Hidrops fetalis

Dogakuzeyim

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2019
61
46
30
Kızlar merhaba ben hafta 17 haftalık hamileyken bebeğimin kalbi durdu renkli ultrasona girdiğimde hidrops var dendi bundan dolayı durmuş sanırım ve normal doğum yaptırıp aldılar bebeğimi benden su an psikolojim çökmüş durumda Bunu yaşayıp sağlıklı bebekleri olanlar varsa veya hangi testleri yaptırdı yazarsanız çok sevinirim

Parvovirüs testı yaptırın hıdropsun en büyük ve onemlı nedenı bırde kan pıhtılaşması ve kansızlık durumu var.bunları araştırın. Bende bebegımı 17 haftalıkken hısropstan kaybettım hersey yolundayken ve cınsıyetını öğrenecgım hafta hasta oldugunu öğtwndık bu hastalık 2. Trımester hastalıgı imiş. Bu donemde kendını gösteriyormuş çünkü vucudu kendı kendıne yetmeye çalışıyor mus ve herhangı bır aksamayla karsılasınca bu hastalık ortaya çıkıp bebegı kansız bırakıyormuş. Ya damarlarla yada kalple alakalı temelı. Benim 10. Haftamda atesım yükselmişti o zaman bebegım sağlıklıydı. Demekki hasar verdı bebege oda büyüdükçe ortaya çıktı

Suan cocugum yok 10 ay oldu gebelıgımın sonlanalı halada korkuyorum tekrar aynı seylerı yasamaktan bu hıdrops tekrarlayan bır durummus

Kızlar merhaba ben hafta 17 haftalık hamileyken bebeğimin kalbi durdu renkli ultrasona girdiğimde hidrops var dendi bundan dolayı durmuş sanırım ve normal doğum yaptırıp aldılar bebeğimi benden su an psikolojim çökmüş durumda Bunu yaşayıp sağlıklı bebekleri olanlar varsa veya hangi testleri yaptırdı yazarsanız çok sevinirim

Merhabalar benimde bebeğim hidropstan vefat etti karnımda. 20. Haftada öğrendik sorun olduğunu, 21. Haftada kalbi durdu. Amniosentez yapıldı. Kansız olduğu için ölmeden önce kan gönderilecekti kordon yardımıyla karnımdan ancak kalbi çok yavaşladığı için işlemi yapmadılar. Daha 1 ay bile olmadı bebeğimi kaybedeli. Doğumdan sonra bebeği genetik bölümüne teste gönderdiler onların sonuçlarını bekliyoruz. Parvo testi yaptırdım ıgg pozitif çıktı acaba ondan dolayı mı oldu diye düşünmeden edemiyorum. Bu virüs çocuklardan geçiyormuş bende pedodonti asistanıyım acaba mesleki olarak mı bulaştı anlamadım. Bende de kansızlık var şuanda onu düzeltmeye çalışıyorum. Bu da benim parvo testim

Eklentiler

• 19E8581A-8500-4CCF-AD69-9E8411EE8B0C.png
    19E8581A-8500-4CCF-AD69-9E8411EE8B0C.png
    108,9 KB · Görüntüleme: 67
Buyuk ihtimal parvovirustur sebebi. Bende ayni sekilde 18.haftalik kaybettim. Çocuklardan bulaşan hastalıkmış meslek hastalığı maalesef..

Merhaba tekrar gebelik yaşadınız mı tekrar etti mi acaba

Merhabalar tekrar hamile kaldınız mı

X