Hipotiroid hastası hamile arakadaşlar....

iyuksel

Nur Tanem Geliyoooorrr
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2008
749
0
45
Selam,
Ben uzun zamandır grubu takip ediyor ama bir türlü yazamıyordum, 7+6 haftalık hamileyim :CüvCüv: hamile olduğumu öğrenince hem sevindim hem endişelendim çünkü
3 yıldır hipotiroidit tedavisi görüyorum ve hamilelik için riskli dediler..., tahlil sonuclarına göre aldığım ilaca rağmen değerler halen yüksek (TSH 4.47) doktor biraz tedirgin oldu. . bebişimin sağlığı için çok endişeliyim...Gecen haftadan beri ağlamaktan helak oldum. Benim durumumda olan başka arkadaşlar ya da bu konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar cevap verirse çok sevinirim :1no2:

canım bende aynı durumdaydımm.bence ağlanacak bi durumm yok.tedirgin de olmana gerek yok.ilaçımı kullanıyorum ki mutlaka kullanmamız gerekiyo.yani dikkat edeceğiz.benim dr. bu değerin cok yüksek bi değer olmadığını söylemişti.rahat olmalıyız yani:)

Merhaba, öncelikle hayırlı olsun..Ben de hipertiroidi sebebiyle hamileliğimin başından beri endokrinolog gözetimindeyim. Bana da hipertiroidi olduğum halde hamilelik döneminde hipoya dönebileceğini, o zaman da ilaç tedavisi gerekebileceğini belirtmişti. Henüz öyle bir şey olmadı bende, ama sen de gönlünü ferah tut. Onun da mutlaka çaresi vardır. Allah bebişini korur ve sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesine izin verir inşallah. Kendini üzme lütfen, biliyorum kolay değil ama sana da bebeğe de üzüntünün çok zararı var. Üstelik tiroit hastalıklarının ana nedeninin stres olduğu da bir gerçek. Güzel şeyler düşün, doğunca bebeğinle geçireceğin harika vakti düşün, daha çok ağlama lütfen...Kendine ve bebeğine çok çok iyi bak....

Merhaba, bence boşu boşuna kendini üzüyorsun. Benim de haşimatom var. Hamile kaldığımda 12 olan TSH değerim sadece 8'e düşmüştü. Hamile kaldığımı öğrendikten sonra doktorum ilacımı arttırdı. Her ay tahlillerimi yaptırdım ve sonuca göre ilacı arttırdık. Şu an 30 haftalık hamileyim, TSH oranım 1'e düştü. Bebeğim de ben de maşallah çok sağlıklıyız. Benim değerlerim seninkinin iki katıydı. Gördüğün gibi hiç de öyle kendini üzeceğin bir mesele değil. İlacını ihmal etme, tahlillerini yaptır ve bebeğine güven...

bence ii şeyler düşün tedavi edlr mrk etme sen dha fzla ağlyp da bebeğini de üzme ki sana sıkı sıkı sarlsın:) kendne ve bebeğne çok ii bakk..

canım üzme hiç kendini.benim de hamile kaldığımda tsh 8 falandı ilacımı düzenli kullandım.her ay kontrole gittim ilacın dozunu ayarladı dr.şimdi oğlum kucağımda çok da sağlıklı Allah'a şükür sen de Allah'ın izniyle sağlıklı bi şekilde bebeğini kucağına alırsın..için rahat olsun...

Arkadaşlar desteğiniz için çok teşekkürler...sayenizde şimdi daha iyi hissediyorum...

bende 19 haftalık hamileyim geçen ay tsh degerim 4 tü ve bu ay 8 olmuş daha yeni ögrendim hipotroit oldugumu t3 ve t4 degerlerim normal ilaçta vermedi doktorum bebegime bişey olacak diye çok korkuyorum inş saglıklı dünyaya gelirler

bende de hasimato var ve hamile oldugumu ögrendigimde 8 hafta bitmisti.Bebek gibi bir planimiz yoktu ve zatende normal yollardan hamile kalamiyordum.Bu büyük bir süpriz oldu bizim icin.6 senedir troid ilaci kullniyordum zaten.Doktorum korkulacak bir sey olmadigini ilaclara düzenli olarak devam etmem gerektigini hamilelik ilerledikce de ilacin dosajini artirmamiz gerektigini söyledi.Hamile kaldigimda tsh degerim 6 idi ve bunun 1 veya 2 seviyesine düsmesi gerektigini söyledi.Bende de bebegimin saglikli olmayacagina dair korkular var hala ama ben sakat olup olmadigini belirleyen testleri bile yaptirmadim.O her haliyle benim bebegim ve aldirmayi falan da asla düsünemem ne olursa olsun.Umarim Allah hepimizin bebeklerininn saglikli bir sekilde dünyaya gelmesini nasip eder.

bende de hipotiroid+haşimato var. ama düzenli levotiron alıyorum. değerlerim normal çıkıyor. genelde TSH yüksek ise doktor ila. dozunu artırırmış ama seninkini artırmadı mı arkadaşım? ve şu an doktor sana hala risk var mı diyor? diğer örnekleri okudun ben de rahatladım onları okuyunca. umarım hepimiz sağlıklı, tatlı bebeklerimizi hayırlısıyla kucağımıza aldığımız günleri görürüz. herkese sevgiler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…