Saç Uzatma Yöntemleri Hint kadinlarinin saclarini borclu olduklari bitki:

SuCCeSS

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2009
113
6

Arkadaslar, hint kadinlari saclarinin gür ve uzun olmasini hintce: Bringaraj (latincesi: Eclipta Alba) denen bir bitkinin yagina borclularmis. Ben yurt disinda yasiyorum, bunu burdan yabanci sayfalarda arastirdim. Türkiyede aktarcilara sorabilirsiniz, Eclipta Alba (Bringaraj) iceren yag varmi diye. Bu bitki ayrica sacin gec beyazlamasini ve dökülmesini engelliyormus.
Bringaraj = türcesi:"sacin krali" demekmis. :). Google´den bu bitkinin resimlerine bakabilirsiniz.

Ben internet üzerinden böyle bir bitkiyle yag karisimi buldum ismarladim. 2 defa kullandim, kullanmayada devam edicem. Yag karisimin icinde, Bringaraj, Hindistan cevizi yagi, Susam yagi, Havuc yagi ve maalesef türkcesini bilmedigim birkac yag daha var. Bu yagi almanyada hint ürünleri satan bir web adresinden ismarladim, isteyen olursa özelden yazsin web sayfasini verebilirim. Ama bilmiyorum türkiyeye gönderiyorlarmi. (fiyati 13,90 € on üc euro, doksan cent, sisenin icinde 210 ml yag var)

Son düzenleme:
Entele baska bisey, bu bringaraj bir ot´mus canim. Cok arastirdim ben.

success cım 1hfta 2 hafta bı dene bakalım onuclarıbızle paylasrsan sevınrıızzz :KK70:

amla haaröl mu bu canim?
amla haaröl von khadi...ben ismarlamayi düsnüyorum

icindekiler:

Ingredients (INCI): Helianthus Annuus (Sonnenblumenöl) · Emblica Officinalis (Amla) · Eclipta Alba (Bringaraj) · Bacopa monniera (Brahmi) · Cyperus rotundus (Nagarmootha) · Symplocos racemosa (Lodhra) · Ocimum Sanctum (Tulsi) · Azadirachta indica (Neem) · Sesamum indicum (Sesam) · Cinnamomum camphora (Kampfer) · Lawsonia inermis (Henna) · Prunus Amygdalus Dulcis (Mandel Öl) · Tocopherol acetate (Vitamin E)

Son düzenleme:
@SAHARA
tek amla yazan yagi türkiyeden aldim, ondanda cok memnunum. Boyadan mahvolmus saclarimi yumusacik yapiyor. Ama bu internetten ismarladigimin üstünde KHADI amla yaziyor. Almanya üzerinden satiyorlar. Ama belki herhangi bir hint dükkanindada satiliyordur, bilmiyorum.
2 cesit yag aldim ben. Birinin icerigi:

Ingredients (INCI): Helianthus Annuus (Sonnenblumenöl) · Emblica Officinalis (Amla) · Eclipta Alba (Bringaraj) · Bacopa monniera (Brahmi) · Cyperus rotundus (Nagarmootha) · Symplocos racemosa (Lodhra) · Ocimum Sanctum (Tulsi) · Azadirachta indica (Neem) · Sesamum indicum (Sesam) · Cinnamomum camphora (Kampfer) · Lawsonia inermis (Henna) · Prunus Amygdalus Dulcis (Mandel Öl) · Tocopherol acetate (Vitamin E)

Digeri:
Ingredients (INCI): Brassica juncea (Braunes Senföl) • Citrus medica limonum oil (Limone) • Trigonelle foenum greacum (Bockshornklee) • Sesamum indicum (Sesamöll) • Cinnamomum camphora (Kampfer) • Melaleuca Alternifolia (Teebaumöl) • Azadirachta indica (Neem)

Baya umitliyim bu ikisinden. 1-2 ay deneyim, bakalim nolacak, uzayacakmi saclarim :)

Urang Aring Ekstresi - Eclipta Alba
Eclipta Alba Asya’da geleneksel olarak siyah saçların boyanmasında kullanılan bir bitkidir. Ekstresi şampuanlarda doğal siyah saçın rengini korur, canlılık ve parlaklık kazandırır. Anti bakteriyel özelliği vardır.
bende internette böle bi bilgi buldum

@SAHARA
tek amla yazan yagi türkiyeden aldim, ondanda cok memnunum. Boyadan mahvolmus saclarimi yumusacik yapiyor. Ama bu internetten ismarladigimin üstünde KHADI amla yaziyor. Almanya üzerinden satiyorlar. Ama belki herhangi bir hint dükkanindada satiliyordur, bilmiyorum.
2 cesit yag aldim ben. Birinin icerigi:

Digeri:
Ingredients (INCI): Brassica juncea (Braunes Senföl) • Citrus medica limonum oil (Limone) • Trigonelle foenum greacum (Bockshornklee) • Sesamum indicum (Sesamöll) • Cinnamomum camphora (Kampfer) • Melaleuca Alternifolia (Teebaumöl) • Azadirachta indica (Neem)

Baya umitliyim bu ikisinden. 1-2 ay deneyim, bakalim nolacak, uzayacakmi saclarim :)

@SUCCESS

evet canim, bende aynen khadi ninkisini ismarlamayi düsünüyorum cünkü khadi yüzde yüz dogal Naturkosmetik) Dhaur un amla yagi tam dogal degil...

eet sen hem khadi amla haaröl ve hemde Balsam haaröl ismarlamissin..bene ilkini düsünüyorum ve ikisini imrlarm, degis tokus yapa yapa kullanirim. Sac dökülme var ise durdurdu mu acaba?

Eclipta Alba Asya’da geleneksel olarak siyah saçların boyanmasında kullanılan bir bitkidir. Ekstresi şampuanlarda doğal siyah saçın rengini korur, canlılık ve parlaklık kazandırır. Anti bakteriyel özelliği vardır.
bende internette böle bi bilgi buldum

aynen kaydirigubbakcemile5

aynen kaydirigubbakcemile5

Canim 3 haftadir kullaniyorum bu yaglari, yani sürede dabur amla gold kullaniyorum. 3 günde bir hafif isitip (cay bardagina doldurup, cay bardaginida sicak su dolu baska bir bardagin icine koyuyorum) sürüyorum, 2-3 saat sacimda duruyor. Kafamada dus sapkasi takiyorum. :)

Gercekten saclarim daha cabuk uzamaya basladi. Bilmiyorum herkeste ayni etkiyi yaparmi ama bende yapti. Ama birsey daha var, ben hergün vitamin hapida icmeye basladim. Sanirim ikisini birden uyguladigim icin cabuk uzamaya basladi saclarim.

Merhaba, canim.

Bende cok soruyordum kendi kendime neden saclari bukadar güzel diye bunlarin.

Canim nerden siparis verdigini bana söylermisin?

Danke!

bununla ilgili şöyle bir yazı buldum

Bu khadi ürünleri gercekten harika... Ilk önce amla yagini aldim saclarim ince tellidir acaip dolgunlasti ve dökülmem durdu 4- aydir asiri sacim dökülüyordu azalmaya baslamisti dökülme keske daha önce kesfetseydim neyse sonucta durdu masallah ve saclarim isil isil. sonrada balsam olan yag karisimini aldim sac derisine iyi geliyor diye sürdüm iki saat beklettim nasil oluyor bilmiyorum ama saclarima sanki sac kremi sürmüs gibi yumusacikti yikadim sampuanladim ve krem kullanmama gerek kalmadi yumusacik ve asiri bir isilti verdi... ve uclardaki boyadan yaniklarim bile 70% yumusadi. ücüncü yaginida birkez kullandim oda sac uzatmak icin olani oda amla gibi etki yapti o zamanla kendi gösterecek insallah ... ücünüde dönüsümlü kullanmayi düsünüyorum.
Yani dolgunluk icin amla ,yumusaklik ve sac yaniklari icin balsam ve sac uzatmak icin vital ürünü tavsiye edebilirim... Not haftada bir bu yaglari sirayla birer kez denedim bu bile yetti ileride nasil olur kimbilir...

Bu khadi ürünleri gercekten harika... Ilk önce amla yagini aldim saclarim ince tellidir acaip dolgunlasti ve dökülmem durdu 4- aydir asiri sacim dökülüyordu azalmaya baslamisti dökülme keske daha önce kesfetseydim neyse sonucta durdu masallah ve saclarim isil isil. sonrada balsam olan yag karisimini aldim sac derisine iyi geliyor diye sürdüm iki saat beklettim nasil oluyor bilmiyorum ama saclarima sanki sac kremi sürmüs gibi yumusacikti yikadim sampuanladim ve krem kullanmama gerek kalmadi yumusacik ve asiri bir isilti verdi... ve uclardaki boyadan yaniklarim bile 70% yumusadi. ücüncü yaginida birkez kullandim oda sac uzatmak icin olani oda amla gibi etki yapti o zamanla kendi gösterecek insallah ... ücünüde dönüsümlü kullanmayi düsünüyorum.
Yani dolgunluk icin amla ,yumusaklik ve sac yaniklari icin balsam ve sac uzatmak icin vital ürünü tavsiye edebilirim... Not haftada bir bu yaglari sirayla birer kez denedim bu bile yetti ileride nasil olur kimbilir...

bunları nerden sipariş verdigini veya nerden aldıgını soylebılırmısınız .Bide isimlerinı khadi vital diye arattım bulamadım tam ısımlerını yazarmısınız.yardımcı olursanız sevınırım :):)

Son düzenleme:
Rica ederim :) gümrüge takilmaz insallah ...

Merhaba canım :) bende yurtdışında yasıyorum ve senin sipariş ettigin o yağlardan bende sipariş vermek istiyorum. Verdigin web sitesinde 1 balsam var 2 tane de yağ ürünleri var. Sen hangisini kullanıyorsun? Bana kullandığın malzemelerin tam olarak isimlerini yazabilirmisin teker teker? :)

Bu arada kızlar bende bir süre Dabur amla hair oil kullandim. Bu da bir cesit Hint yagisi. Sacları gürlestirmek, dökülmelerini önlemek, özellikle cabuk uzatmak ve parlaklık icin bir yağ.. Fakat ben 1 ay kullandim saclarım daha fazla dökülmeye başladı, kel kalacağımı zannettim ve hemen bıraktım. Ayrıca cok kötü bir kokusu vardı :) saçtan kokusu gitmiyordu.

X