hobi aranır mı bilmem ama arıyorum :(

minimouse

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Mart 2011
48
2
canım çok sıkılıyor..film izlemek kitap okumaktan başka kendim için yaptığım bir şey yok.onlar da hobiden sayılırsa..bir şeyler yapmak istiyorum ama ne? öyle el becerim falan yok :KK43: sosyal ortamları insanlrla iletişim halinde olmayı seviyorum ne yapsam bilemiyorum..ama şunu iyi yaparım dediğim bir uğarışım olsun,yaparken de keyif alayım istiyorum..ne olabilir???

canım çok sıkılıyor..film izlemek kitap okumaktan başka kendim için yaptığım bir şey yok.onlar da hobiden sayılırsa..bir şeyler yapmak istiyorum ama ne? öyle el becerim falan yok :KK43: sosyal ortamları insanlrla iletişim halinde olmayı seviyorum ne yapsam bilemiyorum..ama şunu iyi yaparım dediğim bir uğarışım olsun,yaparken de keyif alayım istiyorum..ne olabilir???

Spor merkezine gidin; hem zihin olarak hem beden olarak çok dinlenirsiniz.Tam istediğinizi karşılamıyor ama hayatınızın bir anına sıkıştırmalısınız diye düşünüyorum..Tercihen tenis olabilir.

Ebru sanatı, sevdiğiniz bir enstrümanı çalmayı öğrenebilirsiniz, güzellik ve makyaj sertifakaları alabilecek kurslara gidebilirsiniz, el bererim yok diyorsunuz ama boyama kurslarına yahut ahşap sanatına yönelebilirsiniz. v.s kendinize en yakın hissettiğiniz alana yönelebilirsiniz..

Bunun haricinde gönüllü annelik yapabilirsiniz, yetiştirme yurtlarını, huzur evlerini ziyaret edebilirsiniz..Sonrasında, ''altı nokta körler derneği'' gibi derneklere gönüllü hizmetlerde bulunabilirsiniz..Gittiğiniz zaman onlar yönlendiriyor zaten sizi.. Ses tonunuz müsait ise hikaye kitabı kaydı ile başlatabilirler.

Bu tür sosyal paylaşımları hayatınızda, haftalık döngülere bölüştürüp uygulayabilirsiniz..Hem ruhen dinlenir hemde günlerinizi boş geçirdiğinizi düşünüp sıkılmazsınız..

Evet belki el becerisi sayılmaz bunlar; fakat hayatın bir noktasına sıkıştırdığınız zaman , diğer hobilerden daha fazla zevk alıyorsunuz..Çünkü bir hobi edinmek ve onu ilerletmek en fazla 6 ay sürer; sonrasında ya sıkılıyor insan ya da devam ettiremiyor, yine bir başkası derken öyle geçip gidiyor hayat.

Umarım dilediğinizce bir hobi edinirsiniz kendinize.. :KK71:

çok teşekkür ederim fikirlerinizi dikkate alıcam. ama bulunduğum yer çok küçük bir ilçe çok fazla imkan olmuyor :KK43: sesim de pek iyi sayılmaz :KK43: huzur evi ziyaretleri olabilir. Öğretmen olduğum için gönüllü annelik yapabileceğimi sanmıyorum çünkü büyük zamanım çocuklarla geçiyor zaten...düşünücemm..sağolun..

X