her gece calpol :((((((

firildakmerdane

Nirvana
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2008
151
6
arkadaşlar 2 haftadır oğlum beni uyutmuyor..gece 5-6 kez uyanıyor..su veriyorum emziriyorum 1 saat sonra tekrar kalkıyor..çıldırmak üzereyim..gündüzde hiç rahat yok..doktora götürdüm diş çıkarıyor dedi..calgel verdi ama nafile banamısın demiyor..bende her geceyatmadan önce1 tatlı kaşığı calpol veriyorum..inanın mışıl mışıl sabaha kadar uyuyor..mızmızlıkta yapmıyor..acaba hatamı yapıyorum..zararı olurmu bu ilacın..nedersiniz bacılarım..bana akıl verin ?benneyaptımki:sm_confused::uhm:

bence alışkanlık yapmış onu artık verme derim iki gün aşırı huysuzlanır snra unutur düzelir.nereye kadar vercen onu bagımlılık yapar neticede ilaç elbette zararı olur.

benim arkadaşımın kızı da diş çıkarırken calpol le sakinleşiyodu ,ama bence de bağımlılık yapabilir ,sen yinede olabildiğince uzak tut ilaçlardan ,calgel sürmeye devam et ,böyle böyle geçecek..

ayy ben ateşlendiğinde bile ilaç vermek istemiyorum alışmasın diye zorunda kalmadıkça vermem
ama sen maşalah biraz abarmışsın canım yaa bence verme kesinlikle onada yazık bir şekilde alışacaktır
anlıyorum seni çok zor bir dönem olacak ama geçecek illa ki ben vermemen taraftarıyım

nasıl yani kafamçokkarıştı
ufacık bebeğe her gece ilaç verilir mi canım ya , bizim 7 dişimiz çıktı sadece bi kere fitil koydum ki ben çalışıyorum her sabah 6.30 da kalkıp işe gitmek zorundayım , kaç gece uykusuz gittim yine de her akşam çocuğa ilaç vermek aklıma gelmemişti doğrusu..ilginç bi durum

ilacı çook zorda kalmadıkça beb hiç vermiyorum..

burda sanki biraz rahatınıza gelmiş gibi geldi bana..

oğlumun sünnetinde bile ben sadece 2 kere calpol verdim..

allah ihtiyaç bırakmasın tabi ama bu sizi ilerde dahada zorlar..

bende ilaca yüklenilmesini anlayamıyorum..
bizimde 6 dişimiz çıktı evet biraz rahat çıkardı ama çok hastalandıgında bıle ben kolay kolay ılac verdım kı bugune kadar calpol hıc vermedım sadece 2-3 defa fıtıl vermısımdır o da asısından sonra falan. bence hemen kes calpol vermeyı farklı bır yontem bul sakınlesmesı ıcın. iyi geceler çayı ver başka bişeyler türet.

her gece ılac vermek bana pek dogru gelmıyor
sakınlesmesını ıstıyorsan rezene cayı falan yap ama ılac verme bıraz sık dısını
benımkı de huysuzlanıyor ozellıkle gecelerı
hıc dısı cıkmadı henuz sancıları var
cumartesı bır de sunnet oldu ama toplasam 3 kez vermısımdır calpolu

benim kızımda şuan diş çıkarıyor ve baya zorlanıyor yavrum ama ilaç vermek hiç aklıma gelmedi sadece bikere jel sürdüm rahatlasın diye onu bile bikez sürdüm sulu dişliği soğutup veriyorum oda rahatlatıyor dene istersen cnm ama her gece ilaç vermek doğru değil bana göre ben kendimde çok dayanamayacak kadar hasta olmadıkça ilaç içmem kızımada hemen ilaç vermek istemem...

diş etlerine jel sürmekte pek iyi değilmiş
anestezik özellikli olduğu için bebeklerin boğaz kısmını da uyuşturup yutma refleksini yavaşlatıyormuş ve bu yüzden bir şey yerken yutma problemi ya da allah korusun boğulma durumu yaratabilirmiş

sıcaktan falan uyuyamıyodur belki yaa her gece de dişten olmaz bence o.sen onu yatmadan önce yıka bence üstünüde fazla örtme çok giydirme yatmadan biraz önce de gece maması al yedir bi dene bakalım.Çok zordur bilirim ben inan doğduğundan beri böyleyim her gece 3-4 kere kalkmak sürekli mızırdandığı zaman bakmak normal oldu zaten de sağa sola çevir su ver emzik ver olmadı altını değiştir olmadı al ayakta salla ve tabi mama yap ver bunlar bana göre normal geliyo artık yani yattımı sabahı bırak 3 saat kesintisiz uyumadım şimdiye kadar ama napiim böyle ateşi olmasın hasta olmasın buna şükürr diyoruz.

Aynen bizde öyleyiz 7 aydır gece en az 3 defa bazende saat başı kalkıyor. ve dişle alakası yok canım.çünkü bizde daha diş belirtisi yok sadece kaşınıyor ama daha 1-2 aya ancak gelir sanırsam. çünkü diş etinde bi kabarma yok.onun için sen zorunlu kalmadıkça ilaç verme canım...normal süreçler bunlar...bende deliksiz ne zaman uyayacağız diye soruyom..ama yeterki hasta olmasınlarda..ben hep kendime hastane kapılarında uykusuz kalacağıma kendi evimde uykusuz kalayım diyorum...bol uykulu günler dileğiyle....

Ne kadar doğrudur bilmiyorum ama şöyle bir haber buldum nette.. bi oku canım..

Bebek ilaçlarında yasak olan katkılı maddeler bulundu

41 bebek ilacında gıda ürünlerinde bile kullanılması yasak olan katkı maddelerinin bulunması ıngiltere'yi karıştırdı

11.03.2007

ıngiltere Sağlık Bakanlığı'na bağlı Gıda Komisyonu tarafından çoğu Türkiye'de de satılan 41 bebek ilacında kullanılması yasak katkı maddeleri bulundu. Uzmanlar, renklendirici, tatlandırıcı ve raf ömrünü uzatıcı olarak kullanılan bu maddelerin yetişkin bir insana göre bünyeleri oldukça zayıf olan bebeklerde ishal, alerji hatta astım gibi ciddi hastalıklara neden olabileceğini belirtti. ıngiltere'de büyük yankı bulan araştırmaya ülkenin en saygın gazetelerinden The Times, manşetten yer verdi. Bir diğer en çok satan gazete Daily Telegraph da haberi manşetine taşıdı. Gıda Komisyonu'nun "Food Magazine (Gıda Dergisi)" dergisinde yayınlanan araştırmada 42 çocuk ilacının inceleyen uzmanlar, aralarında Türkiye'de satılan Calpol Paracetamol, Benadryl, Sudafed Çocuk Şurubu, Nurofen, Disprol, Cuprofen, bebekler için diş çıkarma jeli Anbesol gibi ilaçların da bulunduğu ilaçlarda 3 yaşından küçük bebekler için hazırlanan gıdalarda bile kullanılması yasak olan yapay renklendirici, yapay tatlandırıcı ve koruyucuların kullanıldığı ortaya çıktı. 41 ilacın 31'inde E 210'dan E219'a kadar E kodlu asitler bulundu. ılaç şirketlerine çocuk ilaçlarında bu ürünleri kesinlikle kullanmamaları , renk ve tatlandırıcıları doğal bitkilerden elde etmeleri yolunda çağrı yapıldı.

Kaynak: Vatan Gazetesi

arkadaşlar 2 haftadır oğlum beni uyutmuyor..gece 5-6 kez uyanıyor..su veriyorum emziriyorum 1 saat sonra tekrar kalkıyor..çıldırmak üzereyim..gündüzde hiç rahat yok..doktora götürdüm diş çıkarıyor dedi..calgel verdi ama nafile banamısın demiyor..bende her geceyatmadan önce1 tatlı kaşığı calpol veriyorum..inanın mışıl mışıl sabaha kadar uyuyor..mızmızlıkta yapmıyor..acaba hatamı yapıyorum..zararı olurmu bu ilacın..nedersiniz bacılarım..bana akıl verin ?benneyaptımki:sm_confused::uhm:

hergece verilmesi sakıncalı alışkanlık yapar sonra hasta olunca fayda etmez..
zor durumda kalmadıkça vermeyin..

benım oglumda hala gecede 5-6 defa uyanır kımı zaman dısınden kımı zaman keyfınden.
calpole gelıncede ben sunnet oldugunda bıle 2 tane fıtıl verdım ılaca karsıyım. baska yontemler dene bence annesı yazık ılaca alısmasın

dent.... (dentenox ) gibi bir gel varmış çok işe yarıyormuş calgelden daha iyiymiş onu denesen nasıl olur canım. Ne dersiniz kızlar???? benim komşum kulanıyormuş dün söyledi calgel işe yaramamış bundan çok memnunum hemen etkilymiş. Oğlu 1 yaşında çok iyi bir doktora gidiyor . Pof. muş yinede sen bilirsin:... herkeze iyi akşamlar

parasetamol var calpolde.en zararsız ateş düşürücü.ama bu gibi durumlarda kullandığınızda direnç gelişir ve ileride da güçlü ilaçlar kullanma gerekir.basit hastalıklarında bile.bu zincir uzar gider öyle...

vermeyin bence..

ben ilaç verince kendimi çok kötü hissediyorm.böbrekleri nasıl atacak bu ilacı diye.kendimde sevmem ilaç içmeyi.benim kızım geçen hafta hastaydı dr calpol verdi 4 saatte bir veriyorduk ama hiç uyku etkisi yapmadı şaşırdım benim kız uyku konusunda inatcı ilaç bile uyutamıyorn

dent.... (dentenox ) gibi bir gel varmış çok işe yarıyormuş calgelden daha iyiymiş onu denesen nasıl olur canım. Ne dersiniz kızlar???? benim komşum kulanıyormuş dün söyledi calgel işe yaramamış bundan çok memnunum hemen etkilymiş. Oğlu 1 yaşında çok iyi bir doktora gidiyor . Pof. muş yinede sen bilirsin:... herkeze iyi akşamlar

doktorumuz bize dentinox verdi onu kullanıyorum , calgeli ilk defa burda duydum.
jeli sürer sürmez rahatlıyo batu , tadını da çok seviyo

X