Hiç bir sorun yokken hamile kalamamak

Lilakahve

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2022
1.419
862
32
Selam arkadaşlar ,

Kan değerlerim, hormon testim, simir testim, yumurtalık rezervlerim hepsi normal çıktı. Eşiminde sperm testi sonucu normal çıktı fakat 10 aydır deniyoruz hala gebelik oluşmadı.

Doktor doğal yolla hamile kalabilirsin stres yapma diyor.
Böyle bir durum yaşayıp hamile kalan var mı?
Prowomen takviye ilaç verdi desteklemesi için bu ilacı kullanıp faydasını gören var mı ?

Birde bu ay Mfk nın 3-2-3-2 yöntemini deniyorum, faydasını gören var mı ?

Adetime 12 gün var ve geçen gün çok açık pembe renk lekelenme oldu . Yerleşme kanaması olabilir mi ?

Yok cnm daha yumurtlama yeni olmuş gebelikten söz edilemez

Sana yine takviye ilac vermisler bende o da yok
Benimde Sat 29 haziran Bat 29 temmuz
Ovulasyon testi yapmadim ama Pepapp uygulamasini baz alırsak;
10-16 temmuz arasi yumurtlama dönemim gözüküyor.
Bense 16 temmuz ikindi vakti lekelenme yaşamışım kilodumda leke gorunce ped taktim ama pede daha az akmış.
17 temmuzun gecesi lekelenmem olmus hafif bi sekilde o günee ilişkimiz oldu.
18 temmuzda leke yoktu
19 temmuzda hastaneye gittim hormon sonuclarim iyi çıkmış doktor vajinal ultrasonla bakti bisey yok dedi.
20 temmuzda yine cok hafif lekelenme oldu ve iliskimiz oldu,
suan ise kahverengi siyaha yakin bi lekelenme oldu cok afedersiniz damla gibi sivi bisey degil sümük gibi nasil anlatsam hafif koyu bi akinti bunlara ek olarak iki kasigimda da agri vardi bacaklarima vuran ve gaz sorunu kabizlik vardi göğus hassasiyetim vardi sanki göbek altim rahim üstüm pıt pıt atiyodu rahmime sanci giriyodu arada test yapmistim 2 3 once negatifti 19 unda da kan testi istemis doktor oda negatif

Neden böyle oluyor acaba, bu arada en son care adetimin baslayinca hsg randevusu alacağım. Yine test yapicam ama korkuyorum, bide yumurtlama günlerimde de iliski bu sabahta peçeteye leke.geldi.silince

Valla bende ayniyim hic bir sorun yok ama uc yildir olmuyor tup bebek yaptim tuttu ama ikinci ayinda kalp durdu. Yani kür denesem korkuyorum iyi mi olur kotumu olur artik dogal yoldan uc ay deneyecem olmazsa bir embriyom var onu transfer ettirecegim. Sebze tuket bolca stresten uzak ol agir kaldirma yuruyus yap birde en onemlisi gamsi ol. Keyfine bak

Stres yapıyorsunuz muhtemelen ben de 1 yıl sonunda hamile kalmıştım çok sıkıntı yapmayın kendinize, regl dönemini bile geciktirir stres

Merhaba canım. Bizimde aynı durum vardı. Nerdeyse Gitmedik dr, çalmadık kapı bırakmadık. Bütün testler yapıldı hiç bir sorun yoktu ne eşimde ne bende yıllarca denemediğim şey kalmadı. 2 negatif aşılama,4 negatif tüp Bebek bir kere bile pozitif görmedim. Ama iki kere kendiliğinden hamile kaldım. Biri boş gebelik oldu Aradan 1.5 yıl sonra kendiliğinden hamile kaldım doğum yaptım.rabbim sizleri bu kadar bekletmez inşaallah. Benim mucizem 10 yıl sonra oldu.
Ama bunca yıl yaptığım araştırmalar ve gittiğim drlar neticesinde şu sonuca vardım. Hiç bir sorun yokken neden olmuyor tedavi bile tutmazken kendiliğinden nasıl hamile kaldım.
Birincisi kesinlikle Kafa rahatlığı çok çok önemli
İkincisi de bir dr sorun olmadigi kişilerde sperm veya yumurtada enerji eksikliği olabileceğini bol su ve spor yapmamızı önerdi. Bende bunun üstüne araştırma yaptım. Enerji eksikliği mitokondri eksikliğinden kaynaklı neyle artar diye yaptığım araştırmalar sonucunda Dr un dediği gibi mitokondriyi artıran su ve spordu bir bardak bile su içmeyen ben günde 2-3 litre su içtim düzenli eşim ve ben Spor yaptık ve kafam çok rahattı. Tatile gitmeyi planlıyorduk inşaallah tatilde adet olmam gitmeden adet olurum diye yol gözlerken meğer hamileymisim. Sana tavsiyem kafandan bebek fikrini at oluruna bırak vakti zamanı gelince oluyor Allah'ın izniyle inşaallah

Yazdıklarınız çok ilgimi çekti spor ve su hep tavsiye edilir ancak bu şekilde bir açıklama hiç duymamıştım. Hangi sporları yaptınız özellikle ? Bir de beslenme ve takviye uyku düzeni çay kahve tüketiminiz nasıldı?

Sende yoksa eşindedir problem neden kendinizi gösterirken eşlerinizide göstermiyorsunuz, her sorunu kendinizde aramasanız mı acaba?

Spor olarak alt karın üst karın mekik çalışıyordum ben. Birde yürüyüş. Beslenme olarak doğal besleniyorduk. Suyu hiç ihmal etmedim . Bı su deyip geçiliyor ama mucizevi. Bi ilaç , şifa bence. Vücutta zararlı şeyler varsa temizliyor atıyor. Ben hiç su içmeyen biriydim. Spor yapmazdım. Sorunum yoktu demek vücutta eksik bişeyler vardı düzelince ve en önemlisi kafam rahat olunca oldu. Kahve hergun bir fincan şekersiz türk kahvesi içiyordum

Prowomenı ben tüp bebek sürecinde 2 ay kullandım. Doktor eşinle beraber kullan dedi
Ve eşimin sperm değerleri ve kalite olarak çok iyi çıktı tüp bebek tedavisinde. Sizde eşinizle kullanın.
Daha 10 ay çok erken hemn olmadı demek için. Stres etkiliyor sizi. Kafanızı başka şeylere yönlendirin. Akşamları farklı yerlerde yürüyüşler yapın bi kaç günlük bi yerlere gidin gezin çocuk fikrine odaklanmayın asla. Çok zor biliyorum ama aklınıza ne kadar takarsanız süreçte o kadar uzun oluyor. Hakkınızda hayırlısı olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…