Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları Helikobakter Pilori'den nasil kurtuldunuz ?

Emel212

Ya havle ve la
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2018
15
4
Merhaba..benum sorunum mideden gaz agrisina benzer ve bazen gegirme sorunum vardi.agiz kokusuda bazen..kan tahlillerim ve gaita temiz.endeskopi ve koloskopi yaptrdim..dr temiz dedi..sadece m8dede biraz kizariklik ve iltihap var dedi..pataloji Ye mi ne gondwrdi o iltihabi.bi tur bakteri dendi helikobakter pilori dediler ..cok titiz biriyimdir.dıski bakterisi denince daha sok oldum.cevreye soylemeye utaniyorum.. Dr 10 gunluk tedavi verdi.omeprazol gunde 2 yemekten once..ve Pylera diye bi ilac gunde 4 defa 3 er tane..bazi yerler bu mikrobu öldurmeyin diyor..bazilari gerekli diyor..dün basladim ilaclara.sikayetim yok.ama korkum simdi iyiyken bu ilaclari kullandiktan sonra bu bakteriler azmaz degil mi..once bitkisel tedavimi uygulasaydim.veya bitkisel tedavisi var deniyor..drlar neden hemen antibiyotik oneriyor. Ne tavsiye edersiniz ..bu sorunu olan var mi...?? BU SORUNU YASAYANLAR VAR MI COK KORKTUM.

Hic bi cevap gelmemis..ilginc .yine de ben yazayim ..belki lazim olur yardim isteyen birilerine..
Bugun benim ilacin 5.günu..biraz yorgunluk veriyor ama korktugum gibi degil ilaclar..bol ve iyi beslenmek iyi diyorlar..brokoliye agirlik verdim.damla sakizi iyi diyorlar..:) bakalim

.

Bugun 7.gun.Dıski rengi afedersiniz cok koyu..mide bulantisi yok.istahim yerinde moralim yuksek..agzim kuru gibi ..midede hafif kazinti var gibi..Dr.a sordum " normal birakma devam et tabletlere" dedi ...su cok iciyorumm.:) dr 6 .8 hafta gibi sonra tahlil dedi..bakalim

Bugun ilaclarin bitisinin ilk gunu..mide kazintisi gibi bi his var..normalmis..:) bakalim..iki ay kadar sonra tahlil..umarim.temizdir .

Ben de ayni problemi yaşamıştım. Duzenli beslenme ve ilac tedavisiyle beraber maydanoz kaynatip icmistim. Sikayetlerim baya azalmisti.

Midemde biraz kazinti hisdi hissediyorum..cam sakizi iyi diyorlar..cigniyorum..kudret nari oneriyorlar..kullaniyorumm..

Midemde kazinti seklinde gaz ağrilari gibi ağri oluyor bazen..kemer bolgesi bazen ağriyor (bazen bunu cok kafama takip endiselendigimden diye düsunuyorum )..kudret nari ve damla sakizi deniyorum..kilomda artis biraz var..bu arada safra kesemde taş cikti..ekstra agrilarin sebebi.:)

Midemde kazinti seklinde gaz ağrilari gibi ağri oluyor bazen..kemer bolgesi bazen ağriyor (bazen bunu cok kafama takip endiselendigimden diye düsunuyorum )..kudret nari ve damla sakizi deniyorum..kilomda artis biraz var..bu arada safra kesemde taş cikti..ekstra agrilarin sebebi.:)
Allah ım bu üç aylar hürmetine şifa verir insaAllah
Cok cok gecmış olsun :KK19:

Geçen hafta kontrolümdü. .gaita testi yapıldı. .Sonuç temiz:)...Çok su içtim bu ay. .21 günlük Kudret Narı kullandım. .arada bazen önerildigi gibi çam sakızı kullandım. .orijinal cam sakızından.aktarlarda var. .Kudret Narı kürünü 6 ayda bir kullanmak iyi olur diyorlar. .tekrar o bakterinin üremesini engelliyormus. .umarım birilerine yardımcı olmuşumdur. .:)

Korkmayın ilaç tedavisi ile geçiyor hayırlısıyla :)) sonra da biraz daha titiz ve özentili olun kendinize. .özellikle bardak çatal kaşık başkalarıyla asla kullanmayın.Hatta mümkünse hiç dışarıda temizligibden emin olmadığınız yerlerde yemek yemeyin ..:)

Arada yine sancılar oluyor normalmiş. ..:)
Sütlü ürünlerden biraz kısmak lazim galiba. .az pişmiş bulgur. ..içli köfte rahatsiz ediyor..ama iyice pişmişse rahat:)galiba süte alerjimiz var:)

Merhaba..benum sorunum mideden gaz agrisina benzer ve bazen gegirme sorunum vardi.agiz kokusuda bazen..kan tahlillerim ve gaita temiz.endeskopi ve koloskopi yaptrdim..dr temiz dedi..sadece m8dede biraz kizariklik ve iltihap var dedi..pataloji Ye mi ne gondwrdi o iltihabi.bi tur bakteri dendi helikobakter pilori dediler ..cok titiz biriyimdir.dıski bakterisi denince daha sok oldum.cevreye soylemeye utaniyorum.. Dr 10 gunluk tedavi verdi.omeprazol gunde 2 yemekten once..ve Pylera diye bi ilac gunde 4 defa 3 er tane..bazi yerler bu mikrobu öldurmeyin diyor..bazilari gerekli diyor..dün basladim ilaclara.sikayetim yok.ama korkum simdi iyiyken bu ilaclari kullandiktan sonra bu bakteriler azmaz degil mi..once bitkisel tedavimi uygulasaydim.veya bitkisel tedavisi var deniyor..drlar neden hemen antibiyotik oneriyor. Ne tavsiye edersiniz ..bu sorunu olan var mi...?? BU SORUNU YASAYANLAR VAR MI COK KORKTUM.

Tedaviye başladıysanız ara vermeden devam edin, Zadevital markasının zeytinyağlı kudret narı var muhteşem gerçekten ve mutlaka probiyotik takviyesi kullanın antibiyotikten iki saat sonra

Bugun ilaclarin bitisinin ilk gunu..mide kazintisi gibi bi his var..normalmis..:) bakalim..iki ay kadar sonra tahlil..umarim.temizdir .
Tedaviye başladıysanız ara vermeden devam edin, Zadevital markasının zeytinyağlı kudret narı var muhteşem gerçekten ve mutlaka probiyotik takviyesi kullanın antibiyotikten iki saat sonra
Benim eşimde de bakteri çıktı. antibiyotikler çok ağır geldi yarıda kestik. başka bir doktor kullanmayın antibiyotik dedi ne yapacağımızı şaşırdık. Sizin tamamen geçti mı?

İyi günler Emel hanım. Annemde de aynı sorunlar vardı endoskopi yapıldı ve helikobakter pilori çıktı şimdi brokoli kullanıyor. Bir de kudret narı kullanmak istiyor. Ama nasıl kullanacağımızı bilmiyoruz siz nasıl kullandınız onu öğrenmek istiyorum

Babamda hem h.pylori çıktı hem ülseratif kolit
H.pilori için 2 hafta kullanacağı 2 ilaç yazdı.Şu an 1 hafta oldu kullanmaya başlayalı.

Slm uzun süredir giremedim ..evet bundan kurtuldum çok şükür.. kudret narini sabah ac karnına 1 kahve kaşığı aldım...duz3nli 2 hafta kadar..cam sakızını da arada bir kullanıyorum ac karnına.. geçen ay yine midem çok asitlenmeye başladı ..dr gittim bana mide asidi duzenleyici tablet verdi.."10 gün sabah,kahvaltidan 1 saat once kullan ac karnına,gecmezse endeskopiye yine yollariz "dedi...Tabletleri kullandim.iyi geldi..

Ben cam sakızını bu tedaviler ve bakteriyi bilmeden aylar öncesinden rüyamda gördüm ve defalarca... cam sakızını niye bu kadar çok görüyorum diye tuhaf olmuştum...daha sonra bu bakteriyi duyduğumda araştırma yapmış tim...cam sakızını tedaviler arasında gördüğümde rüyamın anlamını çözmüştüm.Defalarca görüyordum bu ruyayi ve anlam verememiştim....sabah bi tane yutun saf yuvarlak olanlar var tadı çok aci ..saf sıvı şekli olanlar var..ciklet içine karışık olanlar var..hangisini bulursanız.. 🌹🌹🥰 ve bol su..dr ihmal etmiyorsunuz tabii.👍👍👌

Benim de aynı sorun ilaçlar ağır geldi bugün bıraktım aşırı kötüyüm iştah sıfır yitirmediğim için sürekli mide bulantısı kusma söz konusu sadece mide koruyucu kullanmamı söyledi ne yapacağımı bende hiç bilmiyorum Allah yardımcımız olsun gerçekten çok zor

X