hemoraid (makat problemi)

melek23

bebeğim gel artık
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2008
442
0
arkadaşlar hemoraid sorunu olan var mı varsa bana yardımcı olabilirmi benim 3 gündür böyle bi sorunum var ne yapmalıyım yardımcı olurmusunuz

ya ben de dünden beri aynı dertten muzdaribim.hep duyardım ilk defa benim de başıma geldi.çok kötü durumdayım.resmen üzerine oturamıyorum korkunç bir yanma var ve dün gece kanadı baya bir.korkudan tuvalete gidemiyorum.moralim çok bozuk. senağlama

aynen canım ya ne yapıcağımı bilmiyorumilk defa başıma geldi yarın doktora gidicem hangi bölümede gidiceğimi bilmiyorum eşim eczanede çalışıyor ona sordum sinirlendi cevap vermedi aman vermezse vermesin zaten bugün hiç günümde değilim oda sanırım

Bence hemen bir doktora gidin. Bu durum eşimdede var, kulaktan dolma bilgilerle geçirmeye çalıştı, şimdi hemoroidi dahada azmış durumda. İhmal etmeyin kızlar.

evet yarın genel cerraha gidicem eşimin siniri geçti ve genel cerraha gitmem gerektiğini söyledi yarın gidicem ama bakallım ne yapıvam bilmiyorum korkuyorum valla
bide nette resimlerini falan gördüm korktum

Ben genel cerrahiye gitmiştim...Elinle kontrol etti.Kanama oluyomu diye sordu.
Bende de kanama felan olmamıştı.Ama kanama olursa ameliyatla alıyolarmış.
Kabız olmamaya dikkat et dedi.Sulu şeyler iç,sebze yemekleri ye,kuru gıdalarla fazla beslenme dedi.
Bide krem yazdı.1haftadan az bi sürede geçirdi .Kremin adı '' Kortos''
Büyük tuvaletin olmasa bile,biraz otur tuvalette dedi.Psikolojik olarak kendini hazırla büyüğünü yapmak için dedi..

Geçmiş olsun buara :teselli:

arkadaşlar hemoraid sorunu olan var mı varsa bana yardımcı olabilirmi benim 3 gündür böyle bi sorunum var ne yapmalıyım yardımcı olurmusunuz

canım biran önce bi genel cerraha görünsen iyi olur...
bu basur hiç ihmale gelmez...
fazla ilerlemeden...
ameliyatlık durumuna gelmeden biran önce git...
çok geçmiş olsun canım...:teselli:

canım yeni doğum yaptım bende de oldu wc ye giderken korkar oldum annem rakı al sür dedi her gün ara ara pamuğu rakıya batır ve sür inan etkisi oluyor şimdi rahatım çok şükür

Geçmiş olsun arkadaşım benim başımdada öyle bir dert vardı ama şimdi çok rahatım baharattan mutlaka kaçının kabız olmamaya özen gösterin bende ağrıya dayanamadım gittim ve doktorum hemen amaliyat olmam gerektiğini söyledi korkulacak birşey değil dedi ve ben karar verdim ameliyat olmaya çok başarılı geçti 5 dk sürdü ne acı ne ağrı hiç bir şey hissetmedim iyikide olmuşum eğer doktorunuz olmanız gerekiyor derse hiç endişelenmeyin ve ameliyat olun..

Son düzenleme:
Ben genel cerrahiye gitmiştim...Elinle kontrol etti.Kanama oluyomu diye sordu.
Bende de kanama felan olmamıştı.Ama kanama olursa ameliyatla alıyolarmış.
Kabız olmamaya dikkat et dedi.Sulu şeyler iç,sebze yemekleri ye,kuru gıdalarla fazla beslenme dedi.
Bide krem yazdı.1haftadan az bi sürede geçirdi .Kremin adı '' Kortos''
Büyük tuvaletin olmasa bile,biraz otur tuvalette dedi.Psikolojik olarak kendini hazırla büyüğünü yapmak için dedi..

Geçmiş olsun buara :teselli:

İç hemoroid mi dış hemoroid mi canım :nazar:

sağolun canlarım ya bende yarın ilk iş doktora gidicem zaten bu başka türlü geçmez biliyorum işallah bakmaya falan kalkmaz elleyince acıyor zaten
bakalım işallah geçer amaliyatlık bi durum olmaz işallah bide bu durumdayken o çıkarsa ne yaparım bilmiyorum eşime söyleyince morali çok bozuldu tabi benimde

bide 2 gün öncesine kadar isaldim aksilik bu ya onu bile zor yapıyordum aslında ozaman anlamam lazımdı

ya bu 3 günlük bişey hemen ameliyat demez işallah ne ya bütün aksilikler beni buluyor ya al işte kaynanama bi laf daha bide onu dinle yaaaaaaaaa ağlamak istiyorumsenağlama

İç hemoroid mi dış hemoroid mi canım
dışarda canım

Dış ise fazla korkulcak bişi yok .İçte olanlar zor geçiyormuş ama.
Korkma ya hemen ameliyat demez ki.Dese bana derdi.Kremle geçti hemen benimkisi.
Ama geçen hafta mı ne gene çıktı.O kremden sürüyorum çıktıkça.İyileşiyor.
Kanama oluyomu fisfisfis

yani peçeteyi silerken bastırırsam olur ama acır diye bastıramadığım için olmuyor

X