Hem okuyup hem çalışmak

upss34344

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2023
69
27
24
Arkadaşlar merhaba ben senelerdir kpssye hazirlanan biriyim bu sene tekrar yksye hazirlanmaya karar verdim hayalimdeki bölüm için. Size sorum şu ki kazanip okumaya basladiktan sonra memur olursam hem calisip hem okuma konusunda üniversite yardımcı olur mu? Okuyan memurlar icin egitim izni vs. Bununla ilgili bi düzenleme var midir bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim şimdiden teşekkürler.

Amirinize göre değişir. Okulla da konuşursunuz bazen gelemeceğinizi söylersiniz.

Ben öğrencilere yerime imza atın diyordum, hocalarla da konuştum idare etmeleri için, önemli dersler olunca işten izin alıyordum.

Yani şunu diyorum tamamen örgün okuyamazsınız çalışırken.

Hayir oyle bir sey yok ikinci öğretime gidebilirsin ama normalde is saatlerinde dersler olur.

Arkadaşlar merhaba ben senelerdir kpssye hazirlanan biriyim bu sene tekrar yksye hazirlanmaya karar verdim hayalimdeki bölüm için. Size sorum şu ki kazanip okumaya basladiktan sonra memur olursam hem calisip hem okuma konusunda üniversite yardımcı olur mu? Okuyan memurlar icin egitim izni vs. Bununla ilgili bi düzenleme var midir bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim şimdiden teşekkürler.
tam zamanlı bir lisans programında okurken ancak part time çalışabilirsiniz - uzun süre yoklamada olmamanız sorun çıkarabilir..

Memurum, örgün eğitimdeyken nöbetleri bir haftaiçi bir haftasonu şeklinde yazdı idare hep o şekilde okula gidenler gittiler. 9-5 sistemde nasıl olurdu bilmiyorum biz 24 çalışıyoruz. Bi 657yi okuyun eğitimle ilgili haklarınızı öğrenin

Ben hem okuyup hem çalıştım üniversitede 08:00-17:00 okul ders 17:00-23:00 iş zor oldu ama oldu

Oluyor. Hocalara da bağlı ama çoğu hoca devamsızlığı sorun etmiyor.

Hocalara bağlı. Hukuk düşünüyordunuz sanırım. Bizim fen bilimleri öğretmeni hocamız vardı Ankara'da okuyordu

Akademisyen olarak cevap vereyim; yasal olarak ekstra verilmiş bir hak yok.normal öğrenci nasıl devam zorunluluğuna sahipse szde sahipsiniz. Ben yoklama almam derslerimde ama alan hocalar var. Siz br şekilde işinizi ve dersleri ayarlayacaksınız .zor olur mu evet olur yapılabilir mi evet yapılabilir.ekstra efor sarfetmeniz gerekecek

X