Her sey burda...yumurtlama,hamılekalma yontemı,gebelık,dogum...

merhaba...evet canim hamilelik olmasi icin rahim eski duzeninde olmali,rahimdeki ufacik 1 deyisim bile hamileligi engelleye bilir,,,folik asiti hamile olana kadar diyil,hamile kaldiktan sonra bile bebegin 3.ayina kadar kullanmalisin,,,burda biz 1 cocugu olana asla spiral takmayiz,cunki,sonra hamile kalmayi geciktiriyor,zaten rahme zarari var...keske nekadar cocouk istiyorsan okadarini yaptiktan sonra spiral taktirsaydin,,,1 yumurtan guzel calisiyorsa diyeri olmasa bile hamile kala bilirsin,ama rahimdeki kalinlasma icin tedavi olman gerekiyor...

teşekkürler evet canım inş ben de haber verebilmeyi çok isterdim ama hissetmiyorum 3 günüm var mutlaka haberdar ederim.

Rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin, bilgilendirmelerin güzeldi, mesleğin bu yönde mi acaba
çok teşekkür ederiz şimdiden...

doktorum bana antibiotik verdi kulan gel dedi bitirdikten sonra gittim rahimle ilgili birsey söylemedi vajinal ultrasonla yumurtam oluşuyormu oluşmuyormu ona baktı adetimin 11. günü gitigimde bir yumurtan oluşmus hatta çatlamak üzere gün asırı ilişki önerdi bir yumurta oluşmuşssa digeri olusmaz dedi sol yumurta çatlamak üzere sagda daha oluşmamış dedi yumurtalar oluşunca herikisede birmi olgunlasıyor anlamadım kadınlar ayda bir yumurtlamazmı yani bir yumurtam oluşmuş digeri oluşsaydı ikikezmi yumurtlamış olacaktım valla ben birsey anlamadım

doktorum iyimi değilmi hiç bilmiyorum ilk defa gittim devlet hastanesinde bir kadın doğum uzmanı
vajinal usgyle baktı yanılıcağını sanmıyorum polikistik over dedi zaten

Minure benim yumurtlamam ne zaman oluyor acaba yirmi günde bir adet oluyorum beş bazen altıgün sürüyor yani 26 gün pekı hangi günü yumurtlama oluyor acaba? bende bu ay korunmadım ama adet oldum maalesef,ama suan hastayım antibiyotık kullanıyorum haziranda bebek yok yanı koruncaz:)) ben hap ıle korunuyordum hap hamıle kalmayı gecıktırrı mı ?

doğum tarihim 26.01.1978 adet tarihim 30 mayıs. haziran ve temmuz için bakabilir misin cinsiyete

Merhaba mınure canım bişey sormak istiyorum
bilgin vardır belki; bhcg değerinin kaç olması gerekiyor
idrar testinde çıkması için canım şimdiden teşekkür ederim
:26:​

bisey diyil,mesleyim ultrason doktoru ama jinekoloji ve pisikolojide okudum...

canim her 1 yumurtalikta farkli 1 olcude yumurtalar olur,en buyuyu 1.patlar diyerleri 2-3 patlar 2 gune falan ama diyerleri kucuk ve zayif onemli olan birincisi,daha kucuk yumrtalarsa bazen buyumez ve geriye sorulmaya baslarlar,,,tek yumurtaliklada hamile kalinir...bazen 1tek yumurta bile yeterli,
rahmine bisey soylemediyse demekki,her sey yolunda...
sadece 1 sey varki,daha cok yumurta buyuyup patlamasi hamilelik sanisini dahada artirir...

Merhabalar, bu konuyla ilgili olunca online olan vardır diye soryorum :) 30 unda adet oluyorum ve adetimin ilk gününden saymaya başlayarsak 28. gün korunmasız bir ilişkim oldu , zaten kasıklarımdaki ağrılar şiddetli bir şekilde başlamıştı heran oldu olcak gibi yani, ama ilişkiden sonra ağrılarım durdu ve hala adet olmadım . sizce durum nedir? şimdiden teşekkürler

adetinden gectiyse hamile kalmis ola bilirsin...belki o agrilar hamilelik belirtileridir.test falan yaptinmi...

adetinden gectiyse hamile kalmis ola bilirsin...belki o agrilar hamilelik belirtileridir.test falan yaptinmi...

Hayır zaten dün olmam gerekiyordu daha olmadım ama yumurtlama dönemi geçmiş olmuyormu zaten 28. günden sonrası hala tehlikelimidir?

Hayır zaten dün olmam gerekiyordu daha olmadım ama yumurtlama dönemi geçmiş olmuyormu zaten 28. günden sonrası hala tehlikelimidir?

28 gune kadar korunmasiz olduk yazmistin,o zamana kadar korundunuz bitek 28.gundemi korunmadiniz???eyer oyleyse sunu bilki cok ender hallerde adete 1 gun kalmiskende hamile kalinir...

merhaba topiğiniz hayırlı olsun ben ortalama 7 ay önce dış gebelik yaşadım, 2 doz iğne ile dış gebeliğim sonlanırıldı,doktorum 5 ay beklememi söyledi.bizde geçen ay çalışmalara başladık geçen ay olmadı,bu ay denedik adet tarihim 04/06 ancak geçtiğimiz Pazartesi rahatsızlandım ve doktora gittim durumumu anlattım ilaç yazarken dikkatli olması için o halde kan testi yapalım dedi sonucu aldım 0.100çıktı yani bu ayda yok.benim anlamadığım dış gebeliğimde ne gün hesabı ne ilişki pozisyonu düşündüm doğum kontrol hapı bırakmamın hemen 1.ayında hamile kaldım,şimdi günleri ne kadar doğru internetteki otomatik hesaplayıcılarla hesaplıyorum olmyor,bu kezde acaba iğnelermi bende yan etki bıraktı diye korkuyorum...gerçi bu ay yumurtlama günü hesaplamıcam oluruna bırakıcam.bana yardım edermisiniz ben ne yapıcam şimdi

28 gune kadar korunmasiz olduk yazmistin,o zamana kadar korundunuz bitek 28.gundemi korunmadiniz???eyer oyleyse sunu bilki cok ender hallerde adete 1 gun kalmiskende hamile kalinir...

cvplarınız için teşekkürler, peki hemen olmam gerekiyormuydu düşündüğüm tarihte yoksa ilşkinin bir etkisi oluyor mu sonrasında gecikirmi yani

Pardonda siz nasıl ultrason doktorusunuz dikkat ettimde sabahtan akşama kadar sohbet niteliğinde sürekli nette yazıyorsunuz...

Hımmmm bu arada DEYİL değil DEĞİL :)

Birde bu Avrupada katıldığınız; sizin deyiminizle kurs, tıp deyimiyle kongrenin adı neydi??? Çin takvimi olabilir mi

bisey diyil,mesleyim ultrason doktoru ama jinekoloji ve pisikolojide okudum...

ultrason doktorunu da gördük ya daha ne diyeyim
Radyolog olman gerekmiyormuydu canım (tekbaşına ultrason doktoru diye bişey yoktur, beraberinde MR, tomografide yorumlayabilmen gerekiyor :) ) tıbbi terimleri geçtim Türkçe kelimeleri bile doğru dürüst telaffuz edemeyen bir doktor nasıl olabilir??
bi de burda herşeyden medet uman masum kadınları kandırman hiç hoş değil. evet yardımcı olmaya çalışıyorsun ama yalana dolana hiç gerek yok!
daha PCOS bile diyemeyen bir jinekolog hele hele hiç düşünemiyorum
dur bakalım daha neler görücezz

Masallah konu sahibinin uzmanlik alani baya genis..
Ultrason doktoru (radyolog) genelde ultrason aletinin olcumlerini ve teknik yonlerini okumus ve anlayan bir kisidir..
jinekoloji ve psikoloji okumus olmanizda ayri bir beceri. Siz heralde son 10 -12 senedir universite okuyosunuz (okudugunuz her dal 4er sene olsa)..
Ben TIP okuyorum yurtdisinda yasiyorum ama nedensen benim universite 5 senedir bitmedi ve hala 2-3 sene daha var mezuniyetime..
Ne kadar bildiginiz var bilemem ama lutfen sirf ultrason doktoru oldugunuz icin bu hanimlarin kafasini karistirmayin eger %100 eminseniz yardimci olun..
Ben dusuk yaptigimda gittigim radyolog hic bir sekilde rahim hakkinda yorum yapma yetkisine sahip degildi ona sorular sormama ragmen, en son doktorlar ultrason sonuclarina bakipta rapor yazarlar ve sonucu bildirirler dedi. Eger gercekten uzman/doktor bilginiz varsa yardimci olun lutfen..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…