Her yerim kıl. Çıldıracağım

dertliogrencibayadertli

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2017
67
15
Başlıktan da okuduğunuz gibi gerçekten her yerim kıl. Beyaz tenliyim ve siyah tüylerim çıkıyor. Alnımda çok belirgin kıllar var ve gözenek gözenek oldu kıllar yüzünden, bildiğiniz sakallarım var evet yumuşak tüyler ama simsiyah. Göğüslerimde de göbeğimde de sırtımda da ensemde de her yerimde var öyle tek tük değil anlayacağınız benim vücudun bitki örtüsü kıl tüy. Artık normalde tüy çıkan yerleri saymıyorum bile onları da ağdayla almaya korkuyorum zaten canım çok acıyor cildim hassas her alındığında (hiç jiletle almasam dahi) derimi soyuyor kızarıyor ve kanıyor artık bu acıya dayanamadığım için de jilete geçtim o da ayrı uğraş zaten pürüzsüz yapmıyor. Epilasyon demeyin çünkü gidecek durumum yok ayrıca bütün vücudumdaki kılları epilasyonla nasıl aldıracağım milimetre kareye 10 kıl düşüyor Gece gece yine bu konuyu düşünüyorum. Neden kalıcı bir çözüm çıkmadı yıl 2017 oldu insanlar Mars'ta koloni kurma çalışmalarına başlayacak bizim derdimiz hala istenmeyen tüyler

Hormon tahlili yaptırdınız mı hiç?

Bende de tam olarak böyle. İlaç tedavisi gördüm hormonlarım normale döndü ama tüylerde bi değişiklik olmadı. Lazer çözüm olucaksa gitmeyi düşünüyorum ama ona da para yetişmez. Zor iş valla psikolojiyi yerle bir ediyor.

Gerçekten özgüveni de yok ediyor. İlginç olan şeyse kaşlarım çok seyrek vücudum o kadar tüylüyken. Saçlarım çok dökülüyor kirpiklerim kısa. Yani hormonlar vücuduma o kadar işlerken kaşıma kirpiğime niye işlemiyor anlamış değilim

Yüzün hariç her yerine lazer yaptır, hatta hiç yaptırmakla uğraşma, şu philipsin rowentanın ev tipi lazerleri var ya onlardan al, güzellik salonlarına ödeyeceğin fiyatın 3'te biri. Çok işe yarıyor. Hele ki beyaz tenliysen, ki öylesin belirmissin. Kalanları da iğneli epilasyonla aldır kesin çözüm :)

Hormonlarınıza baktırın. Eğer ilaç tedavisi gerekirse ilaçlar yeniden kıl çıkmasını yavaşlatır, engeller ama çıkanlara bir şey yapamaz. Dermatolog kontrolünde lazer ya da iğneli epilasyona gidin bence.

massiveattack siz hormonlarınızın normale dönmesi için hangi tedaviyi uyguladınız ? Sonuç nasıl oldu ?

Testesteron fazlalığı belirtisine benziyor. Vücut kıllanırken saç dökülür geç olmadan kadın doğum ya da endokrine gidin.

Yapmayın yaaa. Hemen görüneceğim şu an adet dönemindeyim bitince gitmek daha doğru olur sanırım. O da düzensiz şu an zaten. Çok teşekkürler yardımlarınız için
Adetleriniz de duzensizmis adetiniz bitince gidin kadin doguma. Ama onlar da adetken tahlil de isteyecekler sizden. Gecmis olsun.

Diane35 kullandım ben 7 ay kadar. Daha sonra kontrole gittim tekrar kan verdim değerlerimin düzeldiği söylendi. Bu dediklerim 2 sene önce falandı. Daha sonra tüylerde bi değişiklik olmadı pek -ya da olduysa da beni tatmin etmedi bilemiyorum- Sonra başka bi sebeple kan vermem gerekmişti 2 ay kadar önce. Orda da tekrar hormonlarımın normal olduğu söylendi. Ama tüyler olduğu yerde duruyo tabi.

Aynı durumu ben de yaşıyorum erkek gibi kızım resmen yanaklarımda ve alnımdaki tüylerden aşırı rahatsızım. Kollarımdaki tüyler de sıkıntı çıkarıyor bu ilkokuldan beri böyleydi erkeklerden beterdim. Tüy sarartıcı son çarem çünkü ağda acıtıyor ve tahriş ediyor. Hala bir çözüm yok mu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…