Menopoz hiç olmayacak çocuğuma.....

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar

porkatal

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2009
157
42
yavrucuğum...sana hiç sahip olmayacağımı bilmek ne kadar acı.yine de sana kavuşacağım umudu hep içimde.bana anne demeni ne kadar isterdim,sana sarılmayı, kokunu içime çekmeyi,seni doyasıya öpmeyi,....bir bilsen bebeğim...adın ne olurdu acaba?gözlerin saçların kime benzerdi?gülüşünü,ilk yürüyüşünü,okula gidişini nasıl bir heyacanla yaşamak isterdim...diyorum ki bebeğim sen olsaydın babana babalık okadar yakışırdiki ama sen yoksun...seni öyle çok özlüyorum ki...insan olmayan ,görmediği bir şeyi özler mi?ben seni deli gibi özlüyorum.seni kucağıma almayı bu defa sevinçten ağlamayı nasıl istiyorum bilemezsin...
sensiz hayat çok zormuş.bir bebek yada hamile olan birini gördüğümdeki hüznümü bir bilsen..evimiz boş sessiz sanki..seni hep umut ediyorum allaha yalvarıyorum seni bana versin diye....bir bebek gördüğümde kokusunu öylesine içime çekiyorumki belki bir daha o kokuyu duyamam diyorum.ama ben senin kokunu çok merak ediyorum bebeğim.içim öyle acıyorki hiç olmayacağın aklıma geldikçe...doktorun o sözleri canımı o kadar acıtıyorki...bunları kimseye anlatamıyorum biliyor musun...demekki allah seni bana şu an nasip etmiyor.inşallah en kısa zamanda nasip eer bebeğimm....

yavrucuğum...sana hiç sahip olmayacağımı bilmek ne kadar acı.yine de sana kavuşacağım umudu hep içimde.bana anne demeni ne kadar isterdim,sana sarılmayı, kokunu içime çekmeyi,seni doyasıya öpmeyi,....bir bilsen bebeğim...adın ne olurdu acaba?gözlerin saçların kime benzerdi?gülüşünü,ilk yürüyüşünü,okula gidişini nasıl bir heyacanla yaşamak isterdim...diyorum ki bebeğim sen olsaydın babana babalık okadar yakışırdiki ama sen yoksun...seni öyle çok özlüyorum ki...insan olmayan ,görmediği bir şeyi özler mi?ben seni deli gibi özlüyorum.seni kucağıma almayı bu defa sevinçten ağlamayı nasıl istiyorum bilemezsin...
sensiz hayat çok zormuş.bir bebek yada hamile olan birini gördüğümdeki hüznümü bir bilsen..evimiz boş sessiz sanki..seni hep umut ediyorum allaha yalvarıyorum seni bana versin diye....bir bebek gördüğümde kokusunu öylesine içime çekiyorumki belki bir daha o kokuyu duyamam diyorum.ama ben senin kokunu çok merak ediyorum bebeğim.içim öyle acıyorki hiç olmayacağın aklıma geldikçe...doktorun o sözleri canımı o kadar acıtıyorki...bunları kimseye anlatamıyorum biliyor musun...demekki allah seni bana şu an nasip etmiyor.inşallah en kısa zamanda nasip eer bebeğimm....

Arkdaşım dağıttın adeta beni...
Herseyde bir hayır vardır.
Yaşın kaç canım.
neden bu kadar can alıcı konuşuyorsun ki
Kim senle bu kadar kesin ve acımasız konuşup yaktı içini.
olmaz mı dediler kesin
Üzülme ne olur
Diyor ya, yüce Allah
Sizin şer bildiklerinizde bir hayr, hayr bildiklerinizde de bir şer olabilir...

yazını okurken gözlerim doldu
inan beş yıl bekledim kızımı kızım suan üç yaşında oyıllarda bende senin gibi diyordum rabbime sığının oherşeyin en iyisini bilendir
inşallah en kısa zamanda kucağınıza alırsınız meleğinizi

:KK50::KK50::KK50:
her satırını okurken ürperdim.. bende aynı durumdayım ama senin kadar böyle içten yaşamıyorum daha bu duyguları
evli olmadığım için belkide.. ama şuan bile kahreden bi durum bu Allahım yardımcınız-yardımcımız olsun isteyen herkeze geçte olsa nasip etsin çok zor çok :KK43:

Allah herşeyin hayırlısını versin canım hakkımızda ben 2tane düşük yaptım bazen hiç olmucak die o kadar çok korkuyorum ki Allahım bizi evlatsızlıkla sınamasın:KK14:

yaşım 28.evlenmeden önce adet göremiyordum zaten.yaşım 18 di.doktor yumurtulıkların yaşlı bir kadının yumurtası gibi.asla cocuğun olmaz dedi.yani tıbbi olarak bana çare yokmuş.Allah bir mucize verirse öyle olur.hayırlısı diyorum.rabbim böyle uygun görmüş sizin dediğiniz gibi her şerde bir hayır varmış.yinede bazen aklıma geldikçe üzülmemek elde değil.

hiç bir tedavi bana çare değil.öyle elim kolum bağlı.allah başka dert sıkıntı vermesin.

duygularımı kimseyle paşlayamıyorum.anneme anlatmıyorum üzülmesin diye.eşim düşünme üzülme diyor...ona da tam anlatamıyorum..onada üzülüyorum.bekarken çok farkında değildim.evlenince insan daha iyi anlıyor.bazen niye evlendim diyorum.eşimede sebep oldum diyorum...

çoooook teşekkür ederim hepinizee.allah razı olsun sizden.

Allah yardımcınız olsun inşaallah...

bir tanıdığımda aynı sizin gibi bekarken adet sorunu yaşıyormuş. bir hormonu hangisi tam bilmiyorum aşırı yüksek olduğu için doktor buna bekarken demişki "sen yüksek ihtimal kısırsın. çocuğun ya hiç olmayacak ya da çok çok çok zor hamile kalacaksın. evlenirsen hemen çocuk yapmaya çalış." demiş ama maşaallah çocuğu var şuan:)) ve hiiiiç uğraşmadı da bigün bi baktı hamile:)))))))) hiç düşük riski falan da olmadı... diğer arkadaşların dediği gibi her şerde bir hayır vardır... sizin de hakkınızda en hayırlısı olsun inşaallah... eşimle de keşke evlenmeseydim diye düşünmeyin demekki onunda kaderi böyleymiş ki birbirinize nasip olmuşsunuz...

hiç bir tedavi bana çare değil.öyle elim kolum bağlı.allah başka dert sıkıntı vermesin.

Duygularımı kimseyle paşlayamıyorum.anneme anlatmıyorum üzülmesin diye.eşim düşünme üzülme diyor...ona da tam anlatamıyorum..onada üzülüyorum.bekarken çok farkında değildim.evlenince insan daha iyi anlıyor.bazen niye evlendim diyorum.eşimede sebep oldum diyorum...

merhaba okurken çok üzüldüm ama bence herşeyi doktorlar çok iyi bilmiyorlar, bence çaresi vardır allah isterse herşey olur. Hem dualarını eksik etme hemde iyi bir doktora gitmeyi ihmal etme, menopozo girmediğin sürece bence denemeye devam et her ay ovülasyon günlerinde hergün . Ve bitkisel şeyleri de yemelesin. Yaşın kaç bu arada .

duygularımı kimseyle paşlayamıyorum.anneme anlatmıyorum üzülmesin diye.eşim düşünme üzülme diyor...ona da tam anlatamıyorum..onada üzülüyorum.bekarken çok farkında değildim.evlenince insan daha iyi anlıyor.bazen niye evlendim diyorum.eşimede sebep oldum diyorum...

bende öyle işte.. bekarım ve zaman zaman içim acır ilk defa bu yıl çoçuklar ilgimi çekmeye başladı bu hastalıktan sonra içimde bi çoçuk sevgisi oluştu.. bazen diyorum olmıcanı bile bile evlenmek nedir ki ? peki ya olursa ? neleri var etrafımızda. etrafımda. 17 yıl olmadı sonra ikiz oldu bi tandıgımın kocaaa 17 yılın sabrın selamaeti işte..
Allaha dua etmekten ve sabretmek başka seçenek yok bence..
Allah sabırlar versin :KK31:

canım ya mahvettin beni:KK43::KK43:
evde yalnız olunca atıyoruz kendımızı kk.:KK5:
zaten aglıyodum okuyunca ıyıce agladım:KK14::KK14::KK14: anısını bende soyluyorum bızm bı sorun olmamsına ragmen olmuyor Rabbim istiyecekki olsun sen tevekkül et olur bi çaresi muhakkaki vardır nolur ınancını kaybetme bende cok mutsuzum Rabbim en kısa zamanda saglıklı hayırlı evlatlar nasıp etsın ınsallah

yaşım 28.evlenmeden önce adet göremiyordum zaten.yaşım 18 di.doktor yumurtulıkların yaşlı bir kadının yumurtası gibi.asla cocuğun olmaz dedi.yani tıbbi olarak bana çare yokmuş.Allah bir mucize verirse öyle olur.hayırlısı diyorum.rabbim böyle uygun görmüş sizin dediğiniz gibi her şerde bir hayır varmış.yinede bazen aklıma geldikçe üzülmemek elde değil.

arkadaşım benim bi akrabamada aynı sana dedikleri gibi demişer yaşlı kadının yumurtalıkları gibi demiş hatta büzüşmüş demiş mümkün değil senin çocuğun olmaz hatta sen erken menepoza giriyosun demiş onlarda bi ümit tüp bebek yaptılar olmadı ama hemen sonra kendiliğinden hamile kaldı ve şuanda 2 çocuk annesi Allahtan ümidini kesme dua et yalvar rabbim seni ve tüm anne olmak istiyenlerin kucağını sağlıklı ve hayırlı bi evlatla doldursun inşaAllah.buda belki senin imtihanındır sabret

çok sağolun kızlar.yorumlarınız bana moral oldu.rabbim tüm isteyenlere hayırlı evlat versin.
birbirimize dua edelim.

ağlattınız beni. şu an hamileyim ve bundan 7 ay önce aynı sizin hissettiklerinizi hissedip gözyaşı döküyordum. yıllarca tedavi gördüm defalarca aşılama yaptırdım. tüp bebek tedavisine bağladım umudumu o da olmadı. o kadar yenik, o kadar üzgün, o kadar gücüm tükenmiş hissediyordum ki. hamilelerden ve çocuklulardan kaçıyordum adeta. kıskanmak değil ama canımı acıtıyordu onları görmek. kendi durumum iyice gözüme batıyordu.

kendimi yalnız olmaya, çocuksuz olmaya, anne olmamaya alıştırmaya çalışyordum. sonra bir gün hamile olduğumu öğrendim. teste inanmadım doktora gittim, doktora inanmadım başka doktora gittim ama doğruydu. inanın aylarca sevinemedim bile o kadar inanmıyordum ki gerçek olduğuna...

bunları neden yazıyorum. ÇÜNKÜ EĞER ALLAHA İNANIYORSAK HİÇ BİR ŞEY, HİÇ BİR ZAMAN İMKANSIZ DEĞİLDİR.

ne olur, üzülmeyi bir kenara bırakın, dua etmekten umut etmekten vazgeçmeyin. farklı doktorlara görünün bitkisel destekleri araştırın. ve lütfen meryem suresinin hz. zekeriyayı anlatan kısmını türkçe olarak okuyun. allah katında imkansız diye bir şeyin olmadığını göreceksiniz.

sevgiler...

porkatal arkadaşım ben de seninle aynı durumdayım. erken menopozdayım.doktorum kök hücre çalışması yapıyor. hayvanlar üzerinde denenmiş olumlu sonuç alınmış. insanlarda denemek için bakanlıktan izin alınmaya çalışılıyor şu anda. inşallah olumlu olur bizde kavuşuruz bebeklerimize. daha detaylı öğrenmek istersen mesaj atabilirsin bana

ben de forumlardan birinde bir arkadaşı okumuştum hiç adet görmemiş hatta yanlış hatırlamıyorsam rahim de yokmuş..ama dr lar tedavi etmişler ve en son okuduğumda 7 aylık hamileydi..belki şimdiye doğurmuştur bile..yani asla pes etmeyin kadavradan rahim nakli yapıp çocuk doğurttu dr lar ..bence dr değişitirin ve araştrın illaki vardır tedavisi evvel Allah sonra dr..asla pes etmeyin...

Yazdıklarını okuyunca gözlerim doldu ...Belki benimde olmayacak hiç..Ama umudunu yitirme nolur...Sadece rabb,imden dile benim halamın kızı 18 yıl bekledii tam 18 yıl şimdi aslan gibi oğlu varr olur canım Rabbimin bizler için çok güzel mucizeleri varr emin ol buna ve ondan dile

Güzel kardeşim annem 66 sında su anda. benı 38 yaşında dünyaya getirmiş hemde benden once 4 aylık bir düşüğü oldugu halde..Evlenmeden önce de doktor cocugun olmaya bilir demiş o yuzden de cocuklu birine varmış babama yani..Abime öyle güzel annelik yapmış ki mevlam aratmadan 4 aylıkken kaybettıgı abımı(o da erkekmıs) 3 ay sonrada benı vermiş..

Tıp çok gelişti..Arkadaşımın eşinde varikosel var mümkünü yok cocuk olmaz demişler. ama bir doktor dokudan sperm yapmış ve su anda tup bebek aşamasındalar..Sen rabb'e sıgın..o hayırıda şeride bilir..

X