her kadın büyüdükçe annesine mi benzer sizce

her kadın büyüdükçe annesine mi benzer?

• evet, kesinlikle

• hayır, yok öyle bişey

• kararsızım

Oylama sonuçları oy kullanıldıktan sonra görülebilir.
Ev düzeni, mutfak düzeni, yemek pisirme vs. ögrenmemissiniz annenizden. hadi tamam, bu konularda belki zorlaniyorsunuz ama yikanmamak, ayak kokusu ne?

lütfen kendinize gelin- böyle olmaz
her kadin annesine cekmez- ben cekmemisim mesela. annem asiri temiz, becerikli ari gibi enerji dolu bir kadindi. bende herseyi ögrendim ama fazla uygulamam. manti yapmak bana agir gelir mesela- annem hep iki dakikada yapim derdi.

Hepsini okumadım annenizin kötü diye sandığınız bir çok özeliği bir çok kadında var o zaman herkes çok kötü..bence siz takıntı yapmışsınız bir psikoloğa görünün..düzeltme şimdi hepsini okudum kocan sana pis kokuyorsun diyor ve sen yıkanmıyormusun yuhhh sen kesinlikle tedavi ol bunun annenle değil seninle ilgisi var sen pis bir kadınsın..birinin sana koktuğunu söyleyebilecek hala nasıl gelirsin dostun değilim ama acı konuşurum bir an önce kendine gel

Son düzenleme:
teşekkür ederim olumlu yorumunuz için, burda yazılanlarıokudukça dah da farkında oldum. bundan sonra kiisel hijyenime çok dikkat edicem. üni mezunu biri olarak çok utanç verici bir durum... hiç dostum yok o konuda ne tavsiye edersiniz, normal mi sizce?

ne marka deodorant öneririsinix?

Bence acayip bir tembellik var sizde, salonda çöp olsa üstünden atlayıp geçersiniz.. bahaneniz de hazır; “annem de böyleydi”
aynen öyle yerden kaldırmak yerine üstünden geçebilecek biriyim. yalnız bahanem annem değil, annemle benzediğimizi yeni yeni fark ettim, annemi suçlamak için yazamdım bunlar sdece ben böyle bir ortamda yetiştiğim için duyarsılaştım herhalde demek istedim.

eşimin soğumasında korkuyorum daha bakımlı olmaya karar verdim

yorumlarınız için çok teşekkürler arkadaşlar kendime gelmeme yardımcı oldunuz kişisel hijyen konusunda. dğer konularda da yorum yapar mısını lütfen? birileriyle konuşmaya çok ihtiyacım var bu konuları

Ya biri bana kokuyorsun dese hele bu kocam, sevgilim falansa ben kahrımdan ölürüm ya.. Naparsanız yapmayın kokmayın kızlar yani kötü kokmayın gerçekten çok kötü

Sizi cok iyi anlıyorum bu anneyi elestirmek yada begenmemek degil bende evlendikten sonra anneme benzedigimi farkettim git gide. Bende ona benzemek istemiyorum benimde cocukluktan kalma hatirlamak istemedigim anilarim var. Esime onun babama davrandigi gibi davraniyorum bazen sonra farkina variyorum ve kendime cok kiziyorum. Korkuyorum cocuklarimada onun bize yaptiklarini yapmaktan.

Bu arada annem cok fedakar bizim icin cok sey yapmis ve onu cok seviyorum tabiki bunlar ayri mevzu ama kimse mukemmel degil. Beni cocukken cok baskiyla buyuttu mesela bunun etkilerini bircok alanda yasiyorum diger kardeslerim daha rahat oldu en ufak kardesim daha iyi zaman gectikce bazi seyleri torpulendi ama ben ilk cocuk oldugum icin bazi seylerin acisini cektim. Ve hep huysuz ve mutsuz gibiydi hala da oyle diger kardeslerimde etkileniyo bundan. Onunla konusmak istiyorum ama asla cesaret edemem babamla bazen konusuyoruz aramizda hep sinirli diye ama kimse bunu ona soyleyemiyo.. neyse uzat gider ayni durumdayim farkettigim davranislardan uzak durmaya calisiyorum bende

Bence sen bir yerden başla gerisi gelir yani en azından değişmeye karar verdin , dışarıya çık kurslara git oğlun okuyorsa Veli arkadaşlıkların olabilir çalışıyorsan iş yerindekileri evine davet et komşuya kahveye git bunlar olabilir

Eşiniz de size kayınpederinizin kayınvalidenize baktığı gözle bakıp o şekilde davranacak. O yüzden “ay anneme benzedim, ben de annemin babama yaptığı şeyleri yapıyorum eşime, eyvah ne itici hatun oldum” diye alçaltmayın kendinizi. Hele eşinize bu konudan hiç bahsetmeyin bana kalırsa. “Sen bana ve anneme kurban ol, dön bir bak kendine önce” derken bulabilirsiniz kendinizi. Kısacası annenize benzemeyi bir kabahat gibi sunmayın kendinize ve çevrenize

babam da aşırı sessiz biridir hiç yorum yapmaz annemle ilgili olumsuz sözlere. kardeşimle konuşuruz dertleşiriz sadece, tabi bu yaştan sonra onun değişmesi zor, kendimi değiştirmem şart ama

oplum kğçğk daha evde bakıcı bakıyor, iş arkadaşlarımdan da ok öyle kafama göre birileri, eşimin iş arkadaşlarından iki aileyi çapırdm sammi olmak için onlar da bahane buldular gelmediler, başka da kimsem yok.. yılsa birkaç kez görüştüğümüz az yakın birkaç arkadaşımız var sadece

eşime annemi kötülemem zaten hiç içimde yaşarım hep, babam aşırı sakn biridir. eşim çok dikkatli titiz biridir. o yüzden babam gibi tepki veremez soğur benden böyle giderse

Farkında olmanız çok güzel.inaniyorum ki degisirsinİz

Evet.. sadece annenize değil, anneannenize, anneannenizin annesine.. hepsinden bir şeyler taşırsınız. Çünkü her birini diğeri büyütmüştür. Nesilden nesile geçen acı döngüsü, bilmeden edinilmiş korkular, duygular ve davranışlar.

Senelerce o insanla büyüdünüz ve bunu aşmak o kadar zor ki. Terapi almanız gerekiyor. Ne kadar bilinçli olursanız olun, özellikle sinir anında anneniz çıkar içinizden.

Size çok güzel bir kitap önere bilirim.
Mark Worlynn - Seninle Başlamadı
Kalıtsal Aile Travmalarının Kim Olduğumuza Etkileri ve Sorunların Üstesinden Gelebilmenin Yolları.

Pdf versiyonunu gönde bilirim isterseniz, özelden yazın.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…