Hidrosalpenks ve doğal gebelik

1hemso

Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2022
34
18
27
Arkadaşlar merhaba. 26 yaşında 2.5 yıllık evliyim uzun zamandır burayı takip ediyorum. 2 yıl önce bir kimyasal gebelik geçirdim, sonrasında tekrar gebe kalmayınca doktor yolunu tuttum ve çikolata kistim ile tanıştım. Kontrollerde 3 4 derken 6 cm e kadar ulaştı. Sonrasında hsg istendi ve sol hidrosalpenks tanısı konuldu. Bu cuma ameliyat olacaktım ki tüpüm ve kistim alınacaktı salı günü doktorum son kez beta kontorulu yapmak istedi s.a.t 25 temmuz b.a.t 23 Ağustos
Salı günü beta 18
Perşembe 37
Bu belirtilerle tek tüple doğal yoldan gebe kalan var mı , yoksa yine bir kimyasal mi yaşıyorum varsa paylaşırsa sevinirim çok umutsuzum..

merhaba hidrosalpenks ıle doğal yol ıle gebelık olmaz olursada dusuk ıle sonucllanır
Kendinizi bu şekilde endekslemeyin ben hidrosalpenks + çikolata kisti ile hamileyim yaklaşık 10 haftalık.. şuanda da hiç bir risk kalmadığını söyledi doktorum , ol denince olur

Kendinizi bu şekilde endekslemeyin ben hidrosalpenks + çikolata kisti ile hamileyim yaklaşık 10 haftalık.. şuanda da hiç bir risk kalmadığını söyledi doktorum , ol denince olur
ama tüplerde sıvı bırıkmesı var ıse oradakı sıvı sperm ıle yumurtalıgın bırlesımınde damlacıklar halınde embrıyoya ulaşıp gebelık oluşumunu engellıyor dedı doktorum . benım tek tüpümde hafıf derecede var amelıyat olucam yanı başka care bırakmadılar bana :///

Yani bana da denilen öyleydi. Tek tupumde sıvı birikmesi vardı. Şuan 10 haftalık gebeyim bu belki imkansiza yakın bir durum ama yaşıyoruz şuanda çok şükür. Ameliyata karşı değilim zaten ameliyata 2 gün kala öğrendim gebeliği. Allah yardımcınız olsun insallah

Nasıl hamile kalabildiniz acaba hidrosalpenkste tüp alınıyor mutlaka diyorlar

Merhaba benim de tüplerimde hidrosalpinks saptandı, tüp bebek için tedavi görüyorum. 7 nisanda transfer oldum cuma günü test yapacağım. Sizin söylediğiniz bana bir umut oldu. Çünkü doktorum bana eğer tüplerden rahme sıvı geçişi var ise embriyo tutunamaz drdi. Tedavi öncesi laporoskopi ile tüplerinizi bağlayalım dedi. Ben de risk almak istedim bir kere deneyelim tutmazsa o zaman laporoskopi dedim.bakalım ne olacak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…