Kekler - Pastalar Her yiyen tarifini ister tahinli kekim.(resimli)

B

berylla

Ziyaretçi
yumurtalar ve şeker çırpılır daha sonra yağ ,yoğurt,vanilya ,kabatmatozu,limon kabuğu rendesi eklenirhepsi mixerle çırpılır.

180dereceye ayarlanır kek pişirme sürenizi kendi fırınınıza göre belirleyip fırına verilir AFİYET OLSUN

3 yumurta,1,5 su bardağı toz şeker,1 limon kabuğu rendesi,3 yemek kaşığı yoğurt,1 çay bardağının yarısı kadar sıvıyağ,1adet vanilya ve kabartmatozu,aldığı kadar un,6-7 kaşık tahin

bütün karışımı hazırladıktan sonra kek kalıbı yağlanır ben düz borcama döküyorum(kare)karışım dökülür üzerine 6-7 kaşık tahin dökülür sonra çatalla şekil verilir(çatalı aşağı yukarı çizgi çizer gibi şekil verdirilir)http://img25.imageshack.us/img25/5716/tahinlikektarifi1.jpg

ellerinize sağlık umarım tadı da çok güzeldir

eline saglik guzelim,ya tahin yerine pekmez katsak nasi olur acaba,,tahini dun bitirdim,ama pekmezim var daha,,olurmuki:uhm:

eline saglik guzelim,ya tahin yerine pekmez katsak nasi olur acaba,,tahini dun bitirdim,ama pekmezim var daha,,olurmuki:uhm:

zannetmiyorum canım tahin ve pekmez birbirinden çok farklı tatlar sonuçta.

zannetmiyorum canım tahin ve pekmez birbirinden çok farklı tatlar sonuçta.

tamam canim cok tesekkur ederim,cok sacma bi soruydu ama,nebiliyim merak ettim icte,,bu tarifinide biran once deniycem,a.s.

pekmezli denemedim canım tahinli yap bak çok güzell oluyooorr:CüvCüv:

Ellerine saglik canim a.s.
Bu arada baslik cok seker olmus kaydirigubbakcemile3

Çok pratik ve farklı görünüyo canım. Kesin denicem...

bir yemek sitesınde görmüştüm bunu resımden tanıdım.sana ait degıll CADIARZU

bir yemek sitesınde görmüştüm bunu resımden tanıdım.sana ait degıll CADIARZU

canım resim bana ait diye birşey söylemedimTARİF benim görüntü hakkında bilginiz olsun istedimsengözlerimebaksanab

Ben denedim bu keki, gerçekten çok başarılı :)

Aldığı kadar un ölçüsü bazıları için yetersiz olabiliyor, ben 3,5 büyük çay bardağı kadar un koydum, yalnız yoğurdu da bir kaşık fazla koyup, hiç sütsüz kek yapmadığım için de az biraz da süt ilave ettim.

Ama gerçekten de çok lezzetli oldu, teşekkürler güsell :)

X