Hikayemi anlayayım:(

bambucan

kocam ve kızım herşeyim..
Kayıtlı Üye
25 Mart 2011
876
132
kızlar merhaba öncelikle şunu söyleyim henüz 4 aylık evliyim.. çocuk için ilk denemeye başladığımızda hastalığıma bi hafta vardı olmaz dediniz olmadı, bu ay denedik yine olmadı.. diceksinizki bismillah ne hikayesi??? daha 2 aydır deniosun.. kimi bnm 5 aydır olmuo dicek, kimi 3 yıl kimi 5 biliorum.. ama ben yaptığım yanlışı anlatmak istiorum.. gecem gündüzüm hamilelik belirtileriyle dolu.. iş yerinde her boş vaktimde belirti bakıorum, kolum uyuşsa belirtimi, hıçkırsam belirtimi, hergün aynada göğüs kontrolleri aman damarlar çıkıomu kabarcıklar varmı? yok kasığım batıo yok akıntım sarı yok beyaz.. 2 ayda ben kafayı yedim... derdim ne? yengemin 6 yıl olucak çocuğu olmuyo.. gitmediği hastane görmediği tedavi kalmadı.. ve ben onun bu sürecine okadar yakından tanık oldumki.. her hastaneye beraber gittik, her ay bekleyişini sonra hasta oldum derkenki ifadesini herşeyini birebir yaşadım... buna rağmen çocuk kıyafetleri almasını battaniye örmesini vs. o pskoloji bni öyle etkilemişki daha 2. aydan ben başladım kadın hastalıkları tedavileri acaba bi sorunum mu var?... sanki hiç bebeğim olmucak allahım banada vermicek gibi...her belirtimi hamileliğe yordum... hasta oldum bu kez acaba üstünemi gördüm dedim.. aman ağır kaldırmıorum yüksek biyere uzanmıorumdikkat ediorum derken bu ayı bekledim.. dün hasta oldum ağladım acaba geç döllenmemi dedim.. sonra acaba hamileydimde düştmü dedim.. olmadı gittim kan testi yaptırdım adam negatif dedi. değerlerim nasıl dedim,burdan okuyorumya değerin düşük yükselmiş fln yazıosunz.. adam değer yok bayan negatif dio.. beni görseniz, beyfendi anladık negatif haftalık değerimden bahsediorum ben.. hanfendi sıfır ne anlatayım.. madem deger yok buraya hafta hafta nie rakam koyuyosunuz madem bide sıfır sıfır deyip duruosun ukala bide doktor olacak vs vs.. abooo adama demediğim kalmadı.. çıktım ama utandımda rezilde oldum eve zor geldim.. annemin 1 yıl sonra olmuş, arkadaşımın 6 ay sonra oldu diğer yengemin 1 yılı geçmişti.. yani allahım vericekse bunun bi zamanı var demkki, herşeyi hep kendimize yoruyoruz.. belirti yaşasak ayrı yaşamasak şu olmadan hamile kalan bu olmadan hamile kalan.. en yakın arkadaşım çocuk istemiodu, banu biter bitmez hemen kalkıp zıpladım ve banyo yapıp yıkıodum dediği halde ilk ayda çocuğu oldu.. ben mayalancam sanki yarım saat yatıorum.. kuzenim bilmiodu bi bayram temizliği aman halı yıkamalar duvar silmeler 1.5 yıldır istiodu, heleki ramazan bi iki kere anca beraber olduk olmaz dedi verdi kendini işe, bide öğrendiki hamile.. yani ne ayşenin belirtisi ne fatmanın.. en iyisi vücudu dinlememek.. regl zamanı gelir, en az bi hafta 10 gün atar bi test yapılır.. sanırım en doğrusu bu.. şu 2 aydır yaşadığım duyguyu allahım bana aylarca yaşatmasın dilerim.. ve dilerim anne olmak isteyen herkesin kucağına rabbim bebeğini kavuşyursun.. bnm gibi olan çok biliorum, paylaşmak istedim kızlar biraz ara verip mutlu olmak istiorum bu ay.. hiç bir forum sitesinin hamilelik kısmına girip bakmıcam okumıcam... biraz dinlendircem kendimi.. dualarınızda benide unutmayın.. dün çok daraldım paylaşmak istedim uzun oldu ama okuyan herkese şimdiden teşekkürler:KK43:(

çok stres yapmışsın eger bunu böle takarsan hamile kalamazsın ki psikolojik olarak:KK43:biraz rahat ol Rabbaim nasip ettikten sonra herşey olur vakti saati vardır belkim :KK43:

arkadasim bende 4 ayda yaklasik 20 kere test yaptim,
15 aylik evliyim,
kimisinde hemen tutuyo kimisinde gec tutuyo,
sen madem bu ay kafaya takmican umitlendirmiyim tutabilir,
ben 4 ayin sonunda umidimi kestim izine gitcektim dedimki izinden sonraya kaldi,
izine gitmeden 1 hafta once ogrendim hamile oldugumu,

ne olursa olsun kafaya takma bebek icin girme iliskiye,

hatta bu ay bu foruma gir ama bebekle gebelik bolumlerini okuma,
o bile piskoloji bozuyo bu ay olmassa obur ay olur de uzulme takmamaya calis kendini sikma:-)

canım ne kadarda stres yapmışsın. başkalarına ne bakıyorsun herkesin hikayesi farklıdır. kimisi ilk geceden kalır kimisi 3 5 ay hatta yıllar sonra kalır. hamilelik hemen öyle belirti vermiyor ki. bende geçen ay ha şöyleyim ha böyleyim dedim kırmızı kartı yedim. :KK68: sadece ve sadece adet geçmesi ilk belirti olabilir. bulantılar bile 2. aydan sonra olmaya başlar. Rabbim sana ne zaman nasip ederse o zaman olur. ben ilk oğluma ilk geceden kaldım ikinci oğluma 3 ay sonra kaldım. hatta 2 ay yumurtlama zamanlarımı hesapladım ama tutmadı 3. ayda hiç hesap yapmadım kısmet dedim ve bide baktım hamileyim. çok çok strese giriyorsan bir kadın doğuma doktoruna git sana yumurtladığın günleri hesaplasın ona göre ilişkiye gir. ama şunu söyleyim ki ne kadar ayarlarasan ayarla Rabbim ol demeden olmaz.

eğer benim gibi hormonal sorununuz varsa ister kafaya takın ister takmayın gebe kalamazsınız
ama yok herşeyiniz normalse kafanıza takmayın o zaman olur.
ben 4 yıllık evliyim hiç korunmadım ilk 2 sene hiç kafamada takmadım hatta çocuk dahi istemedim ama ergenlik çağımdan beri biliyordumki benim androjen hormonlarım fazlasıyla yüksek o yüzden korunmaya gerek yok ve aynende öyle oldu hiç gebe kalamadım şimdi kafama takıyorum herşeyi belirti sayıyorum ama yine gebe kalamıyorum.
umarım siz kafanızı rahatlattığınız gün gebe kalabilirsiniz.

X