Selülit Hem Selülitlerimden, Hem de Çatlaklarımdan Kurtuldum..

Selülit; nedenleri ve çözümleri Selülit nedir ? Selülitten kurtulmanın yolları nelerdir ? Selülit nasıl geçer ? Selülit kesin doğal çözümleri, Selülit egzersizleri

kimchi_kubra

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2011
40
0
Merhaba arkadaşlar.

Burdaki konulardan toparlayarak bir liste hazırlayıp aktara gittim ama ordakiler bana farklı bir tarif verdi ve 3 buçuk 4 aydır uyguluyorum.
Selülitlerim gitti ama biraz çatlaklarım kaldı.. Yavaş yavaş onlarda kayboluyor..

Selülit için;

Biberiye Yağı
Susam Yağı
Portakal Yağı
Limon yağı
Zeytinyağı ' nı bir şişede karıştırıp 2 günde bir 20 gün boyunca düzenli bir şekilde uygulanmamı söylediler. Yakacı özellikleri varmış ve kan dolaşımını etkiliyorlarmış bu yağlar..
Ama ben düzene uyamasamda uzun dönemde yararlı oldu. 2 günde değilde hafta 1 uyguladığım oluyordu..
Bunların yanında ekstra olarak selülit sabunu ve kabak lifi ile önce masaj yapıp daha sonra yağ karışımını masaj yaparak sürüp streçle 15-20 dk kadar beklettiyordum.
İlk başlarda 10 gün falan pek gelişme olmadı belkide düzenli uygulayamamdandı ama zamanla azaldılar.

Bu süreç içinde bol bol su içmeyide ihmal etmedim :)

Çatlaklarım içinde mustela çatlak önleyici kremi kullanıyordum. Banyodan çıkınca önce çatlak önleyici kremi daha sonraları da ara ara AVON'un selülit kremini kullanmaya başladım.

Son 1 haftadırda selülitlerin iyice gitmesi ve cildimin toparlanması için karışımla birlikte;
Limon suyu ve susam yağından bir karışımla masaj yapıyorum.. (Her ne kadar kokusu hoş olmasa da cildi parlatıp, canlandırıyor)

Burdaki paylaşımlarla selülitlerimden kurtuldum, bu nedenle sizlerlede paylaşmak istedim.

Umarım sizede yararlı olur.

Selam,
süper, ben de zayıfım ama selülit ve çatlaklarım var.. yazın çok kötü oluyor ama her gün bir de masaj yaparak kullanmak benim gibi tembellere göre biraz fazla olabilir ama denemeye çalışacağım, ne kadar zamanda etkisini gördün

Merhaba :)
Bende çok zayıfım. 36 beden kıyafetlerle yeni yeni tanışıyorum. Çatlaklarım kırmızıydı ama yatıştılar kremi kullanmaya başlayalı..
Bende üşengeç olduğumdan hergün kullanmadım o yüzden bazı haftalar 2-3 kez bazende 1 kere yaptığım oluyordu. 10 günden sonra sıkılaşmalar oldu daha sonrada azalmaya başladılar.
Ama 3-4 ay sonunda selülitlerim yok denilecek seviyede. Sadece az bir çatlağım kaldı o da kilo almaya başlamamdan kaynaklıyormuş. Onları da uğurlayınca süper olucaktır.

Kızlar yağı kullanıp streçledikten sonra duş almamız gerekli mi yoksa yağın vücudta kalması daha mı iyi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…