Hiç böyle garip şeyler hissettiginiz oluyor mu?

Monoceto

Guru
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2010
3.333
5.979
35
Merhaba hanımlar.

Biraz gıcık bir durum yaşıyorum. İki gündür. Gün içinde de ara ara gelip gidiyor. Zihinsel anlık görüntü gibi.

Sanki, okulda öğretmenler odasınin kapısının önünde yere düşmüşüm, titreye titreye öğrenci öğretmen herkesin gözünün önünde çürüyüp ölüyormusum gibi, anlık zihnime yansıyan görüntü geliyor. Çok garip hissettiriyor. Kimseye demek de istemedim. Ama çok gerçekçi garip birşey. Allah esirgesin. Hayırlı hayat hayırlı ölüm versin Rabbim.
Var mı böyle şeyler yasayan? Yakınında yaşayan?

Psikolojik bir rahatsızlık da yaşamıyorum. Sadece biraz stresliyim bu ara ama o da kötü birşey için değil. Yeni araba alcam ne alsam stresi. Yani ottan b.ktan bir stres. Yoğun da bir hayatım var.
Tek farklilik grip oldum öksürüp duruyorum. Çarpıntı yaşıyorum ara ara. Amaaan ne bileyim ya.

Acaba hayal mi kuruyorsunuz bende bazen en yakınlarımın ölumlerini dusununce genelde annem kanser hastası uyku anından uyumadan gozlerim kapalı bi bakıyorum hayal anından yastığım göz yaslarıyla sırılsıklam olmuş hayali buysa gercegi nasıl dayanılır bilmem

Bana şey oluyordu mesela sevdiğim biriyle alakalı onun başına kötü bir şey geldiği an gözümde canlanıyordu. Telaşlanıp heyecanlanırdım bir şey mi olacak diye. Meğer babam sağolsun sayesinde kaygı bozukluğum olmuş sizinki de benziyor eğer kötü düşünceler daha fazla kurcalıyorsa beyninizi size bir önizleme oluşturuyordur.

Yasadigin şey imgesel takıntı hepimize olan birsey korkma endişe etme
Sadece neden geliyor diye düşündükçe daha çok.gelir.bu zihindeki imgeler ve düşünceler akan trafiğe benzer geçen arabalar gibi düşün aksın gitsin izle.

Çok hayalperest biriyim zaten. Hayallerim ruyalarim çok renklidir

Aaa cidden Bu da var.

Kaygı bozukluğu oluşmuş da olabilir. İyiki yazmışım buraya. Ölcem herhalde diyordum
Biliyo musunuz çok pis yetiştirildik. Yani iğrenç korkularını hep bizim beynimize empoze ettiler. Çok gülersen sonra ağlarsın, çok mutlu olursan elbet kötü bi şey olur, ölüm aklına gelirse ölümün yaklaşmıştır! Böyle diye diye bizi mahvettiler. Ya kurtulamıyoruz bu lanet düşüncelerden! Umarım çocuklarımız böyle olmaz!

Ara sıra banada olur öyle. Ama çogunlukla bir şey hissederim. Mesela birisi bir normal bir şey dedi ama ben onu sanki beni küçük düşürücü olarak algılıyorum sanki benden hesap soruyormuş gibi. Aslinda öyle değil ztn hemn öyle olmadığının kanısına varıyorum ama anlık oluyor. Sanki bir insanin normal bir şey sordu ve ya söyledi hemen kendimi beynimde savunma hazırlıyorum. Anında anliyorum böyle bir şey demediğini. Yani dediğim gibi anlık oluyor. Acaba insanlara güven eksikliğim mi var o yüzden mi öyle oluyor anlamıyorum

Ben duygularınızla bağlantınız kopuk biri olduğunuzu düşündüm nedense.
Çarpıntı da psikosomatik bir rahatsızlık.
Paspas altı yapmayın, duygularınızı yaşayın.

Son olaylardan ( çocuk tecavüzleri cinayetleri vs) bunlar çok etkilemiş olabilir. Cunku son 1 haftadir kiminle konuşsam aşırı depresifim diyor. Toplum olarak huzurumuz kaçtı. Bir arkadaşım bana son cinayetlerin görüntüsünü atmıştı. Beynimle ilgili bir kaç operasyon geçirdim bir kaç yıl önce ve ileri derece ansiyete ve panik atak kaldi . Sırf bu nedenle şehir ve iş değiştirdim. 2 yıldır iyiydim ama o görüntülerden sonra resmen kendimi olayların birebir içindeymiş gibi hissettim elim ayağım titriyor kalbim çok hızlı çarpıyor ve kendimi olayların içinde gibi hissediyorum. Nefes terapisi iyi geliyor tavsiye ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…