hepatit aşısı olan varmı?

sgumus

Guru
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2009
1.196
2
41
arkadaşlar gebelik öncei kontrollere gittim doktorum kan testleri yaptırmamı söyledi testlerim temiz çıktı. eşin ve sen hepatitt aşısı yaptırın dedi. daha önce hepatit aşısı olan varmı?

Ben yaptırmadım ama gebelik esnasında uygulanmıyor. Bunu yazmamın nedeni bu aşı 3 dozdan oluşuyor ve toplam 7 ayda alınıyor bu üç doz. Özetle bunu yaptıracaksan en az 7-8 ay sonra hamile kalmayı düşünebilirsin.

Son düzenleme:

ama benim doktorum hamile kalabilirsin hamileyken yapılabiliyor dedi aklım karıştı şimdi:uhm:

:.. Gebelikte (Hamilelikte) Hepatit A,B (Sarılık) e-gebelik.net..:

Ayrıca yabancı kaynaklara da baktım (bir iki tıp makalesi dahil), hem Hepatit A hem de B için, eğer anne çok büyük risk altındaysa yapılabilir, ama sonuçları hakkında yeteri kadar fazla çalışma yoktur diyor. Yani bu ara hepatit kapma riskin çok yüksek değilse, yaptırmamak daha mantıklı olabilir diyorlar özetle.

gebelik öncesinde hapatit b aşısı uygulanmaya başlamışsa tekrar dozu uygulanabilir diyo valla kafam karıştı kontrole gidicem 2 hafta sonra zaten o zamana kadarda korunucaz iyice bir sorayım doktora yanlış bişey yapmayalım bide benneyaptımki peki kızamıkcık aşısı oldun mu ?

Hayır, sadece 20. haftadan sonra tetanoz olacağım. O da şart değil aslında, daha çok dağda kırda doğum yapma ihtimalleri olanlar için.

Hayır, sadece 20. haftadan sonra tetanoz olacağım. O da şart değil aslında, daha çok dağda kırda doğum yapma ihtimalleri olanlar için.

bebişin 20 haftalık herhalde allah sağlıkla dünyaya getirmeni nasip etsin. hangi doktora gidiyorsun?

bebişin 20 haftalık herhalde allah sağlıkla dünyaya getirmeni nasip etsin. hangi doktora gidiyorsun?

Amin. Çok doktora gidiyorum, down ihtimaliyle ilgili problemlerimiz var da. Haziran annelerinde yazdım hep.

Amin. Çok doktora gidiyorum, down ihtimaliyle ilgili problemlerimiz var da. Haziran annelerinde yazdım hep.

burda bi arkadaşın doğum hikayesini okumuştum bebeğinde down riski varmış o kadar alıştırmış ki kendini bebeği doğduğunda bakamamış bile ama sağlıklı doğmuş a.s umarın senin içinde sadece bir olasılık olarak kalır ve sağlıkla dünyaya gelir.

İnşallah, Allah hepimizin hakkında en hayırlısını versin. Teşekkür ederim iyi dileklerin için.

Bende çocuklukta sarılık geçirmiştim doktorum bu önemli, ilerleyen zamanlarda hatırlat bana dedi.

Bende çocuklukta sarılık geçirmiştim doktorum bu önemli, ilerleyen zamanlarda hatırlat bana dedi.

ben önceden geçirmedim ama bilmiyorum dün akşam tahlil sonuçları için aradığında söyledi doktorum 2 hafta sonra gittiğimde iyice sorucam bakalım. sende bebiş varmı ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…