Hediyem (yardım lütfen)

ppapatya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2008
526
4
sevgilimin doğum günü için ona alacağım hediyenin yanında bir de özel birşey hazırlamak istiyorum. bu konuda yardıma ihtiyacım var. aklımda tasarladığım kadarıyla hediye fikrimi söyleyeyim. ona hikaye kitabı hazırlıcam. bizim hikayemiz (esprili bir anlatımla) benim yazım ve benim çizimimle. bizim hikayemizi anlatıcam ama onu sonuca bağlayarak yani yaşlılığımızı torunlarımızıda yazıcam. resimli olucak çizimleri ben yapıcam. baist çizimler yapmayı düşünüyorum neye yazacağımı bilmiyorum albüm alıp içine göre kağıtları kesip fotoğraf yerlerine kağıtları yerleştirmeyi düşünüyorum. albümü ahşap alıp üzerini süsleyeceğim. aslında tam olarak bşey oluşturamadım aklımda gerçekten yardıma ihtiyacım var. 2,5 ay zamanım var. daha önce böyle bir hediye hazırlayan varsa yada bu konuda bana daha iyi bir fikir verebilecek olan varsa lütfen yardım etsin. şimdiden çok teşekkür ederim.a.s.

bak ben soyle bisi yapmistim
internetten birlikte vakit gecirdgiimiz veya anlatacagim seyde resmi gecebilcek nesnelerin en cici fotograflarini bulmustum sonra da altina hikaye gibi yazmistim.
bilgisayarda yapmistim ben bunu..

ama sen eger ille el yazisi olcak ille kendi cizimim olcak dersen biraz zorlanirsin ama dosya kagitlarini (ozellikle eski sari renkler de secersen yillardir tutulan defter gibi gozukebilir) onlara sayfa sayfa hazirlayip sonra da kitap gibi cilt yaptirabilirsin.
ustune ahsap demissin ama o biraz zor olur bence yine de sen bilirsin tabi..

hikye olarak ne yazicam dersen de internetten bol bol hikaye indir oku guzel masallar icersine degisik seyler katabilirsin.. bir cok masali kendi icersinde bagdastirip butun masallari iceren ama aslinda sizin masalnizi anlatabilirsin...

harikasın canım çok çok teşekkür ederim çizimim iyidir ama karikatür çizmem çok zor olacaktı. netten resim aramaya başlıyayım en iyisi. ben cd ye hazırlamayı düşündüm ama artık o da sanal olmasın elle tutulur bişey olsun istiyorum. kitap gibi cilt demişsin onu nasıl yapıcam dosya kağıtlarına yazıcam zaten ama onu kitap şekline nasıl getirebilirim.

soyle olabilir o delikli zimbalarda delik delersin en ustune bir kartondan kapak yapip kenarlarindan o deliklerden kurdale gecirip baglayabilirsin
ya da en guzeli buyuk kirtasiyeciler cilt yapabiliyorlar hatta universte kirtasiyecilerine bakarsan daha rahat edersin cunku onlar mtlaka cilt yaparlar ordan da istedigin gii cilt secebilirsin resmi birsey gibi olr ama guzel olabilir.
eger universite kirtasiyesinden dedigim gibi cilt yaptircaksan mutlka solunda 3 santimlik bosluk ayir.

eger ki kendin delip kurdale ile baglicaksan da ona gore kendin bosluk ayir ve her deligin bibirinin uzerne gelebilcek seklde olmasini sagla.. sol taraftan delceksin zaten biliyorsun arasindan da kurdale gecirip fiyonk atarsan da hos gozukebilir.

ama sana onerim ciltletmenden yana sekerim kolay gelsin..

ha sunu da unutma icersine cd sini de ekleyebilirsin.. ayrica kitap halinde kalmasini istiyorsun ama yabanci birisinin ya da ailesinin eline gecerse ya da arkadaslarinin zor duruma dusme gibi bir skntisi olacaksa en guzeli cd dir canim haberin olsun.

aileden yana sorun yaşamayız büyük ihtimalle o kitabı annesine okutur zaten. sevimli şirin bi kitap olsun istiyorum. siyah bi kapla ciltletmeyi düşünüyorum ansiklopedi tarzında üzerine de fotolarımızı yapıştırıccam küçük küçük ve süslicem yapıştırma çiçeklerle. resim işinide hallederim ama sanırım resim bulmak biraz zor olacak onu da şöyle düşündüm çocuk kitapları satan yerlerden içi bol resimli bir masal kitabı alıcam resimleride ordan kesicem. henüz güzel bi masal bulamadım netten dünden beri çocuk masalları okuyorum ama hoşuma giden olmadı...

cnm kitap yapcan yaa en arkasına da fiyat etiketi yapıstır paha biçilemez yaz... bence :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…