Her ay ara kanama

Farklı bir kadın doğum doktoruna gidin. Ara kanama da adet dışı kanama sonuçta. Ve doktorlar bu konuda nettir. Adet döngüsü dışı kanama bir nevi iç kanama sayılıyor. Eğer gene bir sıkıntı olursa başka bir uzman bölüm ile görüşün. Dahiliye olabilir.

Aynen kızım küçük bırakacak kimsem yok o yüzden erteliyorum aslında ama ilk fırsatta gidicem inşallah. Bi tanıdık da kansızlık da yapar dedi ama bilmiyorum gidemiyorum fırsat bulup

Aynen kızım küçük bırakacak kimsem yok o yüzden erteliyorum aslında ama ilk fırsatta gidicem inşallah. Bi tanıdık da kansızlık da yapar dedi ama bilmiyorum gidemiyorum fırsat bulup
Yani doktor değilim ama damarsal birşey de olabilir . İdrar yolu ile ilgili birşey de olabilir. Gerçi alttan muayne yapmıştır herhalde

Yani doktor değilim ama damarsal birşey de olabilir . İdrar yolu ile ilgili birşey de olabilir. Gerçi alttan muayne yapmıştır herhalde
Ultrasonla baktı ve hormon testi yaptı sadece. Özel olmayınca alttan muayene yapmıyor çoğu.

Merhaba bende 3 aydır kanıyorum. Bazen şiddetli bazen leke gibi. Kanamalar olunca önce adet olabilir diye düşünmüştüm. Ben yeni doğum yaptığım için adet olmuyorum. Neyse sizin gibi doktora gittim. İçerde beyaz şeyler gördü rahim duvarında. Önce ilaçla sökülür dedi ilaç verdi 3 hafta sonunda kanama şiddetli oldu. Başka doktora gittim o da kürtaj yapıp içeriyi temizledi ve biyopsi yapıldı. Sonuca göre basit atipisiz endometrial hiperplazi yani rahim kalınlaşması çıktı. Fakat kanamaların hiç önü kesilmedi. Hormonlu spiral de takıldı buna rağmen yine kanama olunca doktoru bir kez daha değiştirdim. Velhasıl kelam yeni gidiyor olduğum doktor histeroskopi şart dedi. Perşembe günü histeroskopi yapılacak. İçerde beyazlıklar yine tekrarlamış ne olduğu histeroskopi ile çıkacak. Kanama diyip geçmemek lazım iyice baktırmak lazım.

Çok geçmiş olsun. Haklısınız ilk fırsatta başka doktora gidicem inşallah

Ayni durumu yasamistim. Gittigim iki doktor biyopsi yapilmali dedi. Diger ikisi yumurtlama kanamasi bu normal dediler. Normal diyen son doktorum cocuk dusunmuyorsan 1 yil dogum kontrol hapi kullan buyuk ihtimalle duzelecektir dedi. Hatta bende burada konu acmistim. Ve 1 yil sonunda cok sukur duzelmisti.

Çok geçmiş olsun size de. Doğum kontrol hapı mı düzenledi ama bana yan etki yaptı 1 ay kullandım sadece

Benim de rahim kalınlaşması problemim var. Doğum yapalı 5 ay olmasına rağmen 3 aydır kanama yaşıyorum. Lohusa kanaması bittikten 3 hafta sonra tekrar kanamalar başladı. 2 kez operasyon oldum. Biyopside basit atipisiz hiperplazi çıktı. Ama hormon ilacını vermediler. 3 gün önce histeroskopi geçirdim. Rahimden parça alındı tekrar biyopsiye gitti. Rahim kalınlığım 6mm civarındaydı ama doktor bu kalınlık normal değil 1-2 mm olması gerek demişti. Size yasmin hapı mı verilmişti?

Markasini hatirlamiyorum saglik ocaginin verdigini almistim ucretsiz

Kızlar merhaba,
gebelik düşündüğüm için bugün medipole kadın doğum bölümüne gittim. adetim pazar günü bitmesi gerekirsen 2 oldu hala kanamam oluyor çok yok ama oluyor sonuçta. Doktor baktı rahim duvarın kalın rahım ağzında ufak bir yara var dedi. ama yumurtalıkların sayısı falan çok iyi durumda dedi. Bi 6 ay gebeliği planlayalım eğer gebelik oluşmazsa anestezi yapılıp kamera ile bakılacak rahmine dedi. korkmalı mıyım bilmiyorum doktor aslında iyi konuşta ama ben biraz terevelliyim araştırdım falan rahim duvarı kalınsa çocuk olmaz zaten falan yazılmış hep boşuna 6 ay bekleme falan denildi

1 ay doğum kontrol hapı kullandım ve geçti. Kendi kendime teşhis koymak istemem ama bence rahmimde sorun vardi. Adetlerde incelemiyor, yenilenemiyordu. O sebeple kaniyordu.

Adet kanamasini görür görmez hapa başladım. 6 7 gün sürüyor adetim. Son güne kadar sürekli pıhtı geldi.

Eskiden 3. Gün 1 kez gelirdi, baska gelmezdi. Hap kullandigim ay bastan sona pıhtı geldi. Bu ay hap kullanmadim. Ara kanamam bitti.

Hap dogru kullanildigi zaman hormonlari bozmaz bu arada. Bu da yanlis bilinen bir sey. Doktorlarin bile hormonlari bozar demesi cok tuhaf. Bu haplar yalnizca doğum kontrol icin kullanilmiyormuş. Pek çok hastalığın tedavisinde kullaniliyormuş.

Umarım birilerine yardimci olabilmişimdir.

Mrblar ben 25 yaşındayım 8 aydir evliyim 20 gündür kanamam vardı muane oldum rahim duvarım kalınlaşmış primolut diye ilac yazdı iki kutu birden ben kullanmak istemiyorum kullananlar var mi ya

Merhaba ben 20 gündür kanamam durmayınca dr gitti. Ve rahim kalınlaşmış dedi primolut diye bir ilac yazdı bunu ust üste kullan asla kesme dedi ya bu ilacı kullanmak istemiyorum yan etkileri var mis bu rahim kalınlaşması nasıl geçer kanamam durmak bilmiyor

Rahim kalınlaşması sorununuz devam ediyor mu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…