Herkes hamile kalacak arkadaş :))))

cnm çikolata yiyince açıo muymuş anlamadım yoksa çikolata mı aşeriyosun ay ben tatlı yemiorum hiç ye ekşiyi doğur ayşeyi mi olucam nedir?

Doktor vermedi sekerim sadece progestan 200 mg hap verdi.simdilik gunde 2 tane atiyorum.Tiptan hoca arastirdimona gidecegim bende cumartesi.annemler kiziyor biraz bekle pinpiriklenme diyorlarama dayanamadim randevu aldim

cnm ne durumdasın takip edemedim seni. bana da doktorum ilk muayenede progestan verdi 3ay isterim bunu dedi tehlike olmamasına rağmen verdi yani. hiç bebişi etkilemez rahat ol dedi. sen de rahat ol. benim de sancılar kesilmio korkuyorum bazen karnıma kramp girio çok korkuyorum ben çekeyim sancıyı dert değil de salağın biri (çok afedersin) düşük belirtisi bunlar dedi suratıma pat die canımı sıktı

cnm çikolata yiyince açıo muymuş anlamadım yoksa çikolata mı aşeriyosun ay ben tatlı yemiorum hiç ye ekşiyi doğur ayşeyi mi olucam nedir?

Canım bende tatlıya aşermedim hiç. Ne zaman ultrasona girsem bebek hep yatıyodu kıpırdamıyodu hatta doktor karnımı filan sallıyodu tık yok. Sonra bi arkadasım söyledi ultrasondan önce tatlı yiyince bebek hareketleniyo diye hatta diğer topiktede yazmıştı hamişler bende yedim çikolataya son ultrasonda hareketliydi maşallah :)) sonunda öğrendik cinsiyetini . tavsiye ederim ultrasona girmeden 10-15 dk önce tatlı ye. Tabi şekerin yoksa bende o problem var dikkatli yiyorum

Aman canım çok sevindim :) utangaç kızımızdan sonra bir de utangaç oğlumuz geliyor demek :) ben 16 ve 17. haftalarda kıpırdanma ve hafif acı ile hissediyordum canım, yaklaşık 10 gündür hissedemiyorum ve korkuyorum. Gerçi geçen cuma ultrasona girdim bebeğim çok şükür iyiydi, ama benim bebeğim biraz hareketsiz galiba utrasonda da genellikle çok az hareket ediyor. Bende aşırı alınganlık ve hassasiyet var. Söylenenlere alınıyorum normalden kat kat fazla. Bir de her gün en az bir kere ağlıyorum, hiçbir şey bulamazsam bir filmde veya reklamda ağlıyorum. Tuhaf bir psikolojideyim ben de :) Fazla insanla görüşmek istemiyorum genellikle iş yerinde odamdan çıkmıyorum iş sonrası da evdeyim. Bebeciklerimiz sağ salim büyüsünler doğsunlar inşallah, başka birşey istemiyorum.

canımm ben sürekli dondurma meyve falan yiyorum ama ayşeyi doğurucam. sen hiç bakma öyle şeylereee :))))
ultrasondan önce çukulata yiyince bebeişler hareketleniyormuş, cinsiyet öğrenmek için çikolata yiyip gidin diyorlar. ama ben de yiyip yiyip gitmiştim yine terbiyeli bebişim kukusunu kapatmıştı. 2 tane kadın doktora göstermedi, erkek doktora gösterdi :)))

Son düzenleme:
cnm benim de hamilelik sonrası iltihap gördü okadr çok su içtim ki anlatamam. çok şükür düzeldi. bir de şu soğan ve incir kürünü yap nolursun.

canım ben bebek işini bi süre ertelemeyi düşünüyorum şu iltahap problemini halletmem lazım ayrıca bu iltahaptan mı yoksa kullandığım ilaçlardan mı bilmem son 1 aydır cildimde bozuldu anlayacağın demoralize oldum kendimi psikolojik olarak da hazır hissetmemeye başladım pazar günü eşimin yanındayım onunla da konuşucam önce kendimle barışmam kendimi mutlu ve hazır hissetmem lazım bu psikolojiyle olsa da pek sağlıklı olacağını sanmıyorum zaten testlerimde yumurtladığımı gösteriyor eşimde yoktu ilişki falan da olmadı bu ayıda geçirdik bakalım eşim de tamam derse bi 5-6 ay ertelerim belki

olur inşallah canım ya zaten bi sen bi ben kaldık heralde... (((

canım sen doktora gittin mi bak bende iltahap çıktı doktor bu tek başına bi sebep değil dedi ama bazı doktorların iltahabında döllenmeye engel olduğunu söylediğini duydum yani bi süre deneyip olmayınca muhakkak altında yatan bi neden oluyo

Ayyy canım resmen beni anlatmışsın aynen bu moddayım, gözyaşlarım fışkırıyo resmen:))) müthiş alınganım , onumu demek istedin bunumu demek istedin diyerek geçiyo günüm. Herşeyi kafama takıyorum obsesif oldum resmen. Yalnız değilmişim demekki. Eşimde diyo hormonlardan diye ama bilmiyorum. Hayırlısıyla sağ salim alsaydık kucaklarımıza inşallah. Bu arada haftasonu ebebek mağazasına gittim sadece baktım öyle. Herşey var gerçekten, ayaklı bi küvet beğendim. Park yataklara baktım. Bide bebek arabası araba koltuğuna baktım arabaları pek beğenemedim. Hiç duymadığım markalar vardı aslında tam olarak hangi özellikleri aradığımı bilmediğim için beğenemedim galiba:)) hayırlısıyla inşallah 7. Ayıma geliyim almaya başlıycam inşallah

Aynen aynen :)) sanki herkes laf dokunduruyormus gibi geliyor. Bir tek evde rahat ediyorum. İsten iyice sogudum zaten, nasil gidecegim bunca ay diye kara kara dusunuyorum. Canim ben de baktim markalardan birtek chiccoyu biliyordum. Sonra gorduklerimi nette arastirdim, dayanamadim gittim graco marka anakucagi-araba koltugu-bebek arabasi setini ve park yatagi aldim. Mobilya yatak almayacagim ben, ilk 3 sene bununla idare ederim diye dusunuyorum. Mama sandalyesi falan doguma yakin alicam artik. Aslinda iyi de oldu doguma kadar azar azar oderim. Bir de kibrista cok cesit yok canim, ben eylul basi ankaraya gidecegim ordan ilk 6 aylik giyim ihtiyacini ve nevresim takimi gibi seyleri almayi planliyorum. Ben cok sabirsizim :) kuvetin ayakli olmasi cok iyi oluyormus, belin agrimiyormus. Ben internette mothercare'dan kuvet icine bebek icin ergonomik destek begendim. Bebegi onun icine koyuyorsun ellerin de bos kaliyor daha rahat yikiyorsun. Bir de sterilize makinesi, sut sagma makinesi, bebek telsizi gibi seyleri dogumdan sonra almayi dusunuyorum. Emzirip emziremeyecegim belli degil cunku. Bebek telsizleri de radyasyon yayiyormus vazgectim.

Graco marksasını duymadım bakıcam şimdi netten. Bide küvet icine bebek icin ergonomik destek dedğin şeyi hiç duymadım nasıl bişeyki bezdenmi plastiktenmi . İnternette varsa bakıcam onada şimdi. Bende işten çok soğudum sürekli hesap yapıyorum ne zaman çıkarım diye. Bide doğum sonrası işe dönmek zor olucak bilmiyorum şimdiden düşünüpte içimide karartmak istemiyorum. O günleri gelirsem inşallah artık psikolojime bakıcam. Bu bebek telsizini alıcam ben mecbur evim biraz büyük duyamam gibi geliyo. Bide bugün bi arkadasım söyledi odanın nemini ayarlayan buhar makinası yada nem makinesi gibi bişi varmış onu al mutlaka yoksa bebeğin burnu çok tıkanıyo filan dedi onada bakıcam inşallah

sürekli gidiyorum neredeyse her ay... ama bişeyim yok tüm testleri yaptırdım. eşiminde yapıldı benim bi rahim filmi kaldı o da pahalı biraz 200 lira istiyorlar yaptıramıyorum yapıyorlarsa devlete gidip yaptırayım diyorum.

ne kadar zamandır düşünüyorsunuz tatlım bebeği ne zamandır korunmuyorsunuz yani

cnm son durumun nedir?

canım herşey normal gidiyo şuan ağrım sızım hiç bir şikayetim yok kontrolüm 30 temmuzda bekliyorum şimdiik.. inşallah herşey güzel olur sağlıklı hayırlı bir çocuğum olur.. bu arada dün gece rüya gördüm doğum yapıyodum ve kızım olduğumu gördüm. sonra evimde kucağımda kızımla ilgileniyodum çok güzel bir histi inşallah gerçek olur.. burdaki bütün anne adayları bebeklerini o güzel evlatlarını kucağına alır işallah..

Aman degistir canim o doktoru cekilmez o 9 ay boyunca

cnm benim de hamilelik sonrası iltihap gördü okadr çok su içtim ki anlatamam. çok şükür düzeldi. bir de şu soğan ve incir kürünü yap nolursun.

canimiltihap bendede cikti.idrar kulturuistedi doktor.ilac verecek sanirim.ilac kullanan var mi iltihapicin.?Birde ben mide bulantisi icinde almaya basladim.cunkuzorlaninca kanamam artti.kusmayinca azaldi kanamamsukur

Kızlar bu kasık ağrıları idrar yolu enfeksiyonundan olabilir. Ben 8 haftalıkken ağrıları laf arasında söyledim doktora test yaptı ve iltihap var dedi. Ben çok dikkat ederim dışarda wc ye gitmiyorum deyince ondan olmuş zaten asla idrarını bekletmiyceksin dedi. Bi toz verdi tek seferlik onu sulandırıp içtim ve hergün 3 lt su içiceksin dedi 1 hafta sonra geçmişti. Tek çare su demişti bana. Bu arada deliayten kasık ağrıları doktorun normal diyorsa normaldir. Çünkü şuan rahim hızla büyüyor bebekten ziyade rahimin hızla büyümesi devam ediyor ben heran regli olcakmışım gibi ağrım olurdu korkmayın önce Allaha sınra iyi bi doktorunuz varsa ona güvenin

Üzme kendini canım hayırlısıyla bebeğinde olacak inş cildinin kötü olmasına gelince stres yapmışsındır. Benim yüzümde bir tanecik sivilce yoktu taki adet düzenim bozulana kadar şimdi bir iyi bir kötü oluyor. Bende memlekete gittim orda bi doktora daha göründüm bi kaç kere yumurtalıklarıma baktı düzensizliğimi sordum bir çok sebebten dolayı olur dedi kilodan bile oluyormuş yani demek istediğim şu ki nasipte ne zaman varsa o zaman gelip çatacak arkadaşım stres yapma seninde bebişin olacak yeter ki kendini iyi hisset.

Aminn inşallah ben de salı günü kalp atışını duyucam nasipse. Ben rüyamda hiç tek bir cinsiyet göremedim bi kız görüorum bir erkek ikiz olsa keşke :)

cnm evet doğru söylüyorsun. kanama vs. yok ama sancı var. iltihap da su içe içe bitirdim temiz çıktı son idrar tahlili şükür. doktorumdan memnunum şimdilik pimpirikli bir kadın değil rahatlatıyor detay bilgi vermiyor ihtiyacım olan kadar örn; yok yolk kesesinin çapı şu bu vs. detaya girmiyor ben de eve gelip kafayı yercesine araştırmaktan kurtuluyorum :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…