herşeyi kadınlar yaşıyor erkekler ne rahat kıskanıyorum bazen karşı cinsimi haksızmıy

H

hanimiş

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi hanimiş
Bakıyorum formlara herşeyi biz kadınlar yaşıyoruz özellikle evlendikten sonra belden aşağı sorunlar hiç bitmiyor gerdek,korunma,bide bakmışın mantar olmuşun o geçer aaa bide bakmışın kendini hastanede idara tahlili yaptırırken bulursun enfeksiyon başlar aylık zaten ağrılı adet günleri,ağda epilasyon gebelikte yumurtlama takibi,hamilelik 9 aylık zor süreç annelik,sorumluluk,doğum,sonrası yine korunma vs. dahası vardır aklıma gelenler bunlar erkekleri kıskanıyorum zaman zaman içimi söleyim...normal doğamız gereği olması gereken şeyler ama herşeyi biz kadınlar yaşıyoruz allah beter sıkıntılardan korusun hepimizi ve Allah yardımcımız olsunkafamçokkarıştı

• Konu Sahibi hanimiş
bence yanlis düsünüyorsun erkeginde kendine göre SIKINTILARI var
mesela sünnet en önemli vatani görev askerlik
ve en önemlisi ailenin yuvamizin sorumlulugu onlarda sahsen bi ailede kadin calismassa oluyor ama
eger erkek calismazsa olmuyor
ayrica illaki kadin korunacak diye bisey yok erkekde korunabilir

benim fikrim böyle

• Konu Sahibi hanimiş
merhabalar hanimiş yazı baslığını görünce hemen yazmak istedim aynı şeyleri dün gece ben sayıyordum gece hamileliğin verdiği rahatsızlık ve bel ağrısından uyuyamaz sağa sola dönemezken eşimin ruhu bile duymuyordu mışıl mışıl uyuyordu her zorluğu biz çekelim siz ne rahat evlat sahibi olun diyodum ama senin de dediğin gibi doğamız gereği bunlar bize verilmiş inşallah oğlum olurda bu zorlukları çekmez diyorum:1rolleyes:

• Konu Sahibi hanimiş
Tabi Erkeğinde Kendine Göre Bazi Zorluklari Var Ama Kadinlarin Daha çok Tabiki Bu Saydiklarin Ve Birçoğu

• Konu Sahibi hanimiş
Ben de önceleri siz gibi düşünüyodum Ama annelik duygusu var ya ooo herşeye yeter bebeğim rahmime ilk düştüğü andanitibaren iyiki her ay adet olmuşum sancı çekmişim muayeneolmuşum,vs... dedim şimdilerde bebeğimin kıprtılarını hissediyorum ve eşimin neler kaçırdığını düşünüp onun adına üzülüyorum o da karnımın büyüyüp eliyle hissedeceği günleri bekliyo sabırsızlıkla ama ANNELİK herşeye değmez mi bence biz onlardan çook şanslıyız

• Konu Sahibi hanimiş

bende senin gibi düsünüyorum annelik ne muhtesem bisey ALLAHim bizlerede nasip eder insALLAH

• Konu Sahibi hanimiş
Evet bazen bende çok bunaldığım zamanlar böyle düşünüyorum herşeyi kadınlar çekiyor ooh erkekler ne rahat diyorum .. Ama yaradılışımız böyle ergenliğe girmekle beraber başlıyor sıkıntılar fiziksel ve ruhsal olarak , bazen ne kadar yaşadıklarımızın zor olduğunu düşünsem de bunun yanında ne kadar dayanıklı olduğumuzu da düşünüyorum . 9 ay nasıl sıkıntılı geçti , doğumum nasıl zor oldu Allah ' ım fiziksel olarak nasıl bunlara dayanıyoruz değil mi .. Şimdi de gece uykularımız bölük börçük .. Bebeğim bana muhtaç gidip babasını emmiyor ki :))) Ne demişler Cennet anaların ayaklarının altına seriliymiş.

• Konu Sahibi hanimiş
kesinlikle katılıyorum ve hiçbir şekilde kadınları anlayamıyorlar çoğu şey onlara basit ve anlamsız geliyor bazen imrenıyorum nasıl bu kadar kafalarına takmıyorlar dıye kadınlara hayat daha zor bence...

• Konu Sahibi hanimiş
bence her iki cinsin kendine göre sorumluluklari ve zorluklari var
amma biz genede sansliyiz diye düsünüyorum tmm daha fazla aci cekiyoruz ama demekki cennet annelerin ayaklari altinda diyede bosuna söylenmemissss...........

• Konu Sahibi hanimiş
evet bende bazen düşünüyorum kadın olmak ne kadar zor diye özellikte ülkemizde , ama Tanrı'nın bize verdiği en güzel ve özel şey annelik

• Konu Sahibi hanimiş
Kadın olmak zor hemde çok zor
erkeklerin sünnet olmakmış bunları akılları bile ermediği dönemde oluyorlar
bir zorlukları askerlik işte başka ne var
bide paralı zengin erkeksen çalışma derdimi var o dertmi bu dertmi
Kadınlar hertürlü sancı acı çekiyo erkeklerin ruhu duymuyor.. Aksine onlar herşeyden zevk alıyor
Kadınlığın en güzel yanı anneliktir heralde
Şöyle geniş düşünürsek zamanımızda kadınlarda çalışıyor ne zorluğu kaldı erkekliğin aynı şartlarda aynı ortamlarda çalşışıyoruz artı evin sprumluluğu bize ait
canları isterse yardım eder istemezse etmezler
ama bizim böyle bir lüxsümüz var mı kızlar
Rabbim inşallah bizlere öbür dünyada mükafatını gösterir. Rabbiminde bildiği vardır elbet..
Hayat bir sınav bizlerde bir şekilde sınanıyoruz.

• Konu Sahibi hanimiş

ben de nisanurla aynı seyleri düşünüyorum..tamam kadın olmak çok zor..ben çalısan bir bayanın yorucu bir iş gününden sonra bir de evde bir sürü iş bekliyor hergün..daha fazla sorumluluk taşıyorum..bir de çoçuk olunca yüküm artacak ama güzel tarafları da var..mesela bebeğim hareket ettiğinde eşim elini koyup dinliyor nasıl bir duygu anlatsana diyor sonra da bana ..anlatılmayacak kadar güzel diyorum..bu güzel duyguyu yasadıgım için çok sanslı hissediyorum.bir de dogduktan sonra bebekle benim aramdaki bağı o hiç yakalayamayacak..herşeyi ilk ben yaşayacagım ..ilk kucagıma ben alacagım..ilk kelimelerini benden duyacak.ilk benim sıcaklıgımı hissedecek..daha pek çok seyy...bunlar bile yetmez mi kadın olmaya...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…