Her şeye geç kalmışlık hissi

oylesinebir

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2024
10
4
25
Merhaba. 25 yaşındayım. Belki güleceksiniz saçma gelecek 25 yaş daha gençliğin başı diyeceksiniz belki benim gibi hissedenler çıkacak bilmiyorum ama buraya içimi dökme ihtiyacı hissettim. 25 yaşındayım. Ne bir işim var ne de bir ilişkim. Arkadaşlarım arasında neredeyse bir ben ya işsiz ya eşsiz olunca üzülmüyorum değil. Durduk yere sorun yaratıyorum kendimde. Neden sevilmiyorum diyorum. Neden istediğim işe giremiyorum diyorum, neden başarılı olamıyorum diyorum. Şu sıralar yaz mevsimi, düğünler nişanlar da arttıkça daha çok aşk kısmına takar oldum. Nasıl bulacağız bu aşkı? Benden yaşça büyüklerden de tavsiye almayı çok isterim aslında. Yoluna girer mi hayat bir yerden sonra? Ya da yenilir mi bu yalnızlık korkusu? Ben evlenmek de istemiyorum aslında belli bi yaştan önce ama insanı yalnızlık korkusu sarmıyo da değil işte.

Hayata erken başlayınca da, çabuk olgulaşmışlık yaşlanmışlık hissi artıyor. Fazla takılmamak lazım bu hislere diye düşünüyorum. Yaşamımızdaki her anın farklı güzellikleri veya şükredecek yanları vardır siz de onlara odaklanın

Öncelik eş değil aş olmalı bence. İlk işinizi ve düzeninizi kurun. İşiniz olmazsa nasıl ilişkiniz olacak ki? Doğru düzgün etkinlik yapamazsınız,tatile gidemezsiniz 2 kahve içseniz 300,400 tl tutuyor. Hayat çok pahalı. İşiniz olsun para kazanın gerisi gelir

25 yaş gerçekten henüz yolun başı. Hiçbir şeye geç falan kalmadınız, öncelikle bunu bilin. Saydığınız şeylerin belirli bir zamanı ya da sıralaması yok, herkesin hayat akışı farklıdır. Bu gencecik yaşınızda kafanızı böyle şeylere takarak zamanınızı boşa harcamayın sonra çok üzülürsünüz. Akışına bırakın, hepsi size en doğru zaman da size gelecektir.

Bu yaşlarda bende böyleydim. Demekki insan bu yaşlarda kendini başkaları ile kıyaslıyor sürekli.
Unutma ki kıyaslamak insana hep mutsuzluk getirir. İşin de olsa ilişkin de olsa, o zaman da başka şeyleri kıyaslama başlayacaksın. Yani bunun sonu yok.
Bunun böyle bir dönem olduğunu kabullenmek en güzeli belki de. 25 yaşında olan birçok insan böyle şeylere kafayı takıyordur emin ol. Yani sen ilk ve tek değilsin.
Üzülmek yerine iyi bir işin olması için kendini geliştirmekle uğraşabilirsin. Kendimi geliştirdikçe çevren de gelişecek ve hayalindeki ilişkiyi bulabilirsin.
Yani kaderin tamamen çabana bağlı…

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…