Hocam merhaba

eda53

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2009
48
0
2yıllık evliyim,evlenmeden öncede adet düzensiliğim vardı diane 35 kullanıyordum.Evlendikten sonrada doğum kontrolu olarak kullanmaya devam ettim.2008 yılının mayıs ayında hapı bırakıp çocuk sahibi olmak istedim.Kontrol için doktora gittim herşey güzeldi bir sorunum yoktu.Aradan 3 ay gecti ve ben hic adet olamadım.Doktorum izinliydi başka bir doktora gittim oda bana kistlerim oldugunu pko ve farlutal kullanıp adetli iken gelmemi söyledi.Kullandım ve tekrar gittim kistler yok olmuştu.Sonra hiç bir ilaç vermdi ve gönderdi.aradan zaman gecti ve ben yine adet olamadım
Bu sefer ilk doktoruma gittim ultrasyonda baktı kistler var dedi çocuk sahibi olmak icin kistlerin yok olması gerek dedi. Ve bana 3 aydaha diane 35 i kullanarak kistlerin gitmesi için tedavi verdi.3ay sonra yumurtlama hapı veriirm dedi.Şuanda hapımı yarıladım bitmesini bekliyorum bitince gidicem.

glokofen hapından çok bahsediliyor ben ı haptanmı kullanmalıyım?Doktoruma bahsetmelimiyim?

Hocam bilginizi bekliyorum nasıl bir yol izlemeliyim?Hamile kalabilmem zor mu?

Merhaba eda53,

PCO (polikistik over sendromu); doğuştan itibaren var olan, maalesef geçmesini beklemediğimiz, her 3-4 kadından birinde rastlanan bir hastalıktır. Normal yolla gebelik oluşumunu sekteye uğratıcı özelliklerinin yanı sıra, doğru bir tedavi programı ile yaklaşıldığında avantaja dönüşebilen bir hastalıktır. Hamile kalınmak istenmeyen durumlarda ilaçlarla adet görülmesi sağlanabilir.

Ancak, hamile kalma istemi gündeme geldiğinde, HSG (rahim filmi) ile tüpleriniz ile rahim yapınızın değerlendirilmesi, USG ile yumurta rezervinizin ortaya konması, eşinizin tecrübeli bir tüp bebek merkezinde Kruger kriterlerine göre sperm sayı-hareket ve morfolojisinin incelenmesi gereklidir.

Tüm sonuçlar elde edildiğinde de, bütüncül bir yaklaşımla bu sonuçların doğru bir şekilde yorumlanması gerekmektedir.

Size sağlıklı günler geçirmenizi, doğru ve etkin tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Hocam tekrardan merhaba

Doktora gittim 3 aylık diane 35 tedavimden sonra kistimde küçükme yok aynısı gibi duruyor doktorum emar çektirdi sonucumu dün aldım

sağ over lokalizasyonlu yaklaşık 5x8x9 cm ebatlarına ulaşan lobüle konturlu,maksinal cidar kalınlıklı ince internal septah sağ paraovaryaan douglast uzanımlı belirgin serbest mayiinin eşlik ettiği T1 AG lerde hipointens ve T2 AG lerde homojen hiperintens sinyal özelliklerinde basit natürde kistik lezyon alanları izlenmektedir.
lomber 5-S1 düzeyli santral protrüzyon izlenmektedir

Yukarıdaki emar sonucuna göre kist im arkaya doğru daha da büyükmüş bir aylık bir tedavi daha verdi cyclo-progynova hapını kullanacağım eger yinede geçmezse ameliyat olmalıymısım.

Hocam ne yapmalıyım bana yardımcı olurmusunuz,ameliyat olmak istemiyorum en azından burda olmamalıyım tavsiyeniz ne olur zaman gectikce dezavantaj olurmu bana bir yol gösterin hocam teşekkürler

Merhaba eda53;

Yazdıklarınıza göre, basit kistik yapıda olması iyi huylu olduğu anlamına geliyor, endişelenmeyiniz. Size önerim, büyük illerdeki doğumevlerinin jinekoloji bölümlerinden birine başvurarak, bir de orasının sonuçlarınızı görüp değerlendirmesini sağlayınız. Sağlıklı ve etkili tedaviler diliyorum.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün

Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

Hocam çok sağolun

CA 125 =8,93
CA 15-3 =5,4
CA 19-9 =0

Tahlil sonuçlarımda bunlar,Trabzon yada Erzurum da tavsiye edebileceğiniz doktorlar varmı hocam ?

Sizin bulunduğunuz yer Maya tüp bebek merkezi benim durumum için gelebileceğim yer olabilirmi?Çünkü bu kistden kurtulduktan sonra inşallah çocuk sahibi de olmak istiyorum.

Saygılarımla

Merhaba eda53,

Mevcut sıkıntınızdan kurtulmak amacı ile, bu alanda iyi çalışmaları olduğunu da bildiğim Erzurum Atatürk Üniversitesi'ndeki bölüme başvurabilirsiniz. Orada yapılması planlanan tedavinin sonrasında ne aşamaya geldiğinizi de paylaşırsanız size yardımcı olmaya devam etmekten mutluluk duyarım. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

0800 314 1 314

hocam merhaba bende dr um rahimfilmi istedi çekildi ve tüplerim tıkalı denildi yaşadığımız il deki dr laporoskopi yapılmasılazım dedi biz ankara tıp fakültesine gittik o doktorda ameliyat olmalısın dedi ben orda laporoskopi oldum ama dr un bana dediği sonuçtüplerde hiç birşey yokmuş sadece rahimle tüplerin arasındaki damar tıkalı dedi onuda açamadık denildi böyle durum ne önerirsiniz

Hocam tekrardan merhaba

Çok karmaşık duygular içerisindeyim ne yapacağımı bilmiyorum.07/03/2009 tarihinde yine doktoruma gittim ultrasyonda baktı sağ overde bulunan kist aynısı gibi duruyor ca 125 tahlili yapti yine temiz cıktı.Ameliyat söz konusu diyor ancak büyümediği için ilaç tedavisine devam edelim dedi.

2 gün sonra baska bir doktora gittim.Tahlillerime falan baktı ameliyat gözüküyo dedi eger ameliyat olmaya karar verirsen Rize de olma dedi.Teknik yeterliliği yüksek pataloji frozen çalişan araştırma hastanesinde ol dedi.Tahlilelrin nekadar pemiz cıksada ameliyat esnasında parça tahlili yapilir 2 defa ameliyat olmaz sin dedi.

Tahlillerimi birde devlet hastanemiz Baş hekimine gösterdim oda ameliyat gözüküyor dedi 20 gün sonra rizeye bu konuda uzman Ayşe filiz Avşar isminde doktor geliyor dedi bide ona gösteririz olmazsa ameliyatını o yapar dedi.Aysonu gelicek onu bekliyorum...atatürk araştırma hastanesinde şuanda...

Kafam çok karişti hocam bana bi yol gösterin ilaç tedavisi ile beklesem dezavabtaj olurmu ameliyat olsam nerde olmaliyim...

Merhaba eda53,

Öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum. Sizin için en doğru olanın, sizi takip eden ve bünyenizi en iyi tanıyan doktorunuz Dr. Filiz Avşar ile görüşmeniz olduğunu düşünüyorum. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…