Hocam iyi günler

meduze

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2009
201
0
Şuan 13 aylık evliyim.Evliliğimin 7 ayında tedaviye başladım ama 1 aylıkken tedaviyi bıraktım.1 ayda doktorum çok iyi baktı en sonda rahim filmimi çekti ve kapalı gibi görünüyor her şey dedi ve lakoroskobi yapacağını söyledi.Şuan biz doğudayız meslekten dolayı ve burada imkanlar çok kısıtlı üniversite hastaneleri yok bu yüzden tedaviyi kestim.Memlekete 20 günlük tatile gittik ve orada bize çok önerilen bir prof'a gittik oda aynı şeyi söyledi yapışıklık tıkanıklık oladabilir olmayada bilir eğer yaza kadar hamile kalmazsan benimle iltibata geçin lakoroskobiyi yapalım dedei.İzinde süremis kısıtlı olunca yaza kaldı.İlk doktorum yumurtlamam için o ay ilaç verdi ve çatlatma iğnesi yaptı vede rahimin içinde spermin yaşayıp yaşamadığına baktı bunların hepsi iyi tahlillerim iyi çıktı sadece süt hormonum fazlaymış onada ilaç kullandım.Aslında sorum size şu:lakoroskobi olursam rahimde yapışıklık tüplerdede tıkanıklık varsa eğer yapışıklık çoksa ve tedavi edilemezse çocuk sahibi olabilirmiyim yada böyle bir durumda nasıl tedavi edilirim lakoroskobide kesin açılırmı yapışıklık.Tüpler tıkalı olsada tüp bebek yapılıyormuş galiba ama rahimdeki yapışıklık varsa onu öğrenemedim.Korkuyorum anlayacağınız çocuğum olmazsa diye.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER HOCAM.:a015:

Hocam Şunuda unutmadan sÖyleyeyım eŞımın sperm kalıtesıde ıyı kaÇ defa test yaptı.

Merhaba meduze,
Endişelenmeyiniz. Her iki tüpün de tamamen kapalı olması durumunda tüp bebek tedavisi gerekir, burada da çok kabaca %50 şansınız olur. Tüplerin sadece kapalı gibi görünüyor olması ise, başka bir durumdur ve çözümü de basittir, laparaskopik müdahale ile bu sorun aşılabilir. Tüm bunların doğru kararının verilebilmesi için size önerim kabul görmüş bir tüp bebek merkezine başvurmanız olacaktır. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.
Op. Dr. Osman Denizhan Özgün
Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

X