Selülit Hep birlikte şeker, tuz, yağı keselim, yaza selülitsiz girelim

Selülit; nedenleri ve çözümleri Selülit nedir ? Selülitten kurtulmanın yolları nelerdir ? Selülit nasıl geçer ? Selülit kesin doğal çözümleri, Selülit egzersizleri

Pufpuf

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2008
88
1
Arkadaşlar artık hepimizin bildiği gibi, aşırı şeker tuz ve hayvansal yağ içeren gıdalar selülitleri tetikliyor.
Kremler, güzellik salonlarında geçirdiğimiz seanslar ne kadar işe yararsa yarasın beslenmemizi düzenlemeden bu illetten kurtalamayacağız.

Ben bugünden itibaren, beyaz ya da esmer şeker ve şekerli yiyeceklere bir süre veda ediyorum (kendi içinde şeker barındıran gıdalar hariç tabi,. Tuzu sadece yemeklerin içinde olduğu kadarla sınılandırıyorum ve margarin, tereyağ ya da diğer katı yağlara ve onları içeren yiyeceklere son veriyorum.

Bir yandan da selülit kremlerimi kullanmaya devam edeceğim.
Selülitten muzdarip arkdaşları benle birlikte karar almaya davet ediyorum:)

Heveslendirmek için de aşağıya şeker tuz ve yağın selülite etkisini kopyalıyorum:)

Şeker: Fazla şeker vücutta yağ olarak depolanır Özellikle paket yiyeceklere dikkat Bisküvi, kekler, şekerlemeler, çikolata, dondurmayı minimuma indirin Vücuda toz şeker girdikçe insülin salgısı artıyor bu da yağ depolamasını artırıyor, selülit oluşumu da hızlanıyor

Tuz: Fazladan yediğimiz tuzun çoğu cildimizden ve böbreklerimizden atılıyor Ancak bir kısmı vücutta tutulup kalıyor Vücutta su tutup bizi şişirmeye başlıyor ve dolaşımı aksatıyor Ekmekte, peynirde, zeytinde, konserve ve paket yiyeceklerde tatlı da olsalar bisküvi ve keklerde tuz var

Doymuş yağ içeren yiyecekler: Süt , peynir ve yoğurdun yağsız veya az yağlı olanlarını tüketmeye çalışın Yağsız eti tercih edin Sosis, sucuk, salam gibi yiyecekleri minimuma indirin

Son düzenleme:
Haklısın canım sana katılıyorm.Selülit için nasıl bir krem kullanıyorsun?yararını gördüğün bi şey var mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…