hipogonatropik hipogonadizm...

fical

Allah var gam yok ...
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2008
488
78
merhaba hocam ,

size kısaca durumumu özetlemek istiyorum.28 yaşındayım 8 yıllık evliyim doğuştan hipo hipo hasta grubundanım hiç regl olmuyorum 2 defa özelde tüpbebek denedik 2.ci tüpbebekte gebelik oluştu fakat 2.ci ayında düşük oldu.1 de aşılama denedik gebelik olmadı.eşimdede sperm değeri 40 milyon % 50 canlı % 50 cansız.bizim hasta grubumuzda gebe kalan 1 kişiye rastladım oda netteki araştırmalarım sonucunda.şanslı ve başarılı bir grup da olduğum söyleniyor ama ben buna inanmamaktayım.hastanenizde hipo hipo hasta grubuna yapılan işlemler nelerdir.şunuda belirtmek isterimki döllenmiş yumurta rahimimde tutunmuyor.ıspartada benim hasta grubumda olan arkadaşıma laporoskobi ile tüplerine bırakmışlar 2 embriyoyu.ve şuan doğuma hazırlanıyor.merak ettiğim hastanenizde hipo hipo hastalarına ne uyguluyorsunuz ve başarı oranı nedir bu grubunda gebeliğin şimdiden cevaplarınız için çok tşk ederim.emin olunki anne olamk için öyle sabırsızlanıyorumki ve çevrefaktörübiziokada bunalttıki bilemezsiniz...

kolaygelsin...

Merhaba fical,

Hipo hipoların gebeliği yakalaması daha kolaydır. Korkulacak bir şey yok, mikroenjeksiyon tedavisi ile gebelik sağlanabilir. Yeter ki, hem klinik hem de laboratuar uygulamaları doğru yapılsın. Ayrıca sizin immunolojik yönden de incelenmenizde yarar olacağını düşünüyorum, buradan elde edeceğimiz sonuçlar doğrultusunda önlem alınarak mikroenjeksiyon tedavisi uygulanırsa tutunma şansınızın daha da artacağını düşünüyorum. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün
Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

hocam tüp bebek raporu alıp hastanenize gelmek istiyoruz macs sisteminide uygulamak istiyoruz fakat verilen fiyat bütçeme uymuyor yardımcı olabilirmisiniz yoksa anne ve baba olmayı biraz daha erteleyelimmi diye de düşünmeden edemiyoruz 8 yıllık evliyiz hipo hipo hastasıyım eşimdede sperm sayı ve hareketsizliği var 28 yaşındayım eşimde 30 hayat ve zaman akıp gidior.sizden cevap bekliyoruz..saygılarımızla..

slm ben 28 yaşında hipogonotropik hipogonadizm hastası bir bayanım. 2008 yazında ankara da özel bir merkezde mikroenjeksiyon tedavisi oldum. 3 yumurtam oluştu iyi orta ve kötü kalitelerde embriyolar maalesef tutmadı.ender rastlanan bir kısırlık nedeni olduğunu duydum peki sizin merkezinize benim rahatsızlığımla başvuran hastalarınız oldumu başarı oranları nedir. teşekkürler

Merhaba yeterb,
Sizin durumunuzda olan çiftlerimiz sandığınızdan çok daha fazla sayıda ve elbette biz de bu çiftleri çocuk sahibi olma yolunda tedavi planlarımızla epey fazla sayıda destekledik. Bu grup çiftlerde çocuk sahibi olma şansı, diğer gruplarla kıyaslandığında çok da farklı değildir, yaklaşık olarak aynı düzeylerdedir. Sizin durumunuzun net biçimde değerlendirilebilmesi için, sizin ve eşinizin tahlil bazı değerlerinizi görmemiz ve muayene edebilmemiz gerekir. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Merhaba Hocam ...

Bende hipo hipoluyum ve mikroenjsiyonk ilk denememde hamile kaldım yaklaşık 5 haftalık ...şimdi hipo hipoluların hamilelik takibini nasıl yapıyorsunuz ne gibi ilaçlar uygulanıyor genel olarak ayrıca hipo hipoluların normalden daha küçük rahimleri olduğundan bu hamilelik aşamasındna çok büyük sıkıntılara yol açabilirmi ??? Mesela bende her gün ara ara ağrılarım oluyor bunlar normal mi ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

merhaba hocam ben yeni üye oldum ve bende hipogonatropik hipogonadizm. hastasıyım hormon değerlerim çok düşük bilgi verirseniz sevinirim tsh:0.766 fsh:0.141 lh:0.100 estrdl:9 estrdl hariç diğer sonuçlar 2005 yılının estrdl 2 yıl önce bakıldı 5 yıllık evliyim henüz bu yaşıma kadar tedavi görmedim lütfen yardım edin 2 yıl önce doktorum yumurtalıklarımı görmediğini söyledi kromozom analizim normal çıktı lütfen bana ne gibi bir tedavi uygulacağımı söylermisiniz

Merhaba xxnilxx,

Genel olarak bakıldığında ciddi bir farklılık olmadığı söylenebilir. Yaşadığınız ağrılarla ilgili olarak mutlaka doktorunuza danışınız, her zaman olması doğal olduğu anlamına gelmeyebilir. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…