Her siğil hpv midir

Carla1356

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2022
502
229
Kızlar hamilelik sürecimin sonlarında genital bölgemde siğil çıktı. Her siğil hpv midir doktora gideceğim ama doktor lohusaliginin bitmesini bekle öyle gel dedi

Size ben dahil herkes aynı şeyi söylüyor ama demek ki cevapları dikkate almıyorsunuz, o zaman neden soruyorsunuz? Evet her siğil hpv’dir. Bize inanmıyorsanız doktora sorun
Eşim kendine çok güveniyor bu konuda o yüzden kafam karışık hatta dünden razı Hastaneye gitmek için

Eşin o zaman sana iftira atıyor farkında değil misin? Nerde ne halt yediyse kapmış işte bir güzel size de taşımış
Hayır hiç bir şekilde bana iftira atmıyor. Hiç beni sorgulamiyor bile o sadece anlamadığım neden ikimizde de aynı anda çıktı diyor. Belkide başka bir hastalıktan dolayıdır diyor. Eşim bebeğimizin üzerine yemin etti ben cuma günü gidecem diyo ısrarla eğer böyle bir şey yaşamış olsa o kadar inatla gidecem der miydi

Evet derdi. Doktora gidince neyi ispat edecek tam olarak? Hpv siğil işte eee ne ispat etmiş olacak? Zaten adama inanmaya meyillisin.
Eşin kendinden emin olduğunu, yapmadığını iddia ediyo, ee o zaman sen yaptın yani bu mudur? 3. Bir seçenek yok ki?

Siğil olması illa eşlerin birbirini aldatıyor anlamına gelmez.netice de eşiniz sizinle evli değilken illa ki birileri ile beraber olmuştur. Ayrıca siğil çıktı die yeni bulaşti diyemeyiz. O kadar illet bir şey ki bugün yaktirip kurtulsanizda belki 6 ay belki 6 yıl sonra da tekrarlayan birşey bu. Yani eşiniz evlilikten önce olmus olabilir yıllar sonra ortaya çıkarak kendini göstermiştir. birde doğum sırasında anneden bebeğe de geçebilir ki bu düşük bir ihtimal. Anneleriniz varsa eğer ki bunu bilmeyebilirlerde dediğim gibi çok sinsi bir şey bu illet bunun için hem yaktirmaniz hem de en önemlisi bağışıklık sisteminizi güçlü tutmaniz gerekir bu süreçte esinizde dahil genital tüy temizliginizi kökten değil temizlemeyin sadece makasla kisaltin ve asla jilet kullanmayın aynı şeyleri eşim ve bende yaşadık

Hpv 2 ay ile 2 yıl arasında belirtileri vermeye başlar. 6 yıl sonra hpv çıkmaz. Hpv vücuda girdilten sonra %70 i ilk sene sonunda, %90 ı 2 yıl içinde atılır zaten. Ya da atılmadıysa siğiller çıkar.
Bu kuluçka süresi de konu sahibinin evlilik dönemine denk geldiği için dikkat et diyoruz.

Ben yaşadıklarımı ve doktorumun bana söylediklerini yazdım.ayrica bağışıklık sistemine dikkat edilmediği sürece vücuttan atılmaz atılmadığı sürece 50 yaşında da olsan yine çıkar Evlilik dönemini dediniz bende zaten eşinin böyle bir şey yapmadığını savunmadim sadece başka ihtimal dahilinde de böyle birşeyin ortaya çıkabileceğini söyledim.

Peki siz öyle yazın öyle bilin :) ama öyle değil.

Eki Görüntüle 3351887

Peki siz öyle yazın öyle bilin :) ama öyle değil.
Bağışıklık sisteminin önemini vurguladım almak istememissiniz ne diyim.d eminim çift doktora gittiğinde ne olduğunu öğrenecektir zaten
HPV vücuttan atıldıktan sonra tekrarlar mı?

HPV virüsü kana karışmadığı için güçlü bir sistemik bağışıklık yanıtı oluşmaz, aşı olunmadıysa her bulaş sonrası tekrar tekrar virüs ile enfekte olunabilir. Buda aşının önemi mutlaka bilmek isteyen olucaktir.d

Size ben dahil herkes aynı şeyi söylüyor ama demek ki cevapları dikkate almıyorsunuz, o zaman neden soruyorsunuz? Evet her siğil hpv’dir. Bize inanmıyorsanız doktora sorun
Peki size son bir şey sorabilir miyim bu virüsün çocuğuma geçme ihtimali nedir eğer öyle bir ihtimal varsa aynı evde yaşayan herkes birbirine bulaştırır öyle değil mi

Peki size son bir şey sorabilir miyim bu virüsün çocuğuma geçme ihtimali nedir eğer öyle bir ihtimal varsa aynı evde yaşayan herkes birbirine bulaştırır öyle değil mi
Bu virüsün çok yüksek oranda (hatta bazıları her zaman diyor) cinsel yolla bulaştığını söyler doktorlar ama konu bebek olduğu için benim geçer geçmez diye bir şey söylemem hiç doğru olmaz. siz temizliğe dikkat edin, eller tırnak araları, ortak havlu kullanmayın, çamaşırları ortak yıkamayın. kendi iç çamaşırlarınızı yüksek sıcaklıkta yıkayıp ütüleyin. ama dediğiniz gibi öyle elden tuvaletten kolay geçseydi dünyada hpv pandemisi olurdu herhalde.

Bunlara dikkat etmeye başladım bugünden itibaren her şeyimizi ayirdim bebekle. Büyük ihtimalle eşimin benden önce yaşadığı bir ilişkiden kaynaklı siz atlatabildiniz mi bu hastalığı Allah hepimize şifa versin ne illet bir hastalikmis keşke önce bilinçlendirilseydik aşı vursaydik

Yok ben de eylül ayında öğrendim atlatmaya çalışıyorum, inşallah en kısa zamanda atlatırız hepimiz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…