Her ay yumurtlama da değişiklikler olur mu?

QueenM77

Üye
Kayıtlı Üye
15 Mart 2022
135
46
26
Benim adetlerim 25-26 günde bir oluyor ve 7 gün sürüyor. Geçen ay yumurtlama dönemimde baya şeffaf akıntım olmuştu adetimin 10.cu gününde başlamıştı akıntı, yumurta çatlayana kadar devam etmişti. Fakat bu ay adetimin 11. günündeyim ama hiç bir şekilde akıntı yok. Acaba yumurtlamıyor muyum? Neden böyle olabilir?

Benim adetlerim 25-26 günde bir oluyor ve 7 gün sürüyor. Geçen ay yumurtlama dönemimde baya şeffaf akıntım olmuştu adetimin 10.cu gününde başlamıştı akıntı, yumurta çatlayana kadar devam etmişti. Fakat bu ay adetimin 11. günündeyim ama hiç bir şekilde akıntı yok. Acaba yumurtlamıyor muyum? Neden böyle olabilir?
Kanamanın ilk gününden itibaren mi sayıyorsunuz döngünüzü
Yoksa 25 gün kanamasız + 7 gün kanama mı

İki adet arası. Diyelim ki bugün adet oldum. Bugünden itibaren başlıyorum saymaya diğer adet gününün başlangıcına kadar. Her 25 veya 26 günde bir adet oluyorum umarım açıklayıcı olmuştur.
Kanamanın ilk gününden itibaren mi sayıyorsunuz döngünüzü
Yoksa 25 gün kanamasız + 7 gün kanama mı

İlla akıntı olucak diye birşey yok ki benim akıntısız yumurtladığım çok olmuştur ve bazen yumurtlama da yaşamıyoruz belki o aydan birine denk gelmişsindir

İki adet arası. Diyelim ki bugün adet oldum. Bugünden itibaren başlıyorum saymaya diğer adet gününün başlangıcına kadar. Her 25 veya 26 günde bir adet oluyorum umarım açıklayıcı olmuştur.
Evet anladım🌸 26 günü geçmiyorsa 26-14=12.gün gibi yumurtlama olması lazım
Bu 12 olur 13 olur veya 10 olur
Döngüler bazen 2-3 gün de oynayabilir. Yumurtlama da 2-3 gün ileri geri kayabilir.
Akıntı bende bazen oluyordu bazen olmuyordu. O çok belirleyici olmaz. Ama doktorum da her ay yumurtlama olmayabilir yılda 1-2 kez düzensizlik olur demişti.
Siz de bence akıntı yerine ovülasyon testi kullanın derim🌸

X