedı gelecek ay adetının 3 gunu tabı eğer gebelık olmassa hormon testı yapılacak adetının 3. gunu kan vermeye tekrar gelırsın hem de kıstınde bı kuçulme varmı dıye kontrol edeceğim dedı eğer kıst gecmesse gunluk doğum kontrol hapı vereceğim kullanırsın dedı ama benım endişem 9 aydır korunmuyoruz ve bebeğim olmadı henüz bu kıst bebeğe engel mıdır hemen gecer mi ameliyat gerekır mı yoksa korkuyorum ne olur bilgi verın hocam

düşük kurmuşum cumleyı aceleyle sol yu urtalığımda 1.5cm lik hemorajik kist goruldu sağ yumurtalığım normal çıktı rahim ağzımda da problem yokmuş

hocam ne olur sızden cevap beklıyorum endışelıyım

Merhaba erva15,

Bahsettiğiniz büyüklükteki hemorojik kist size çok ciddi bir sorun çıkarmayacaktır. Kist için verilen ilaçlar, sizde gebeliğin oluşumundan uzaklaştırabilir. Size önerim, adetinizin üçüncü günü FSH, LH, E2 hormon düzeylerinizin ölçülmesini, tüpleriniz ve rahminizin durumunu aydınlatacak rahim filminizin çekilmesini ve eşinizin sperm sayı, hareket ve morfolojisini ortaya koyacak Kruger kriterlerine göre sperm analizinin yapılmasını sağlayınız. Bu sonuçları da benimle paylaşırsanız daha iyi yardımcı olabileceğimi düşünüyorum. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün
Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

X