Hiç şansım var mı?

biozard

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2008
1.009
8
bende çikolata kistinden ameliyat oldum.Doktorum 4.evre dedi ve çok yapışıklık olduğunu söyledi.Tüpler kapalı dedi ve kesinlikle tüp bebek önerdi.Ameliyatımın 2.ayında tüp bebek denedik olmadı.Aradan 3-5 ay geçince tüp bebek raporu için başvurduk.Rahim filmi istediler.Bizde zaten kapalı diye çektirdik açık çıktı hemde sağda solda açık ve geçiş var dediler.Filmi çeken doktor normal yolla hamile kalabilirsin dedi.Bikaç ayda oluruna bıraktık olmadı yine.Bu arada rapor için gittiğimizde bütün testlerde yapılmıştı hormon testleri sperm testi falan herşey normal çıktı.Şimdi yine doktora gitmeye ve yumurtlama takibi yaptırmaya karar verdim.Bu ay hiç ilaçsız takip yapıldı.Yumurta çok ii gelişiyordu 11.gün 19mm di.Ama çatlamadı.Bidahaki ay sadece çatlatma iğnesiyle tekrar deniycez.Yalnız bu doktorumda Tüplerin açık olması işlevini yerine getiriyor demek değildir dedi.Dıştan yapışıklık varsa yumurtayı yakalayamayabilir,yumurtanın çatlamamasının sebebide bu yapışıklıklar olabilir dedi.Yani normal yolla hamile kalman zor dedi.Hatta aşılamada yapılmasına gerek yok dedi.Geçen ay gittiğim doktorda istersen aşılama yapalım demişti.Normal yolu bekleme dedi.
Şimdi ben kime ve neye inanacağımı şaşırdım.Ve tabi ne yapacağımıda.Bide bu çikolata kistinde hamile kalmak şartmış yoksa tekrarlarmış.Bide benim zaten 4.evreydi korkuyorum.Tüp bebeğede ne maddi nede manevi yönden hazır değiliz.Sizce ne yapmalıyız?Acaba normal yolla olabilir mi?Yoksa hiç şansım yokmu?

canım çok geçmiş olsun ilk önce bende 2 ay önce ameliya olmuştum ama dün gittim kontrole tekrar oluşmuş düşünsene 2 ayda yani ve hemen aşılama dediler bana tüplerim falan açık çıkmıştı zaten 2 defa çekildim film birisi ameliyat öncesi diğeri ameliyat sırasında yapılmıştı eğer tüplerin açıksa bikerede olsa veya 2 defa aşılamayı bi dene istiyosan hem tüp bebek gibi pahalı bişi değil ben ssk da etlikte tedavimi görüyorum toplam 100 tl dediler genede sen bilirisn ama madem tüp bebek için hazır değilsin aşılamayı bi dene bakalım ne kaybedersinki

sağol canım sanada geçmiş olsun.zaten hazirana kadar hiçbirşey yapmamaya karar verdim sadece doktor kontrollerine devam ediyorum yumurtlama takibi yapılıyor.3 ay daha böyle devam edicem sonra bakıcaz artık bi çaresine.o zaman karar veririm tüp bebekmi aşılamamı.kafam karma karışık zaten ne yapacağımı şaşırdım ve çok yoruldum artık.o yüzdende hazirana kadar bişey yapmıycam hayırlısı artık.

bende çikolata kistinden ameliyat oldum.Doktorum 4.evre dedi ve çok yapışıklık olduğunu söyledi.Tüpler kapalı dedi ve kesinlikle tüp bebek önerdi.Ameliyatımın 2.ayında tüp bebek denedik olmadı.Aradan 3-5 ay geçince tüp bebek raporu için başvurduk.Rahim filmi istediler.Bizde zaten kapalı diye çektirdik açık çıktı hemde sağda solda açık ve geçiş var dediler.Filmi çeken doktor normal yolla hamile kalabilirsin dedi.Bikaç ayda oluruna bıraktık olmadı yine.Bu arada rapor için gittiğimizde bütün testlerde yapılmıştı hormon testleri sperm testi falan herşey normal çıktı.Şimdi yine doktora gitmeye ve yumurtlama takibi yaptırmaya karar verdim.Bu ay hiç ilaçsız takip yapıldı.Yumurta çok ii gelişiyordu 11.gün 19mm di.Ama çatlamadı.Bidahaki ay sadece çatlatma iğnesiyle tekrar deniycez.Yalnız bu doktorumda Tüplerin açık olması işlevini yerine getiriyor demek değildir dedi.Dıştan yapışıklık varsa yumurtayı yakalayamayabilir,yumurtanın çatlamamasının sebebide bu yapışıklıklar olabilir dedi.Yani normal yolla hamile kalman zor dedi.Hatta aşılamada yapılmasına gerek yok dedi.Geçen ay gittiğim doktorda istersen aşılama yapalım demişti.Normal yolu bekleme dedi.
Şimdi ben kime ve neye inanacağımı şaşırdım.Ve tabi ne yapacağımıda.Bide bu çikolata kistinde hamile kalmak şartmış yoksa tekrarlarmış.Bide benim zaten 4.evreydi korkuyorum.Tüp bebeğede ne maddi nede manevi yönden hazır değiliz.Sizce ne yapmalıyız?Acaba normal yolla olabilir mi?Yoksa hiç şansım yokmu?
Merhaba biozard,

Bana bir de eşinizin, bir tüp bebek merkezinin androloji laboratuarında Kruger kriterlerine göre incelenmiş sperm sayı, hareket ve şeklinin değerlerini yazabilirseniz daha sağlıklı bir yönlendirme yapabileceğimi düşünüyorum. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün

Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

Sperm Sayı: 68 milyon
Hareketlilik:38 milyon
Morfoloji:%5
Değerler böyle.Bu arada doktor yumurtlama takibi yaparken yumurtam çatlamadığı için ovitrelle diye bi iğne verdi yalnız bu ay o iğneyle bile çatlamadı.31mm e kadar çıktı yumurta.Doktorda artık gerek yok dedi yumurtlama takibine falan yapışıklıktan çatlamıyodur dedi.Direk tüp bebek yaptır dedi.Bende son kez olmak üzere bi prof.dr. vardı ona gittim artık o nerse onu yapıcam dedim.Çünkü herkes farklı bişey söylüyodu.O doktorda rahim filmime baktı testlere baktı ve normal yolla çocuğun olur dedi.Tüpler tamamen açık ve geçiş var dedi.Yapışıklık olsa böyle çıkmazdı film dedi.Yumurtanın çatlamamasıda normal genelde kadınlarda görüyoruz böyle durumları dedi.Seninki birazda psikolojiktir dedi.Ne zaman çocuk meselesini kafandan atarsan ozaman olur dedi.Yalnız bir kist gördü ve 3 ay doğum kontrol hapı kullanmamı önerdi.Sonra gel bi muayane edelim ona göre bişey düşünürüz ama sen bu arada hiç çocuk düşünme dedi.Şimdi adetim başladığında doğum kontrol hapına başlayacağım.
Sizde fikirlerinizi söylerseniz çok sevinirim Osman Bey.

Merhaba biozard,
Göndermiş olduğunuz sperm analizinde spermlerin hareketlilik ve morfolojisinde bir problem olduğu görülüyor. Benzer şekilde, sizde de yumurtanın çatlaması ile ilgili sıkıntı yaşıyorsunuz. Bana sorarsanız, muayenehane yerine, eşinizle birlikte size bütüncül yaklaşacak, sizin yumurtalıklarınızla aynı anda eşinizin sperm morfoloji probleminin de çözümünü planlayacak bir infertilite uzmanına, yani kabul görmüş bir tüp bebek merkezine başvurunuz. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.
Op. Dr. Osman Denizhan Özgün
Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

X