hep ben özür diliyorum,ne yapicam???

cucu-pete

Sana Emanetiz Rabbim...
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2007
8.441
27
kizlar dünden beri tuttum tuttum kendimi en sonunda sizinle paylasmaya karar verdim...farkli bakis acisi her zaman iyidir...
kizlar esimin burnunun havada olmasindan,hep kendini hakli bulmasindan,hep özür beklemesinden artik biktimmmmmmm...
beyfendinin ne mail trafigi ne telefon trafigi bitiyor,tamam buna bisey demiyorum ama benimleyken yapmasin ya!!
yaklasik 2 haftadan beri beraber biseyler yapamadik ve dediki canim hadi aksama gezelim,alisveris yapalim.neyse ciktik keyifli keyifli beyfendinin gezecegi yerler bitti sira benimkilere gelince sanki inadina yapiliyo gibi arka arkaya telefonlar susmadi.isle alakali degil,öyle sohbet...kaynanam,kaynim,arkadasi,bi baska arkadasi ve en sonundada görümcem..inanin her disari cikmamizda burnumdan geliyor.ve bunu daha önce bircok kez söyledim.askim lütfen beraberken tamam önemli bi telefondur acarsin ama kisa kes!onca insan esiyle berabeken tlfonunu bile kapatiyor,benim senden istedigim eve geldigimde görüselim de bisey de kapat,evdede ne yaparsan yap...
dün 1 dedim 2 dedim yok!!sagolsunlar hepsininde cenesi düsük..en son görümcemin aramasinda patladim,esimle konusurken esime bi bakis attim elimi aninda sert bi hareketle birakti,herkes bana bakti.ya kizin en kisa görüsmesi yemin ederim yarim saat...
sonrada tartisma basladi tabii...aksam anlattim tekrar,beyfendi özür bekliyormus...orda beni rezil eden o,50 kere ikazima karsi takrarlayan o,konusmayan o,özür dilemesi gereken ben...:kızgın:
bu adamin burnunu artik yere indirme zamani geldi,ne yapicam fikri olan varmi???

Aynı şekilde karşılık ver hayatım. Hep özür özür sen alıştırmışın. Hiç de aldırmazmış gibi görün. Canım bu adamlar hemencecik iyi şeylere nası alışıyolar bir bilsen biraz aldırmamayı dene. Tepkiye tepki

fazla yüz verme canım ne bu hem suçlu hem güçlü...hiç umursama bu sefer özür sırası onda....eee herşeyin bir ilki vardır dimi...

bence artık kendinden sürekli taviz vermekten vazgeç,
özür dilemesi gereken o ise bekle o dilesin,
veya aldırmıyormuşsun gibi davran,

bir alışveriş merkezine veya gezmeye gittiğinizde eşin sürekli tel ile görüşüyorsa sende onunla ilgilenme,
başka bir şeylerle ilgilen ve ben suraya bakacam, burada bir şey var ilgimi çekti gibi,
onu orada bırak git, seni kaybetsin orada,
sonra nereye kayboldun derse sana söylemiştim sen neredeydin gibi bir şylerle geçiştir,

bizimkine bir kez böyle yaptım anonsla birbirimizi bulduk,
o günden sonra dışarıda tel. kısa tutmaya çalışıyor,

haklisiniz ama inatmi inat kime cektiyse...sabah bi torba dolusu laf söyledi gitti,bende icimden gelen herseyi mesajla söyledim.
haklisiniz valla cok pohpohladim sanirim aman kirilmasin aman üzülmesin...benim halimi anlayan yok ama

bence bukadar üste cikmasina izin verme,benim esimde haksizken hakli görürdü hep kendini her kavgada üste cikmaya calisir bende pes eder icime atardim.icime ata ata sinir hastasi oldum.simdi aninda icimdekileri söylüyorum.otur konus yeter artik de,valla biraz korkutcaksin gözünü nasil olsa beni birakamaz bensiz yapamaz düsüncesine girmesine müsade etmeyeceksin yoksa tepene cikarda cikar.ben senin ailenle görüsmene birsey demiyorum ama seni özlüyorum seninle daha fazla vakit gecirmek istiyorum o yüzden tepki gösteriyorum bir dedim iki dedim takmiyorsun beni bana deger vermedini düsünüyorum bu beni cok üzüyor hicmi önemi yok senin icin de, belki böyle konusursan anlar seni.

ah be bitanem ne güzel söylüyorsunda neler dedim neler...bu saydiklarinin hepsini inan her konusmada tartismada söyledim...duvar olsa anlardi...artik onunla ne disari cikicam nede karisicam...özürde dilemeyi düsünmüyorum..ya düsünebilir musunuz sabahtan beri evde isciler calisiyor,hastayim üstelik bir kere bile aramadi onca adamin icinde ne yaptin diye...bu kadar olur pes yani...istedigi zaman 2-3 saat isten cikabiliyor ama tabii cok sevgili aile ve arkadaslari icin...:kızgın:

Slm,
biz seninle napacagiz böyle. Ayni dert bendede var, yani benim nisanlimda öyle hakli olsun veya olmasin hep geriye cekilir ilk adimi benden bekler.Sessiz kalir ve bunun beni rahatsiz ettigini bilir. Ben isterim ki, hakli olan kim olursa olsun, konusarak halledelim her iki tarafta özür dilesin ama olmuyor iste.
Senin esin aynisini ona yapsan ne der aceba yani onun disari cikmak istedigi zaman senin telefonlar susmasa. Eminim bunda rahatsiz olacaktir iste erkek milleti hic adil olmaz

Aynı huy benimkindede vardı. Bir şey olur, kendisi suçlu olur ama bir laf sayarki seni yerin dibine sokar ve sen suçluymuşsun gibi birde vicdan azabı çektirirdi. Ama artık bu kuzunun gözü açıldı. Baktım olmuyor. Bende ona karşılık verdim yada dinlemeden yanından ayrıldım. Bir kaç günde ne aradım ne sordum hiç yüz vermedim. Bu seferde kendisi kedi yavrusu gibi peşimde dolandı. Bundan sonra benim taktiğimde bu oldu. Ben suçlu haksız bile olsam hiç ses çıkartmıyorum. Onu hiç tınlamıyorum. Bu seferde kendisi tıpış tıpış geliyorkaydirigubbakcemilekaydirigubbakcemilekaydirigubbakcemile

kizlar dünden beri tuttum tuttum kendimi en sonunda sizinle paylasmaya karar verdim...farkli bakis acisi her zaman iyidir...
kizlar esimin burnunun havada olmasindan,hep kendini hakli bulmasindan,hep özür beklemesinden artik biktimmmmmmm...
beyfendinin ne mail trafigi ne telefon trafigi bitiyor,tamam buna bisey demiyorum ama benimleyken yapmasin ya!!
yaklasik 2 haftadan beri beraber biseyler yapamadik ve dediki canim hadi aksama gezelim,alisveris yapalim.neyse ciktik keyifli keyifli beyfendinin gezecegi yerler bitti sira benimkilere gelince sanki inadina yapiliyo gibi arka arkaya telefonlar susmadi.isle alakali degil,öyle sohbet...kaynanam,kaynim,arkadasi,bi baska arkadasi ve en sonundada görümcem..inanin her disari cikmamizda burnumdan geliyor.ve bunu daha önce bircok kez söyledim.askim lütfen beraberken tamam önemli bi telefondur acarsin ama kisa kes!onca insan esiyle berabeken tlfonunu bile kapatiyor,benim senden istedigim eve geldigimde görüselim de bisey de kapat,evdede ne yaparsan yap...
dün 1 dedim 2 dedim yok!!sagolsunlar hepsininde cenesi düsük..en son görümcemin aramasinda patladim,esimle konusurken esime bi bakis attim elimi aninda sert bi hareketle birakti,herkes bana bakti.ya kizin en kisa görüsmesi yemin ederim yarim saat...
sonrada tartisma basladi tabii...aksam anlattim tekrar,beyfendi özür bekliyormus...orda beni rezil eden o,50 kere ikazima karsi takrarlayan o,konusmayan o,özür dilemesi gereken ben...:kızgın:
bu adamin burnunu artik yere indirme zamani geldi,ne yapicam fikri olan varmi???

canım erkekleri baştan böyle alıştırmamak gerek...
bu tarz yaklaşımlar artık alışkanlık haline geliyo...
sende artık kendini toparla...
öyle herşeyden eşindende özür dileme...
haksızsan dile ama haklıysan taviz hiç verme...
ne buu yaaa,erkekleri başımızın üzerinde gezdiriyoruz...
aman kırılmasınlar,aman üzülmesinler...
alttan alan hep biz olalım ,iyi valla...
canım kendini tıparla ve seninde değiştiğini görsün...
birazda o şapkasını önüne alıp düşünsün....:mymeka:

Güzelim sende ilgilenme onunla rahat bırak. Bazı erkekler bu kadar değerverildiğini anlamıyor ve haketmiyor zaten. Benim kocam da önceleri herşeye küserdi. Ne için küstüğünü anlamazdım bile. Üzülür, ağlar, barışmaya çalışırdım. Şimdi ise o konuşmuyor mu, ben daha çok küsüyorum. Hem kafam rahat oluyor. Bırak o barışmak için uğraşsın. Kendinle ilgilen, onu hayatının merkezi haline getirme lütfen... Sevgiler

Bende sizin gibi o aramiyorsa aramim dedim ama benimki keci cikti galiba.
2 hafta bi konu üzerine fikir degisikigimiz oldu, sunuda söylim nisanlim Türkiyede ben almanyada, hakli olan benim ve bunu uzun süredir dile getirmedim ama nereye kadar bi citlatim dedim. Herif 2 haftadir ne arar ne sorar. Bende aramiyorum ve onun huyunu iyi biliyorum ben aramassam o ölene kadar aramaz.
Ya sinir oldugumda haftaya türkiye gidecegim ve beni o alacakti ama ses yok ondan ne yapacagimi bilemiyorum....
yani konussam olmuyor konusmasam olmuyor kizlar

bukadar üste cikmasina izin verme ve hata kimdeyse o özürdilesin eger suc ondaysa o dilesin surat yap yap isteözürdilemesi icin biseyler ama biryerede giderken tl evde biraktir ve gittinizmi önce senin istedigin yerlere gitmeye ikna et :teselli:

sert bi şekilde elini bırakmasına cok kızdım kalın kafalı eşiniz o anda tel.i kapatabilirdi ablacığım müsait değilim diyebilirdi..aynı şeyi sen yapsan ola yolurdu eminim bence cok şımartma eşindir evet canındır ama unutma burda örnek çok bazen canın dedğin eşin tekmeyi vuruyor en iyisi herkese aldığın kadar vereceksin canım...

hepiniz yüz verme demekte hemfilkirsiniz kislar,,,haklisinizda
ne oldu biliyor musunuz,dayanamadim agzima ne gelirse mesajla söyledim...simdiye kadarki bu tarz olaylardan tutunda herseyi...cok cok rahatladim...oda cevap yazmis...seni rahat birakicam,benim gibi kötü bir insani haketmiyorsun .....falan filan klasik sözlerini iste...aksama gel konusalim dedim,gelmicekmis arkadasiyla yemege cikacakmis....inanamiyorum biliyor musunuz kizlar...o kadar önemli islerimde olsa bi burnu aksa herseyi iptal ederdim ben...böylelikle degerimide gördüm...
bende onu rahat birakicam bakalim...yok öyle artik her zaman özür dileyen alttan alan kadin...sira onda...

canım böyle bi adamı konuşmakla felan adam edemezsin.ona aynı sana davrandığı gibi davranıcaksın.yani dışarı çıkınca ayarla,arkadaşların felan sürekli arasın seni.asla da özür dileme sen surat yap sen bekle.emin ol düzelir

vay be kocanla aranızdaki duruma bak çocuk gibi yok ben özür dielmem yok o özür dilemeli valla pes gülüyorum sadece...

erkek arkadaşımla özür dileme alışkanlığımız vardır. hmm şimdi düşününce garip geldi, o kadar çok mu hata yapıyoruz:uhm: yani özür dilemenin bizi küçültmeyeceğini, eksiltmeyeceğini biliyoruz. ama eğer o özür dileyebilen bir canlı olmasaydı, sanırım inat yapar ben de asla dilemezdimkötükedihüso

telefonla konuşma probleminde eşiniz kadar arayanları da suçlu buldum, çünkü eşiniz söylemese bile gürültüden dışarıda olduğunuz belli. ben ne erkek arkadaşımı, ne de kız arkadaşlarımı dışarıdayken uzun uzun lafa tutarım. evdeyseler bile müsait olup olmadıklarını sorarım.

3 yıllık ilişkimde ben de sevgilim de iş dışı telefon görüşmelerimize dikkat etmişizdir. uzun zamandır konuşmadığımız bir arkadaşımız aramışsa da zaten birbirimize söyleriz "... arıyor" diye ve kimse rahatsız olmaz, biliriz ki o arkadaş uzun aradan sonra aramış, kabalık etmeyelim konuşalım.

olur da insanlık hali bazen karşımızdakinin lafı bitmezde biraz uzarsa özrümüzü dileriz.:1rolleyes:

empati kurma özürlü olduğuna göre erkek cinsi, arkadaşlara katılıyorum sen de aynı şekilde davran. sinirlenmeden, öfkelenmeden... En iyi eğitim şekli bu bence de onlara:jeyyar:

hepiniz yüz verme demekte hemfilkirsiniz kislar,,,haklisinizda
ne oldu biliyor musunuz,dayanamadim agzima ne gelirse mesajla söyledim...simdiye kadarki bu tarz olaylardan tutunda herseyi...cok cok rahatladim...oda cevap yazmis...seni rahat birakicam,benim gibi kötü bir insani haketmiyorsun .....falan filan klasik sözlerini iste...aksama gel konusalim dedim,gelmicekmis arkadasiyla yemege cikacakmis....inanamiyorum biliyor musunuz kizlar...o kadar önemli islerimde olsa bi burnu aksa herseyi iptal ederdim ben...böylelikle degerimide gördüm...
bende onu rahat birakicam bakalim...yok öyle artik her zaman özür dileyen alttan alan kadin...sira onda...

ya bence gıcık ol diye arkadasıyla cıkıyor bunlar kadınları cıldırtmayı iyi biliyor yahihoyyytsen de aynısını yap bakalım görsünhihoyyyt

Aynı huy benimkindede vardı. Bir şey olur, kendisi suçlu olur ama bir laf sayarki seni yerin dibine sokar ve sen suçluymuşsun gibi birde vicdan azabı çektirirdi. Ama artık bu kuzunun gözü açıldı. Baktım olmuyor. Bende ona karşılık verdim yada dinlemeden yanından ayrıldım. Bir kaç günde ne aradım ne sordum hiç yüz vermedim. Bu seferde kendisi kedi yavrusu gibi peşimde dolandı. Bundan sonra benim taktiğimde bu oldu. Ben suçlu haksız bile olsam hiç ses çıkartmıyorum. Onu hiç tınlamıyorum. Bu seferde kendisi tıpış tıpış geliyorkaydirigubbakcemilekaydirigubbakcemilekaydirigubbakcemile
arkadaşın sözlerine kesinlikle katılıyorum.yüz vermemek gerekir.kendi yaptıklarını karşıdan görünce daha iyi anlayacaktır.unutma ki en büyük tepki TEPKİSİZLİKTİR....

çoğunlukla haklı olduğumdan kimsenin üste çıkmasına izin vermem.kendini haklı zannettiği konularda bile konuştuktan sonra iş buraya nasıl geldi der.vıt zırt özür dilemeyin.dilediğinizi söyleyin.haklı görüyorsanız kendinizi sonuna kadar savunun.birkaç kez sert davranın eski halinizi arar olsun.ingiliz asillerindenmiyiz.azcıkda özürleri unutalım gitsin.bir faydası oluyomu.hayır.adamın burnu bir karış havada.aşağılara insin biraz:tomato:

X