Herkes hamile kalacak arkadaş :))))

Kızlar selam.Kontrolden geldim.daha ikili sonucum cıkmamış.İki hafta oldu kanı vereli.Bu kadar uzun sürüyor mu bu ya????ayrıca canım cok sıkıldı.bebeğin eşi plesantası (bu haftalarda adı plesanta değilmiş heralde) fuondosum gibi birşey galiba.rahim ağzına yakınmış bende.İki hafta önce birşey dememişti.Şimdi 14 haftalık oldu.Dedim ne olabilir?Normal doğum olmaz dedi sezeryan.Bende o benim iöin sorun değil dedim tek sorun o olsun yani.Ama şimdi bir baktım.Erken doğum kanama falan birsürü risrki var rogestana devam dedi.Günlük hayat iş güç normal devam edecek dedi.Yalnızca cinsel ilişki yasak dedi.Zaten baştada kanamam olduğıu için öyle bir durum yok dedim.Allahım hepimiz sağlıkla doğum yapalım inşallahhh yaaaa......

canım öncelikle geçmiş olsun... bende şimdi doktordan geldim değerim 188 olmuş yani tam 2 katı bi artış yok doktor alt sınırın %60 artış olduğunu söyledi buna çok takılmadı ama progestan verdi değerim 10 larda 25 civarı olması gerekiyodu dedi yani düşük ihtimali yüksek gibi moralim çok bozuldu

T
Tatlım çok çok geçmiş olsun sana sadece bunu söyliyim kendini hiçççç yorma bırak iş kalsın gebeliğini hiç düşünme bak ben bunu hep söylüyorum çünkü tecrübeliyim ne kadar takıntı stresa o kadar sorun rahat ol bebişine hiç bişey olmaz allahın izniyle bide öyle durumlarda annem hep bir fakir çocuğa gönlünden geçen bişey al derdi taam canım:)

Son düzenleme:

Canım inş değerin katlanır inş bebeğin seninle olacak lütfen sende dua et bol bol cani gönülden iste eminim allah sana yardım edecektir bebeğin hayırlısıyla sağlıklı sıhhatli doğar inş kimim 85 e dediğim gibi sende bişey ada çok öptüm.

canlarım her denileni kafaya takmayın ya..kimim85 12-13 haftalar arası bebek yavaş yavaş yukarı çıkmaya başlıyor plesanta bendede aşağıdaydı sonra düzeldi.bu süre zarfında kendini yormaman şart.gayet normal bir süreç.

nylmz değer illaki 2 katı olacak değilya ben 6,7 ile gebeliğimi öğrendim.öyle olsa benimkide düşerdi değilmi..

sıkıntı yapmayın pozitif olun olacak deyin,duaya sarılın...

aynen bende 21.10 falandı değerim öğrendiğimde dr ne var ne yok diye bilmişti bence sende hamilesin

canım benim ikili sonucum da 10 günde çıkmıştı.

ayrıca bu aşağıda plasenta konusunda birşeyler söylemek isterim. benim de başta aşağıdaydı, bebeğim de aşağı tutunmuştu. ilişki yasak ve ayakta fazla kalma dedi doktorum. 9. haftadan sonra yukarı çıkar demişti ve çıktı. sen daha 14. haftandasın, sezeryan demek için çok erken. çünkü bebek büyüdükçe yukarı çıkıyor çoğu zaman. plasenta sona doğru hala aşağıdaysa (örneğin 30. haftadan sonra) sezeryan deniliyor. istersen başka bir doktora daha danış. senin bu dr sezeryana yönlendirmek için fırsat kolluyor gibi.

canım progesteron tahlili zaten bunun için yapılıyor. yeterli değilse takviye veriliyor ve şimdi senin progesteronun yükselecektir. beta hcgnin de bu yüzden 2 katı artmadığını düşünüyorum. progesteronu mutlaka kullan ve mümkün olduğunca dinlenmeye çalış. ağır hareketlerden kaçın. inşallah herşey yoluna girecek.

ağzına sağlık Nurdan. kendi yazdığımdan sonra okduuk yazdıklarını, kesinlikle katılıyorum :))

Canım ne biliyim iki hafta önce böyle birşey yoktu.Gittim sadece ilişki yasak dedi.Dedim başka ne riski vare günlük hayatımda işe falan gideyim mi dedim.Doktor tabiki dedi.Lekem falanda yok şükür.Ben sorunda başka risk falan diye sezeryan olur dedi.İçim içimi yedi ama.Çok erken doğumlar falan oluyormuş.KorkttuummmmmmPazartesi önce gittiğim doçentten randevu aldım yine onun makinesi daha güzeldi.Birde o baksın.Doktor beni çok panikletmedi ama google amca beni panikletti.

Şimdi plasenta rahimzğzını kapatmış dedi bana.Yani bu bebişim benim sabit biryerde değil kese yüzüyor rahimde diye biliyordum.Düşük riski falan demedi zatende.Ne bilim işte huylandım yineeeBebişim düzgün beslensin inşallahh.Altta olunca plesanta bebeğin eşi bazen sıkıntı oluyormuş.

kuzucuğum daha çok erken, ilerleyen zamanlarda bebek büyüdükçe büyük ihtimalle yukarı çıkıyormuş. ki inşallah da çıkacak. google amcaya hiç bakma sen. ben hamileliğimin başından beri bakmıyorum, eşim kızıyor :) bize de demişti dr aşağı tutundu diye. ben korkumdan internette falan araştırmadım. iyi düşünelim iyi olsun inşallah. sen zaten normal hamilelik gibi dikkat et, ağır kaldırma, yorulma. bana burdaki doktorum en başında aşağı tutundu demişti. 6. haftada bir prof. gitmiştim, ona sordum, o öyle birşey yok dedi. belki sana da diğer gittiğin doktor normal diyecektir. internette hep felaket senaryoları var yaa

kızlar ne olacak benim durumum ya çok korkuyorum acaba gebeliğim sağlıklı değil mi doktor biraz ümitsiz konuştu pazartesi yine gidicem inşallah değerlerim katlanır aranızda başlarda değeri böyle düzensiz olup sonra düzelen var mı ? 44 saatte %70 artma var 110 dan 188 e çıktı inşallah pazartesi güzel haberler alırım lütfen dua edin bebeğimi kaybetmek istemiyorum (

cnm ben 67,7 le ogrendim sonra hic tkrr sormadim doktroum da sormadi, 6.haftaya kadar bunu dusunmeyeceksin 6. haftanda bebis kendini ic gebelik mi dis gebelik mi gosterecek. 188 kimyasal gebelik degil sonucta tutunmayi 6.haftada kalp atisiyla gorebilirsin. tabi soylemesi kolay ben de cok endiselenmistim. progeston hapini ben ilk 2bucuk ay kullandim ki benim en ufak bir lekem olmadi doktorum her ihtimale karsi verdi ve bebege zarari yok. vajinal alirsan bulanti yapmaz dedi okadar. ben doktorumu cok seviyorumcunku bana sadece iyi ya da kotu haberleri veriyor detaylara girip kafami bulandirmiyor. nolur stres olma cnm 188 cok gzl bir deger. duat et hayirlisini dile

haklısın canım biraz da doktorun işgüzarlığı oldu sanırım, tekrar tekrar ölçüm yaptırdı belki belli bi süre sonra gel direk keseye bakalım deseydi bende senin gibi artış durumunu bilmeyecektim böyle streste olmayacaktım neyse Allah hakkımızda hayırlısını versin bebişlerimizi esirgesin zaten doktorumu değiştiriyorum pazartesi başka bi doktora gidicem...

nyılmaz ne yaptın merak ettim? inşallah sağlıklı gebeliktir.
ben de deliayten'e katılıyorum bu dr konusunda.
ben 6. haftama kadar doktora gitmedim biliyor musunuz :) evde test yaptım pozitif çıktı, ertesi gün açık kahve lekem başladı, kana gittim 37 çıktı değerim. doktorumu aradım, şu an hiçbir şey yapamayız, bekle 48 saat sonra tekrarla testini dedi. ben lekem var progesteron verin dedim, o da kalp atışını duyana kadar vermiyorum dedi. 2 gün sonra yaptığımda 80 olmuştu ve 3 gün içinde de lekem kesildi. ben çok rahattım ama, içim de çok huzurluydu, bebeğimle konuşuyordum tutun annene diyordum, sen de rahat ol :)doktor telefonda kafandan hesapla, değer 2000i geçince gel görelim keseyi dedi. ben gittiğimde kalp atışını duymuştuk. rahat ol ve dinlen iyice. dr kafanı bulandırmış, şu an zaten kimsenin elinden birşey gelmez, sadece dua edelim inşallah sonuç güzel olur.

canım öncelikle iyi dileklerin için teşekkür ederim ve iyi bayramlar dilerim... benim hiç lekelenmem olmadı sadece bazen sarı bazen açık renk su gibi akıntım var zaten progesteronum 25 e yükseldi ancak betam 2 ye katlamıyor pazartesi şuana kadar %70 civarı artıyordu pazartesi 540 olmuştu sonra eşimin memleketinde sarı akıntı artınca korktum kadın doğumun aciline gittim aradan 2 gün geçmişti orada usg yapıldı 4.3 mm kese dediler sonra tekrar beta bakalım dediler orada 660 çıkınca doktor 2 gün için çok küçük bi artış gördüğümüz kan pıhtısı da olabilir belki dış gebelikte olabilir dediler oysa 540 lık ölçümü yapan doktor normal görünüyo ayın 25 inde gel kalp atışını duyalım demişti şimdi hangisine inanıcam bilemiyorum bi taraftan keşke yine ölçtürmeseydim diyorum bi taraftan bi sorun varsa önceden öğrenmek daha iyidir diyorum yani allak bullak oldum ağla ağla şebeğe döndüm bayram zaten zehir oldu kasık ağrım yok lekelenmem yok ama hala dış gebelik tehlikesi olabilir diyolar aklım almıyor farklı laboratuvarlar olmasından kaynaklanan bi hata olabilir mi dedim doktora o da olabilir dedi neyse yani şu an bebeğim sağlıklı mı bilmiyorum cumartesi kendi doktorumdan randevu aldım gidicem bakalım o ne diyecek

İnş bebeğin seninle olacak sakın dr lara bakma sen rahat ol bende bir hafta erken adet oldum canım kanamam farklıydı dün çok şüphelendim hemen bir gebelik testi yaptım ve ikinci çizgi çıktı şansıma hastanenin hormon cihazı bozulmuş yağmurdan dün çok yağdıda bugün yine faklı bir marka test aldım ondada çizgiyi gördüm biliyorum düşük yaptım galiba:(((

inşallah canım bayramım zehir oldu zaten apar topar geri geldik yarın yine randevu var habire de ultrasona giriyorum bebek sağlıklıysa zararı olacak diye daha da bi korkuyorum sana gelince adetin normalden az yada çokmuydu eğer azsa yerleşme kanaması da olabilir eğer çoksa benim temmuzdaki olayım gibi olmuştur bende farklı testlerde pozitif görüp bi gün sonra acayip ağrılı yoğun kanama görmüştüm eğer şüphelerin varsa bhcg yaptır valla sitelerde öyle şeyler okuyoruz ki bende neye inanacağıma şaşıyorum şakır şakır kanamam oldu diyen kadın düşük yaptım sandım meğer bebeğim turp gibiymiş diyo yani bu gebelik herkeste farklı seyrediyo hepimiz için hayırlısı ...

Evet canım gittik hemen acile fakat dediğim gibi cihaz bozuk kanamaya gelince 2 gün sürdü diyebilirim(( şimdiki testimde pozitif ama nedense umudum yok hayırlısı diyorum pazartesi bende dr gidicem yapacak bişey yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…