Herey canm skyor

dayanilmazoldu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2008
96
0
31
17 yaşındayım bu sene öss sınavına giricem ailem kazanmamı çok istiyor bende istiyorum ama korkuyorum ailem kesin kazanır gözüyle bakıyor bense kazanama ihtimalini göz önünde bulunduruyorum kazanamazsam ailem çok üzülür ama ben üzülmelerini istemem bu benim canımı çok sıkıyor daha aylar var önümde sanki sınavı kazanamazsam çıkmaza girecekmişim gibi geliyor burda benim durumumda olan bir sürü kişi vardır eminim ama görmüş geçirmiş ablalar da var tavsiyelerini yardımlarınızı bekliyorum tek sıkıntım bu da değil herşey üstüme üstüme geliyor sınavdan sonrası gözümde bir yoğunluk karışık ifade ediyor ve beni korkutuyor:bbo:

canım benim neden bu kadar negatif düşünüyosun..olumlu ddüşün lütfen..inşallah seneye kazanacaksın..bak hem bu gece kadir gecesi bol bol dua et emi..

bu kadar sıkıntıya sokupta kendini negatif düşünmeye hazırlarsan eğer işin içinden zaten çıkamazsın canım...benimde başımdan geçti ama hep kazanıcam dedim ve hiçbir ek destek olmadan çok iyi derecede kazandım ...iyi düşün iyi olsun hele ki bu gece çok dua et ve çok dua al hep...annen baban elbette ki senin iyiliğini istiyorlar sen üzülürsen onlarda üzülür sen umudunu yititrisen onlarda yitirir her zaman çok güçlü ol ve ben yapabilirim yapıcam de..ben 7 yaşına girecek olan kızıma hep bunu öğrettim ve seninde öyle olsun canım..hiçbirşeyden korkup yılma yapabileceğine inan çünkü yapabilirsin canım!

canım benim ya seni oyle iyi anlıyorumki yasadıgın herseyı bende yasadım bızım gıbı mılyonlarca ınsan yasadı.malesef boyle lanet bı sıstemımız var en guzel yıllarımzda bızı ınanılmaz bı strese sokuyo.sana tavsıyem elınden gelenı yap calıs kazanamassam gıbı bı dusuncen olmasın rahat ol en ıyısını yapmaya calıs gerısını akısına bırak.kazancagına ınan bol bol dua et bı sene guzelım sadece bı sene bol bol calıs sonrasında gezmeye eglenmeye coook ama cok vaktın olcak.ama kendıne stres yapma lutfen cunku unıversıteye gıdınce ben bunun ıcın mı bu kadar calıstım cabaladım dıceksın.oyle ınsanlar cıkcakkı karsına bunlarla aynı yerlere gelebılmek ıcın mı boyle yıprandım dıceksın.o yuzden yıpratma kendını nolur bos yere strese grme cunku gercekten oss dedıgın sey aptal bı kıtapcıktan ıbaret.ve asla gercegı yansıtmıyo.hersey sende bıter.ıstersen dunyann en ii unıversitesinde oku sen kendını doldurmadıgın gelıstrmedıgın surece okudugun okul aldıgın dereceler bırer hıc..nereye gıdersen gıt kendını gelıstrmeye calısmalısın.hep daha iyisini iste hep en iyisini hedefle ki surekli kendine biseyler kat sengözlerimebaksanabenim bol sanslar tatlım :1hug:

saol nilüfer abla gerçekten beni çok rahatlattın oturdum düşündüm öss benim sonum değil ben elimden geleni yaparım başarmak için başaramazsamda hayat devam ediyor bir sınavı kazanamzsam başka sınavda başarılı olurum memurluk sınavlarna girerim yada tekrar öss ye girerim bunu stres yapmamam gerekiyo hırslı olmam ve kendime güvenmem gerekiyo

evet tatlım aynen oyle kendıne guven basaramıcagın hıcbısey yok ınan bana.ayrıca sen bılınclısın sorumluluklarının farkındasın.bu yasta herkes senın gıbı dusunmuyo.aılen senı ne kadar guzel yetstrmıs ve ne kadar hayrlı bı evlat olmussun onlar ıcın.bu sorumluluklarının bılıncınde oldugun ıcın de asla basarısz olmassın hayatta.tabıkı tokezlemelerın olcaktır.hepımızın oluyo.ama sen ıcındekı gucle hepsının ustesınden gelırsın guzelım kendıne guven calısmana bak gerısı kendılıgınden gelcek ınsallah :1hug:

cnm valla bende öss yi kazanamassam hayatımın sonu diye düşünüyodum...çok üzüldüm 3.yılımda kazandımmm bana o 3 yıl ölüm gibi geldii..nefes almayı bile kendime layik görmüüyodum..ama boşuna bkdr sıkıntı etmişimm..bende kendine güven cnm çalışıpta kazanamayan yok üniversiteyi emin ol..

bende aynı şekilde bir zamanlar öss yi gözümde öle büyütmüştüm ki hayatı kendime dar etmiştim. benim ailemde baskı yapıyordu kazanmam için son şansın diyorlardı. sürekli bi panik halindeydim ama uğraşlarım sonuç verdi kazandım ve üniversite kazanıp kazanmamak hayatın sonu değilmiş. önemli olan insanın kendini yetiştirmesi canım sıkıntı etme sakin ol artık.

arkadaşların da dediği gibi bende aynen çok stres yapmıştım aynen 17 yaşımda sınava girdim ve kazandım ama neler neler çektim bir Allah bir ben bilirim..ama stres yapmamak en iyisi..stres yapmayan arkadaşlarım benden daha başarılı oldular..tabi stres yapılır illaki ama herşeyin dozu var,aşırıya kaçmamak lazım..benim saçlarım falan dökülmüştü Allahtan toparladı sonra..odadan çıkmıyordum kimseyle biyere gitmiyordum hayatımı zindan etmiştim...üniversiteye gidince bunların cookk coook gereksiz oldugunu anladım.kasmaya gerek yok,sen çalış gerisi zaten gelir,rahat ol,sıkma kendini,hiçbirşey canından değerli değildir bu dünyada...başarılar canım

öss yi gözünde bu kadar büyütme o ilk aşama korkma emin ol korkunu yendikten sonra ve kazandıktan sonra bu sıkıntından pişman olacaksın

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…