Histeroskopi sonrası 2. Tüp Bebek

Hadi hayırlısı olsun bende estrofem kullanıyorum Çarşamba günü rahim kalınlığa bakacak doktorum sonra transferi belirleriz diye tahmin ediyorum. Bayramdan sonra olucak büyük ihtimalle. Çok tedirgin ve heyecanlıyım stresim başladı şimdiden. Kendime engelde olamıyorum.🥲😅

Neden başka yere taşıma gereği duydun ki? Tam olarak bilmiyorum bende ama sıkıntı olacağını sanmıyorum o şekilde hastaneden hastaneye taşıyan cok insan var. Hatta termosla taşıyanları falan duymuştum. Eğer taşınacak hastane cok uzaksa belki ondandır. Kalitesi düştüğünü hic duymadim valla öyle bişey olacağınıda sanmıyorum(hastane yakınsa)
Bir önceki denediğim yer ve doktorda iyi değildi. Bunu süreç sonunda anladık. Çok tecrübezdik doğal olarak direkt olayın icinde bulduk kendimizi. Doktor transferi bile yapamadı😂 Baska doktor ameliyathaneye gelip yaptı düşün😂
Hayattaki şansım.. Alle de yapmıştık Atasehir.
Bir de işten anlamayan birisine dünya para döktük oda cabası..
Daha çok doğumda uzman bi doktordu bizimde yanlışımız tüp bebek icin gittik.
Ay ne biliyim işte kısmet.
Şimdi Bahçeci Umutta devam edicez doktoruma güveniyorum Prof Dr Ebru Öztürk.

Senin gercekten heyecan dorukta!🙈
Ayy hayırlısıyla güzel haberler alalım inşşş💖

Arkadaşlar merhaba 24 yaşındayım. 5 yıllık evliyim daha önce doğal yolla hiç gebelik yaşamadım. Geçen yıl tedaviye başlamaya karar verdik.6 ay ilac kullandim fakat sonuç olumsuz olunca aşılamaya gecelim dedik ama maalesef çok fazla yumurtam geliştiği için doktorum ya tüp bebeğe geçelim yada bu ay iptal edelim dedi biz iptal etmek istemedik ve direkt olarak tüp bebeğe geçiş yaptık. 14 yumurtam toplandı bunların 5 i 5.gun embriyosu 2 si 6.gun toplam 7 kaldı elimizde ve hepsi A kalitede dendi. Temmuz ayında ilk transferi taze yaptık. Test sonucum pozitif çıktı 15.17 fakat bir gün sonra 12 ye düştü ve doktorum embriyonun tutunduğunu fakat yerlesemedigini söyledi. Bu duruma herkes çok şaşırdı doktorum hatta embriyologlarım bile.çünkü herşey olması gerektiginden iyiydi çok umitliydik... Zaten tedaviye baslamadan rahim filmi cektirmistik rahmim hafif Y seklinde ve çok dardı ve doktorum bu yüzden önce ameliyat olup sonra ikinciyi denememizi önerdi. Aralık ayinda ameliyat oldum. Deprem bölgesinde olduğum için iki aydır transferi erteliyorduk amaa bugün tekrar estrofeme başladım ve çok heyecanlıyım korkuyorum. Aranizda benim gibi olan varmı? Ameliyattan sonra deneyipte pozitif sonuç alan varsa bana çok büyük umut olur 🥰
Evet benimki ilki negatif 2.si histeroskopiden sonra direkt tuttu, 23 Nisan'ı erken kutlayacaklarmış bayramdan dolayı, kırmızı beyaz süslendi anaokuluna gitti :)

Selam☺️
30 yaşındayım 4 senelik evlilik, hiç gebelik oluşmadı.
Geçen sene 6 oldun yumurtadan 4’ü embriyo oldu. 5AA taze transfer edildi. Ne yazıkki negatif. (Doktordan hiiiç memnun değildik çok tecrübesizdik) Bu arada açıklanamayan inf.

Hastane değiştirdik. Geçen sene hsg’ mi gördügünde tam üçgen görünümü yok yeterli alan göremiyorum dar görünüyor diyen doktor’a gittik.
Çünkü yorumu doğruydu.. 20 dakikalık can çeke çeke bi transfer yaşadım.

Bugün histereskopi oldum.
Rahim genişletilmesi, düzeltme yapıldı.
Bir de enfeksiyon varmış onlar temizlendi.

Ya 1 ya da 2 regli sonra dondurulmuş embriyo transferimizi yapalım dedi doktorumuz.

Siz nasılsınız, operasyonunuz nasıl geçti?
Benim de 5AA'm rahimdeki yapışıklık yüzünden tutmamıştı çok üzülmüştük gitti iyi kalitede embriyo diye, histereskopiden sonra 5AB transfer edildi, direkt tuttu doğurdum büyüttüm şimdi 2. ye hamileyim o da 5AB kalitede. Sizler için de temenni ederim. Histereskopi çok iyi bişey bence rahmi bi güzel toparlıyor, doktor da iyice bi görmüş oluyor.

Bir önceki denediğim yer ve doktorda iyi değildi. Bunu süreç sonunda anladık. Çok tecrübezdik doğal olarak direkt olayın icinde bulduk kendimizi. Doktor transferi bile yapamadı😂 Baska doktor ameliyathaneye gelip yaptı düşün😂

Ebru hoca iyiymiş herkes memnun, benim ilki Bahçeci Cem Çelik'ti o da çok eğlenceli, bilgili, deneyimli bi doktor. Sayesinde hamile kaldım, çok kötü zamanlardı.

Benimkide çok aceleye geldi maalesef. Aşılama deneyecektik o yüzden gonalf igneye basladim. Ama dozu cok düşük kullanmama rağmen 14 tane yumurta görünce bi anda karar değiştirip tüp bebeğe dönmek zorunda kaldık. Zaten pcosum var bünyem çok yumurta üretiyor. Böyle olacağı belliydi aslında 😅 İğne dozunu az kullandığım için 14 yumurta çıktı geriye 7 kaldı tabii😅 doktorum dozu 150 veya 200 kullansaydik bi ordu kurardık heralde demişti çok gülmüştük😅😅

Hayırlısı olsun doktoruna güveniyorsan çok şanslısın. Bu kez hem tecrubelisin hemde doktorun iyi inşallah güzel sonuçlar alırsın

Ayy evet sorma her geçen gün biraz daha heyecanım stresim artıyor cok korkuyorum. Yine afaganlar basmaya başladı 😅😅 şu kara bulutlar üstümden hic gitmiyor şu hayatta bir tek kendime karşı karamsarim yaa😅😅

Evet benimki ilki negatif 2.si histeroskopiden sonra direkt tuttu, 23 Nisan'ı erken kutlayacaklarmış bayramdan dolayı, kırmızı beyaz süslendi anaokuluna gitti :)
Yaa gerçekten mii🥰🥰🥰 masallah Allah size bağışlasın evlatlarinizi. Sağ salim kucağınıza alırsınız insallah bebisi. Ya bunu duyduguma cok sevindimm
Benim doktorum histeroskopi diyor ama rahime çizik atılıp atılmadığından emin değilim hafif Y Seklindeydi onu duzeltti ve genisletme yapıldı. Size ne işlem yapılmıştı acaba? Cizikmi sadece?
Birde tek embriyo mu transfer ettirdiniz?
Ben ilkinde 2 embriyo transfer ettirdim simdide 2 düşünüyorum ama geriye 3 tane kalıyor ve aynı tüp içinde. Yani tek bir şansım kalacak diye de bi korkmuyor değilim. Ne yapsam bilemedim aşırı kafam karışık 🥲😭

Yaa gerçekten mii🥰🥰🥰 masallah Allah size bağışlasın evlatlarinizi. Sağ salim kucağınıza alırsınız insallah bebisi. Ya bunu duyduguma cok sevindimm
Benim doktorum histeroskopi diyor ama rahime çizik atılıp atılmadığından emin değilim hafif Y Seklindeydi onu duzeltti ve genisletme yapıldı. Size ne işlem yapılmıştı acaba? Cizikmi sadece?
Birde tek embriyo mu transfer ettirdiniz?
Ben ilkinde 2 embriyo transfer ettirdim simdide 2 düşünüyorum ama geriye 3 tane kalıyor ve aynı tüp içinde. Yani tek bir şansım kalacak diye de bi korkmuyor değilim. Ne yapsam bilemedim aşırı kafam karışık 🥲😭
Benim rahim de yapışıklık vardı onu açtılar, bi de çizik attım demişti Cem hoca yanlış hatırlamıyorsam.
Ben tek embriyo transfer ettirdim, ikiz gebelikten korkuyorum . Aynı tüpün içindekileri çözdürüp dondurmak hiç olmuyor, çoğu zaman bozuluyorlar ya da kaliteleri düşüyor.

Bende çok korkuyorum ikiz gebelikten ama şans yükseliyor diye biliyorum sonucta biri tutmazsa diğeri tutar falan diyorlar gerçekten kafam çok karışık.

İşte bizim tecrübesizligimizden kaynaklı. Bilseydim böyle birsey olduğunu aynı tüpe 3 embriyo koydurmazdım. Bilgi vermediler hicbisey bilmiyordum bu konuyla ilgili. Bize 7 tane kaldığını söylediler ikisii taze transfer kalanıda 3-2 mi yapalım dediler bizde öyle olsun dedik. Ahhh keşke bilseydim tek tek koydurur şansımı arttirirdim. Şuan kalanların ikisi 6. Gün A kalite diğer üçü 5. Gün A kalite embriyolar bu şekilde biliyorum. İşte bilgisizlik tecrübesizlik başka bisey değil 😭😭

Bende çok korkuyorum ikiz gebelikten ama şans yükseliyor diye biliyorum sonucta biri tutmazsa diğeri tutar falan diyorlar gerçekten kafam çok karışık.

İşte bizim tecrübesizligimizden kaynaklı. Bilseydim böyle birsey olduğunu aynı tüpe 3 embriyo koydurmazdım. Bilgi vermediler hicbisey bilmiyordum bu konuyla ilgili. Bize 7 tane kaldığını söylediler ikisii taze transfer kalanıda 3-2 mi yapalım dediler bizde öyle olsun dedik. Ahhh keşke bilseydim tek tek koydurur şansımı arttirirdim. Şuan kalanların ikisi 6. Gün A kalite diğer üçü 5. Gün A kalite embriyolar bu şekilde biliyorum. İşte bilgisizlik tecrübesizlik başka bisey değil 😭😭
Kaliteleri çok iyiymiş yalnız. Evet biri diğerini destekliyor daha zayıf olan güçlünün tutunma şansını arttırıyor . Bazen de ikisi birden tutunuyo tabi . Tüp bebek merkezleri böyle malesef biraz kafalarına göre hareket ediyorlar, sormazsan anlatmıyorlar, kendileri için kolay ve ekonomik yolu seçiyorlar filan. Yoksa bi tüpte 3 tane dondurmak ne mana yani, illa 1 tanesi boşa mı gitsin ne emeklerle oluşuyor o embriyolar. Önce ikiyi transfer ettirip sonra duruma göre 3'lüyü transfer edeceksiniz gibi duruyor zaten her zaman değil ama bazen çözdürürken bozulan, kalitesi düşen veya canlılığı azalan da oluyor. Her işte bir hayır vardır, belki böyle yedekli daha iyi olacak bi görmek lazım süreci.

Evet kaliteleri cok iyi ilk denemede olmamasına embriyologumuz cok şaşırmıştı bu yüzden. Ama nasip değilmiş işte. Evet biz sormadigimiz sürece birsey söyledikleri yok maalesef. Yani zaten ilk denemem ve gerçekten çok acele verdiğimiz bi karar oldu herşey o kadar hızlı gelişti ki. Öğrendikten sonra bin pisman oldum. İki iki bile koydurmazdım tek tek koydururdum simdi 5 defa şansım olurdu. :KK43: O bir tane embriyo bile ne kadar kıymetli. Belkide çöpe gidecek :KK43:
Evet dediğiniz gibi önce ikiliyi transfer ettirmeyi düşünüyorum. Yani inşallah olurda birdaha denemeye gerek kalmaz. 😥

Aayyy ne güzel bir mesajjj🙈
Darısı başımıza diyelim o zaman. Tebrik ederim bu arada❤️ Ya benim 5AA tutmadı şimdi 4AA transfer edilecek.
Ayrıca bir tüpte 2 tane early blast var sanırım o en düşük kalite oluyor.
İyi olsa kalitesi direkt onu koydururup biri tutmazsa biri tursun kafasında olurdum😂 Ama histereskopi oldum (rahim dardı) genişletilme yapıldı. Ee zaten alanımız küçük 1’i taşımayan onu nasıl taşısın. Amaan kafamda milyon soru bakalım neler olucak😂
Bu aradaaa sakinn ol ben inanıyorumm gelicek bebişlerrr Freya1 Freya1 bakk bebişlerr diyorummm😂😂 1 taşta 2 kuş olucakk gör🧿🙈

Aayyy ne güzel bir mesajjj🙈
Darısı başımıza diyelim o zaman. Tebrik ederim bu arada❤️ Ya benim 5AA tutmadı şimdi 4AA transfer edilecek.
Ayrıca bir tüpte 2 tane early blast var sanırım o en düşük kalite oluyor.
İyi olsa kalitesi direkt onu koydururup biri tutmazsa biri tursun kafasında olurdum😂 Ama histereskopi oldum (rahim dardı) genişletilme yapıldı. Ee zaten alanımız küçük 1’i taşımayan onu nasıl taşısın. Amaan kafamda milyon soru bakalım neler olucak😂
Bu aradaaa sakinn ol ben inanıyorumm gelicek bebişlerrr Freya1 Freya1 bakk bebişlerr diyorummm😂😂 1 taşta 2 kuş olucakk gör🧿🙈

Dar alan genisletildi işte niye taşıyamasin anlamadim yaaa benimde kafam karışık birde sen böyle diyorsun simdi hepten karıştı 😅😅

Yaaaa insallahhhh nedense bende hep çoğul konuşuyorum 😅 bir iki üç hic fark etmez hayırlı sağlıklı evlat olsunda😅 korkuyorum zaman yaklaştıkça olumlu düşünmeye çalışıyorum ama biraz zorlanıyorum ön yargılarım oluştu. Umutluyum da korku sarıyor işte off 😅 senin transferede az kaldı degilmi? 1 aya kadar olacaksin sanırım 🥰

Dar alan genisletildi işte niye taşıyamasin anlamadim yaaa benimde kafam karışık birde sen böyle diyorsun simdi hepten karıştı 😅😅

Yaaaa insallahhhh nedense bende hep çoğul konuşuyorum 😅 bir iki üç hic fark etmez hayırlı sağlıklı evlat olsunda😅 korkuyorum zaman yaklaştıkça olumlu düşünmeye çalışıyorum ama biraz zorlanıyorum ön yargılarım oluştu. Umutluyum da korku sarıyor işte off 😅 senin transferede az kaldı degilmi? 1 aya kadar olacaksin sanırım 🥰
Ayy sen bana bakma😂
İkimizde birbirimizin enerjisinii yükselticez bakk transfer zamanı iki gel git birbirimizi yeriz burda biz söylüyorum😂
Mayıs reglimde gidicemm sonrasıı allah kerim sende hakimm olursun zaten😂

Ben de acaba düsük kalite olan 2 sini mi koydursam yoksa tekliyi mi bilmiyorum ya dün gece yatarken çifte karar vermiştim mesela😂

Ya ahahah😅😅 bende sürekli karar değiştiriyorum 😅 pazartesi günü embriyologumu aramam gerekiyor. Benim ilk transferimde hangi gun hangi kalite ettiklerini hiic hatirlamiyorum onu öğrenmem lazım içime dert oldu 😅😅 yaa birde zam gelmiş zaten çok ucuzmuş gibiii. Geçen sene ödediğimiz fiyatin yarısını ödememiz gerekirken gene ayni fiyatı ödeyeceğiz şaka gibi 😅

Ayy sen bana bakma😂
İkimizde birbirimizin enerjisinii yükselticez bakk transfer zamanı iki gel git birbirimizi yeriz burda biz söylüyorum😂
Mayıs reglimde gidicemm sonrasıı allah kerim sende hakimm olursun zaten😂

Ben de acaba düsük kalite olan 2 sini mi koydursam yoksa tekliyi mi bilmiyorum ya dün gece yatarken çifte karar vermiştim mesela😂
Ben de geçen senenin sonunda t rahimden ameliyat oldum ocakta rahım yapısıklığım da yenilemişti tekrar ameliyat oldum bir şekilde transferim bu aya ertelendi şuan transferde 3.günüm dilerim Allah hepimize mis kokulularımıza kavuşmayı nasip eder ❤️

X