Histeroskopi

Megi99

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2017
260
134
32
Merhaba hanımlar haftaya çarşamba ofis histeroskopi olacağımı söylediler nedenini söylemediler nasıl bir muayene zor mu riskleri var mı acılı mı çok tedirginim lütfen yardımcı olun rahatlamaya ihtiyacım var

Ben de merak ediyorum...
Bahcecide tanisal histeroskopi yaptilanlar var mi?

Ben dün fakülte de histeroskopi oldum.poliplerden ve hpv pozitif bende.genel anestezi ile oldu şuan sadece hafif ağrım var.

Ben dün fakülte de histeroskopi oldum.poliplerden ve hpv pozitif bende.genel anestezi ile oldu şuan sadece hafif ağrım var.
Çok geçmiş olsun ben rutin kontrol ve çocuk istemi ile gittim bu tetkik amaçlı sanırım tanı amaçlı yani hemen kalkıp işe gidebilir miyim bilmiyorum

Merhaba hanımlar haftaya çarşamba ofis histeroskopi olacağımı söylediler nedenini söylemediler nasıl bir muayene zor mu riskleri var mı acılı mı çok tedirginim lütfen yardımcı olun rahatlamaya ihtiyacım var
Merhaba,
Histeroskopi oldunuz mu acaba, nasil gecti?

Merhaba,
Histeroskopi oldunuz mu acaba, nasil gecti?
Oldum evet ben çok korktum zaten bir hafta kafamda çok büyüttüm alttan muayene olanlar zorlanıyor sa haliyle bunda da zorlanır doktor çok önemli eli hafif olmalı bence Bi de çarşamba oldum hala ara ara lekenme tarzında kanama oluyor normal mi acaba

Bugün bende ofis histeroskopi oldum.ameliyatla dermoid kistim alıncak zaten. Bu sadece ön muayenesi dendi. İşlem yok yani. başka da bişi varmı diye tanı amaçlı. Bildiğiniz ameliyat odası, ameliyat masası. Ameliyat giysisi. Metal herşeyi çıkartıp sizi hazırlıyorlar. İki yanda ayaklı masaya ilk kez uzandım doktoru bekledim.doktora sadece bakılcak işlem yok demi dedim. Doktor başka bişi görürsem işlem yapıcam diyince öldüm öldüm dirildim. Bana işlem yok muayene denildi dedim. Zaten Üşüyorum zangır zangır korkuyorum titriyorum. İyice fenalaştım. Doktor korkma anlamicksın bile haline bak bayılcak korkudan diyip işi Espiye vurdu. Vajinal muayene gibi aparat yerleştirildi rahim ağzına. ordan da ince uçlu kamerayla içerisiye bakıldı dermoid kistim var o alıncak zaten. Bu işlem de başka bişi varmı diye yapıldı.çok şükür başka bişi çıkmadı. Hava verilip sıvıyı akıtınca canım çok yandı. Sağa sola arka ön heryeri iyicene araştırıyorlar. Kısa ama ağrılı işlem. Bitti dedi doktor çok şükür dedim kalktım içeri verilen ilaçlı sıvı aktı heryere. Adet kanaması gibi kanamam da oldu. Eve geldim ayakta duş alıp uyudum. İlişki yasak. Benim yaşadıklarım böyle. Herkese sağlık diliyorum.

X