hipotiroidi olupta zayıflamak isteyenlerin destek ve dayanışma alanı

ezine77

Rabbime çok şükür..
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2007
2.073
29
arkadaşlar hashimoto hipotiroidisiyim.ilacımı da düzenlikullanıyorum ama hiç bi şekilde kilo veremiyorum,hatta birazcık yesem kilo almaya müsait hale geldi.eskiden hiç böyle değildim.birazcık yemesem hemen verirdim hatta bi zamanlar ne yesem kilo almazdım.ah aaaaah..şimdi metabolizmam o kadar yavaşladı ki.henüz çok kilolu değilim yani herkes niye kafamı taktığımı soruyor ama ben geleceğimi pek parlak görmüyorum.hastalık nedeni ile olduğunu düşünüyorum.1 2 ay oldu tespit edileli.1 62 boy ve bu sabah itibari ile 62 kiloydum.daha 1 kaç gün önce 60 tım.bu sabah 62 yi gördüğüme inanamadım.hiç ekmek yemiyorum.kahvaltı hariç hemen her yemek önceci dereotu ve çörekotu yiyorum.iştahım kapansın diye çörekotu evet iştahımı kapattı ama bu sabah 62 yi görünce artık onu da yememeye karar verdim.kilo mu aldırdı tam tersine anlamadım.tiroit ilacı alınca yeniden metabolizmamın hızlanıcağını düşünmüştüm ama galiba faydası olmuycak ilacın zayıflama konusunda bana..
aynı durumda olan arkadaşlar lütfen hipotiroidi olupta zayıflayabilen varsa paylaşsın hikayesini burdan...

merhaba
bende aynı senin durumundayım :çok üzgünüm:
ve kilo veremiyorum...
bende bunu öğreneli 3-4 ay oluyor ilacımı düzenli kullanıyorum ayda 1 kontrole gidiyorum.
sürekli az yemekte bi noktadan sonra sıkıyor artık,pes ediyorum.sonrasında alıyorum tabii...
bende geçenlerde bi baktım 2 kilo almışım
yani bu kadar kolaymı canım almak hayret bişey
umarım böyle olupta kilo verebilen çıkar ve bize sırrını söyler...

merhaba
bende aynı senin durumundayım :çok üzgünüm:
ve kilo veremiyorum...
bende bunu öğreneli 3-4 ay oluyor ilacımı düzenli kullanıyorum ayda 1 kontrole gidiyorum.
sürekli az yemekte bi noktadan sonra sıkıyor artık,pes ediyorum.sonrasında alıyorum tabii...
bende geçenlerde bi baktım 2 kilo almışım
yani bu kadar kolaymı canım almak hayret bişey
umarım böyle olupta kilo verebilen çıkar ve bize sırrını söyler...

mrb fatma26.konu tekrar bölümüne alındığına göre artık biraz zor.sırrını söyleyen filan çıkmaz heralde..

8 yıldır bu hastalıkla yaşamaya çalışıyorum en çokta zayıflama konusu beni deli ediyor ne yapsam zayıflayamıyorum doktora sordum istersen zayıflayabilirsin diyor ama çok zor etrafımdaki arkadaşlar benden çok yiyorlar amada yinede kilo almıyorlar sinir oluyorum lütfen başaran varsa nasıl oluyor anlatsın

hadi arkadaşlar ya hiç zayıflayabilen yok mu yani;?korkuyorum biraz daha alıp ta verememekten. biz şişmanlayıp şişman kalmaya mahkum muyuz yani?bu nası bi yavaş metabolizma ya?su pek içmiyorum suya mı yüklensem biraz acaba?ya da bu sitedeki karbonatlı su ,ballı sirkeli su önerileri filan gerçekten yağ yakıyomu ki acaba?kimisi zayıfladım diyo kimisi işe yaramadı diyo kullananlar da.napsam acaba?iyice kafam karıştı.somut bişeyler söyleyen de yok ki!....

hadi arkadaşlar ya hiç zayıflayabilen yok mu yani;?korkuyorum biraz daha alıp ta verememekten. biz şişmanlayıp şişman kalmaya mahkum muyuz yani?bu nası bi yavaş metabolizma ya?su pek içmiyorum suya mı yüklensem biraz acaba?ya da bu sitedeki karbonatlı su ,ballı sirkeli su önerileri filan gerçekten yağ yakıyomu ki acaba?kimisi zayıfladım diyo kimisi işe yaramadı diyo kullananlar da.napsam acaba?iyice kafam karıştı.somut bişeyler söyleyen de yok ki!....

sanırım kilo verene kadar yemek yemeyeceğiz
o sirkeli su filan sadece onlarla olmuyor ki
ya birde çörekotunda çok kalori var galiba yanlış hatırlamıyorsam...
senin değerlerin kaç?bir şikayetin vardıda ondan mı gittin
benim ilk öğrendiğimde 5.5 tu 1 ay sonra 4.8 en son baktırdığımda ise 4.66 olmuş
çok ta yavaş iniyor ama dalgalanma olmasın bari...yani bir inip çıkmasında yavaş yavaş insin...

sanırım kilo verene kadar yemek yemeyeceğiz
o sirkeli su filan sadece onlarla olmuyor ki
ya birde çörekotunda çok kalori var galiba yanlış hatırlamıyorsam...
senin değerlerin kaç?bir şikayetin vardıda ondan mı gittin
benim ilk öğrendiğimde 5.5 tu 1 ay sonra 4.8 en son baktırdığımda ise 4.66 olmuş
çok ta yavaş iniyor ama dalgalanma olmasın bari...yani bir inip çıkmasında yavaş yavaş insin...

benim kabızlık sinirlilik,üşüme vs vardı.ama ben bunların tiroitten olduğunu hiç bilmiyor,çok ta önemsemiyordum.asıl çocuk istediğimiz için araştırırken bulduk sadece tsh yüksekti o da 4,8 sonrakindede5,2 miydi ne ?daha önce kaç kere bakıldı araştırılırken ama hiç yüksek çıkmamıştı..:uhm:

benim kabızlık sinirlilik,üşüme vs vardı.ama ben bunların tiroitten olduğunu hiç bilmiyor,çok ta önemsemiyordum.asıl çocuk istediğimiz için araştırırken bulduk sadece tsh yüksekti o da 4,8 sonrakindede5,2 miydi ne ?daha önce kaç kere bakıldı araştırılırken ama hiç yüksek çıkmamıştı..:uhm:

bizde çocuk için karar verdiğimizde gidip kontrol olayım dedim
daha önce kanım çok düşüktü yine düşükse kan hapına başlarım demiştim ama troid çıktı

bu hipotroid bebek sahibi olmayı çok etkiliyor mu
hamile kalmak gerçekten çokmu zor?

iştahın açıkmı genelde benim genelde açıkta
acaba bu hipo mu yapıyoki

iştahını kapatmak istiyosan her öğün öncesinde yarım saat kadar yani bir tatlı kaşığı çörekotu ye.iştahı kapatıyo ama kilo verdirmedi yine de bana..
3 aşılama 1 tüp negatif sonuçlandı ve hiç sebep bulunamıyo hamile kalamamama,ben de çok merak ediyorum.2. tüp öncesi tsh ın normale dönmesini istedi kadın doğumcum.ama bence en azından ben de başka sebep olmadığına göre sebep bu..

X