Göz Makyajı Her göz şekline eyeliner güzel olur mu?

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

Fulyat16

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2010
123
0
Ben makyaj konusunda pek bilgili değilim de her göz şekline eyeliner güzel olur mu kızlar hani sürsem ben beğensem ama kötü duruyosa sokakta şebek gibi gezmek istemiyorum da :KK17::KK1:

bu sorunun cevabını bende merak ediorumm hiç süremiyorum yakıştıramıyorum gözüm yuvarlak ondan galiba

her göz şekline olur ama her göz şekline aynı şekilde uygulanmaz, mesela yuvarlaksa daha çekik göstermek için kuyruk kısmı daha kalın yapılıyodu sanırım

- Kücük gözlere kalin eyeliner gitmez. Daha bi bastirir ve kücük gösteriri bence.
- Gözler biraz ayriksa, eyeliner tam böyle kirpiklerin basladigi yerden (öff nasil anlatsam...yani buruna yakin yerden baslanir)
- Gözler birbirne yakinsa o zamanda biraz daha ortadan baslanir.

Simdilik aklima gelen bunlar

Ben en iyisi hepsini ayrı ayrı yapıyım hangisi yakışırsa ona devam ederim :KK61:

Her göz şeklinde güzel durmaz. Ben çok eyeliner kullanırım. Gözlerim çok küçük değil ama göz kapaklarım biraz kapalı. Bayık yani :KK70: Çok kalın sürdüğümde gözlerim dahada kapalı duruyor. İnce sürünce gayet hoş. Tabi güzel sürebilmekte önemli.

Son düzenleme:
Her göz şeklinde güzel durmaz. Ben çok eyeliner kullanırım. Gözlerim çok küçük değil ama göz kapaklarım biraz kapalı. Bayık yani :KK70: Çok kalın sürdüğümde gözlerim dahada kapalı duruyor. İnce sürünce gayet hoş. Tabi güzel sürebilmekte önemli.

Evet onu sürmek ayrı bi dert zaten sağ tarafa düzgün sürsen sola süremiyosun falan :KK70:

Evet onu sürmek ayrı bi dert zaten sağ tarafa düzgün sürsen sola süremiyosun falan :KK70:

Dipliner kullanailirsin onları sürmesi daha kolay oluyor. Ben dipliner kullanıyorum gayette memnunum. Yada kalem şeklinde olanlarda var onlarda hoş ama aynı etkiyi yaratmıyor. :KK61:

Dipliner kullanailirsin onları sürmesi daha kolay oluyor. Ben dipliner kullanıyorum gayette memnunum. Yada kalem şeklinde olanlarda var onlarda hoş ama aynı etkiyi yaratmıyor. :KK61:

Dediğin şeyin ucu keçeli kalem gibi mi oluyo böyle gırc gırc duruyo hani :KK70:

Dediğin şeyin ucu keçeli kalem gibi mi hani gırc gırc duruyo :KK70: :KK70:

sonuçta herkes eyeliner süremiyor eyeliner sürmek zor iş bence göz kaleminin ucunu hafif inceltip güzelce sürersen eyelinerden farkı kalmaz :KK70: hem istediğin gibi silebilirsinde

bence her göze gider ama sürme seklini bilmek lazim bide eger aliskin degilseniz herkes size bakiyor gibi gelir ama alisinca eminimki bidaha birakmassiniz :))

ben anladım ki eyeliner gözde dehe güzel duruyor bende karar verdim gittim inci uçlu eyeliner aldım siriyorum güzelce olmayan yerleri ıslak mendille sürüyorum nefis oluyor :KK53::KK37:

her göze eyeliner olur evet ama göz şekli çok önemli iri gözlerde daha yumuşak geçişler yapılmalı küçük gözlerde iç tarafa kesinlikle kalem çekilmeden sadece üste eyeliner çekilirse güzel duruyo ben eyeliner yerine yıllardır gözkalemimimi kullanırım ne akar bulaşır gece silerim ancak elim alışık bide eyeliner de kullanırım ama kalem daha sert emin olarak dayanabiliyosun sürerken

Ben bir kere yaptım onda da kalem kullandım eyeliner yerine. Ama nasıl yapsam daha güzel sizce? Benim gözlerim iri ve yuvarlağımsı biraz. Ela rengi de. Nasıl sürmeliyim?

Bence eylıner sana çok yakışır.kuyruğunu uzaırsan gözlerin daha çekik görünür rımelle de tamamlarsan müthiş olur

X