Hem kist hem beta hızlı yükseliş

Manolya-

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2019
279
62
26
Kızlar merhabalar size başımdan geçen olayı anlatıcam bilgileri olanlardan dönüş bekliyorum ben aşılama yaptıracaktım günde 1 tane klomen kullandım ilacı kullandıktan sonra doktora gitttim doktor 4 tane yumurtam oluştuğunu ve aşılamayı direk iptal etmem gerektiğini söylediler çoğul gebelik riskim olduğu için ilişki yasağı da koydular ama ben dayanamadım 1 kere eşimle yan yana geldim tutarsa Allah bilir dedim aradan 1 hafta sonra çok şiddetli bi ağrıyla acile kaldırıldım doktor 5 cm kist oluştuğunu söyledi aradan 1 hafta daha geçti mide bulantısı ve koku hassasiyetim olduğunu hissettim kan testi verdim 5.77 çıkmıştı açıkçası düşük olduğu için çok heveslenememiştim hemşire kız 4 gün sonra tekrar kan vermemi söyledi bu sefer de 23.3 çıktı aradan 2 gün sonra da hastaneye randevun vardı doktor muayene ettikten sonra kistimin 8 cm olduğunu söyledi aşırı korkmaya başlamıştım ve o gün tekrar kan istediler 342 çıkmıştı değerleri alta yazıyorum fazla yükselmemiş mi değer
Beta :5,77
4 gün sonra :23,3
2 gün sonra :342
Değerin bu kadar yükselmesi normalmi aşırı korkmaya başladım bide kist büyüdüğü için panik olmaya başladım bilgisi olanlardan dönüş bekliyorum 🙏🙏🙏

Yani bu sonuca göre hamilesin kistten bağımsız olarak söylüyorum büyük ihtimal ikizdir

Bide hangi kist denildi mi acaba
Evet aynı hastane ama önce acilinde sonra normal hastanede randevuyla bakıldı doktor takipte olucaz dedi ama ben çok korkuyorum
Eğer farklı cihazla bakildiysa o sebeble de bi anda o kadar fark bir rakam verilmiş olabilir. Bazı cihazlar eski olabilir yanlış ölçüm yapılmıştır.
Doktorlar ne yapması gerektiğini bilir böyle durumlarda tek doktorla da kalmayın tavsiyem o yönde.
Eğer ameliyatla alınacak bir kist ise Kistle hamileliği sürdürüp sezeryande hem bebeginizi kucağınıza verirler hemde kisti temizlerler korkmayın.
İlaçla halledilecek bir kist ise hamilelik bitmesini beklerler büyük ihtimalle.
10 cm üstü olmadıkça acil ameliyat edilmez diye biliyorum

Bide hangi kist denildi mi acaba

Eğer farklı cihazla bakildiysa o sebeble de bi anda o kadar fark bir rakam verilmiş olabilir. Bazı cihazlar eski olabilir yanlış ölçüm yapılmıştır.
Doktorlar ne yapması gerektiğini bilir böyle durumlarda tek doktorla da kalmayın tavsiyem o yönde.
Eğer ameliyatla alınacak bir kist ise Kistle hamileliği sürdürüp sezeryande hem bebeginizi kucağınıza verirler hemde kisti temizlerler korkmayın.
İlaçla halledilecek bir kist ise hamilelik bitmesini beklerler büyük ihtimalle.
10 cm üstü olmadıkça acil ameliyat edilmez diye biliyorum
Bende kist falan hiç bir şey yoktu klomen kullandıktan sonra oldu inanın hala çok şaşkınım ağrısı bazen öyle şiddetleniyor ki ödüm kopuyor bişey olucak diye gebeliği de yeni öğrendim üstüne üstün yani gebelik sırasında ameliyatla alınabiliyor mı bunu hiç bilmiyorum ben yapmam gereken bişey olsa yapıcam ama bişey de yapamıyorum

Bende kist falan hiç bir şey yoktu klomen kullandıktan sonra oldu inanın hala çok şaşkınım ağrısı bazen öyle şiddetleniyor ki ödüm kopuyor bişey olucak diye gebeliği de yeni öğrendim üstüne üstün yani gebelik sırasında ameliyatla alınabiliyor mı bunu hiç bilmiyorum ben yapmam gereken bişey olsa yapıcam ama bişey de yapamıyorum
Siz en kısa zamanda bi doktora daha görünün bı kaç doktorun önerisine göre ne yapılacağına karar verilir. Evet ağrılı oluyor kistler hemde dayanılmaz, anlıyorum sizi, büyük ihtimalle kistle yaşayın diyecekler bu hamilelik süreci bitene kadar ameliyat bence çok zor ya her türlü anestezi bebeği etkiler sonuçta ve alınacak ağır ağrı kesiciler ilaçlar.
Siz kendiniz hiç bir şey yapmayın sakın

Siz en kısa zamanda bi doktora daha görünün bı kaç doktorun önerisine göre ne yapılacağına karar verilir. Evet ağrılı oluyor kistler hemde dayanılmaz, anlıyorum sizi, büyük ihtimalle kistle yaşayın diyecekler bu hamilelik süreci bitene kadar ameliyat bence çok zor ya her türlü anestezi bebeği etkiler sonuçta ve alınacak ağır ağrı kesiciler ilaçlar.
Siz kendiniz hiç bir şey yapmayın sakın
Gerçekten çok doğru söylemişsiniz benim için süreç çok zor ilerliyor ama dikkat edicem bunuafta farklı bir doktora gidicem çok teşekkür ederim benim içimi bi nebzede olsa rahatlattınız Allah razı olsun

Gerçekten çok doğru söylemişsiniz benim için süreç çok zor ilerliyor ama dikkat edicem bunuafta farklı bir doktora gidicem çok teşekkür ederim benim içimi bi nebzede olsa rahatlattınız Allah razı olsun
Bizim bi tanıdığımızda kist varken hamile kalmış ama kist oldunu bilmiyo tabi sonrasında doktora gidiyo rahatsızlanıp onunkisi çok büyükmüş sonra doğumdan sonra alındı yani kist olunca çocukta olunca bence bişey olmuyo

Bizim bi tanıdığımızda kist varken hamile kalmış ama kist oldunu bilmiyo tabi sonrasında doktora gidiyo rahatsızlanıp onunkisi çok büyükmüş sonra doğumdan sonra alındı yani kist olunca çocukta olunca bence bişey olmuyo
Ağrıları çok şifdetli oluyor bende de yoktu ilaçla oluştu allahın izniyle inşallah şu süreç hayırlısyla ilerler tek temennim acaba kisti kaç cm

Ağrıları çok şifdetli oluyor bende de yoktu ilaçla oluştu allahın izniyle inşallah şu süreç hayırlısyla ilerler tek temennim acaba kisti kaç cm
Onunkisi sizden daha büyüktü ona eminim çünkü dokundukça hissediyormuş hatta çocuğun kafası falan sanıyomuş doktor kafası orda değil demiş kist demiş

X